Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja Oaza spokoju

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja Oaza spokoju

waska 20:40, 04 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Tinka kolorowy zawrót głowy
Jej też już chce zakupy ja czekam na hosty i serduszka
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
jotka 20:44, 04 mar 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Tinka, sklep z nasionami ograbiłaś? Ja tez sporo kupiłam, alę zeby aż tyle.... Jutro jade do ogrodniczego zobaczyć czy coś zostało Potrzebuję nasiona moich ulubionych żeniszków, bo mi przy poprzednich zakupach umknęły.
Pozdrawiam
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
bogumila 21:05, 04 mar 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Ale będzie się działo.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Krys 21:52, 04 mar 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Tinka ale zaszalałaś z zakupami
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Tinka 12:19, 05 mar 2012


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
O tak moi drodzy,zaszalałam,a teraz mam problem gdzie to wszystko wysiać.Ale jak można było sobie odmówić kiedy jeden kwiat piękniejszy od drugiego...Dziać się dopiero będzie jak przyjdą paczki z Hortensjami,oraz innymi krzewami,drzewami i trawami...Już na samą myśl robi mi się słabo,a pod koniec marca muszę pilnie wyjechać na miesiąc.Myślę,że z Waszym dopingiem jakoś sobie poradzę i w maju po powrocie uda mi się choć w małym stopniu doprowadzić działkę do jako takiego wyglądu.Pozdrawiam Was wszystkich bardzo milutko i życzę cudownego początku tygodnia
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
jotka 14:09, 05 mar 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Ale sobie ambitne zadanie wymysliłaś
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Tinka 09:23, 06 mar 2012


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
Witaj Jolu
A jak u Ciebie,z wiosennymi pracami,robisz już coś na swojej działeczce??
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
jotka 09:31, 06 mar 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Zeszły weekend był pracowity - przycinanie drzew. W nastepny w planie rozdrabnianie scietych gałezi. Trochę wygrabiłam suchych części roslin i resztek lisci. Zajrzyj do mnie, zapraszam
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Tinka 09:38, 06 mar 2012


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
Zajrzę Jolu,ale w pierwszej kolejności muszę poczytać jak przygotować ogród, czym zasilić rośliny ,które posadziłam jesienią.Ciekawa jestem też kiedy poprzycinać krzewy i kwiaty,trochę mi przemarzło i nie wiem,czy je spisać na straty
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Gardenarium 07:21, 08 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tinka napisał(a)


mam problem z bukszpanami....
Listki pozwijały się w tz.kapustkę.Wiem,że to objaw chorobowy.Jesienią spryskałam miedzianem,tak przy okazji pryskania wszystkich nasadzeń.Podpowiedz proszę kiedy je będę mogła przyciąć i ewentualnie zastosować oprysk(czym)..Chcę to zrobić jak najszybciej,ponieważ pod koniec marca wyjeżdzam i tak naprawdę to mój ogród zostanie bez opieki.Mam nadzieję,że da się uratować moje bukszpaniki,bo są już dosyć duże i byłoby szkoda



Odnośnie bukszpanów, ta zwinięta kapustka to nie choroba tylko szkodnik miodówka bukszpanowa i Miedzian nie bardzo go zwalcza bo jest na choroby grzybowe.

Szkodnik ten nasila swoją działalność szczególnie wtedy jak bukszpan przyrasta, czyli w maju. listki są młode i narażone na ataki.

Miodówka bukszpanowa - żeruje na dolnej stronie liści powodując, że blaszki liściowe zwijają się jak główki kapusty i widoczne są zielone larwy z woskowymi, białymi nićmi. Blaszki liściowe wybrzuszają się. Zwalczanie - październik do kwietnia Promanal, potem w okresie lata Mospilan, Confidor.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies