Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Gosiniak 20:06, 21 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
10 przykazań ogrodnika muszę sobie wydrukować
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Zeta 20:47, 21 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Gardenarium napisał(a)

Piękne te metamorfozy ....przez nie nabrałam troche otuchy że i mój ogród kiedyś urosnie
Tymczasem mam pytanie Danusiu...jaką odmianę berberysu polecasz ....tak żeby można je na kuleczki ciąć ....mam kilka kulek bukszpanowych a chciałabym kulki w innym kolorze żółte lub czerwone...??
A i czy jest może coś co mogę ciąć na stożek oprócz bukszpanika


Tak, polecam sporo, to fajne jest mieć kulki w innym kolorze

Berberys 'Admiration', 'Pink Queen', może Bagatelle i żółty 'Bonanza Gold'.
Ale bardzo fajne są kulki z tawuły japońskiej te wszystkie odmiany typu 'Golden Princesse' 'Goldflame'.

Dziekuję za odpowiedz Danusiu ...kulki z tawułek juz mam w duuużych ilościach ....ale trzeba je ciąć 2 razy w roku dlatego myślę tez o czymś innym .....na wiosnę inwestuję w berberysy..a tak zapytam jakie trawki mogę posadzić pomiędzy kulki z tawułek goldflame żeby dobrze wyglądały ?? No wiesz tak jak u ciebie trawki między kulkami z bukszpanów??
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
baraga1904 20:49, 21 sty 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...zapisuję u siebie wielkimi literami...konsekwencja....
Lukas 20:54, 21 sty 2013


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Joanka napisał(a)
I powtórzę za Kondziem Odlot

A ja za wami:
Odlot
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
Joanka 20:57, 21 sty 2013


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Janina 22:57, 21 sty 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Danusiu...czy mogę na wiosnę przesadzić 6 letnie krzewy róż?czy raczej już są za duże?
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Janina 23:00, 21 sty 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Jeszcze dodam,że są to róże rabatowe ale dość wysokie Cassanowa,
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Kasiek 23:07, 21 sty 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
I ja sie podpisuje czterema lapami potfffora-po prostu odlot
____________________
Bawarka
Loosiuu 23:11, 21 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Gardenarium napisał(a)

Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi


ŚWIĘTE SŁOWA...chyba sobie to wydrukuję i powieszę w ramce przy oknie i za każdym razem, gdy coś wymyślę będę pamiętał, że bez poświęcenia i ciężkiej pracy nie osiągnę ogrodu tak dopieszczonego jak Szefowej
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Pszczelarnia 23:37, 21 sty 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sebek napisał(a)

Pszczółko, ja po prostu staram się Wam pokazać, jak znaleźć właściwą drogę. To jak pisała Konstancja, trzeba dostać w łeb, żeby się ocknąć.

A to 'w łeb' nazywa się INSPIRACJA

A więc narody ogrodnicze, ocknijcie się i z nową wiosną róbcie zmiany na lepsze. Wyznaczam hasło

KONSEKWENCJA - od dziś każdy spisuje na kartce kolorystykę swojego ogrodu i nie ma przepuść (niezdecydowani kolekcjonerzy).


Danusiu - ja tylko i wyłącznie dzięki Tobie się tego nauczyłem - bo zabrałaś mnie na CHFS i do angielskich ogrodów - to było najlepsze puknięcie w łeb (czytaj inspiracja) jakie kiedykolwiek przeżyłem I codziennie wracam tam myślami


Jak ja mile to wspominam. Żyję krótko ale na tyle długo, żeby powiedzieć, że nie sądziłam, że takie rzeczy się zdarzają: "podróże angielskie" i wszystko z tym (ogrodnictwem) związane. Dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies