Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeszcze hobby czy już uzależnienie..?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeszcze hobby czy już uzależnienie..?

nieszka 20:51, 24 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
asica napisał(a)
Jestem na bieżąco. Mam podobnej wielkości rabatę, obsadziłam rozplenicami i miskantmi ML, między nie chcę dołożyć jeżówki i może rozchodniki. I zastanawiam się, czy dobrze to wymyśliłam. Bo teraz tam starsznie pusto. Ale postaram się być cierpliwa i czekać efektu przyszłorocznego.

Myślę że dobrze. Tylko ja jakoś ostatnio mam wrażenie że obracamy się wokoło wokół tych samych roślin...
A może wcześniej zanim trawy urosną to jeszcze ostróżki? Albo łubiny
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 20:57, 24 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
ewalm napisał(a)
A ławka ma stać w rabacie tuż przy kostce i pod nią maja być hosty, tak pod siedziskiem? Ale tam będzie mocno ciemno? A co z kwitnieniem host? wtedy sa wyższe niż same liście.
Możesz jeszcze wymiary ławki wysokość/szerokość/głębokość podać?


Tak, ma stać przy krawędzi rabaty, żeby nogi trzymać na kostce.
Hosty pod siedziskiem. Jeżeli o nie chodzi to moje nie doświadczają specjalnie możliwości kwitnienia Nie przepadam za kwiatami i dość szybko ścinam.
A odmianę mam jakąś taką mikro co by spokoje pod ławką mogła być.
Wymiary lawki podam juto


____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 21:08, 24 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Jagodaa napisał(a)
Chciałabym coś podpowiedzieć na to "coś", ale nic mi nie przychodzi do głowy...
Hostom zawsze można kwiatki uciupać. Mnie się podoba pomysł, żeby wychodziły spod ławki .

Coś się wymyśli.
No ja kwiatki ciupie nawet jak nie rosną pod ławką. Tak samo żurawkom. Mnie się liście głównie podobają...

____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
asica 21:10, 24 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
nieszka napisał(a)

Myślę że dobrze. Tylko ja jakoś ostatnio mam wrażenie że obracamy się wokoło wokół tych samych roślin...
A może wcześniej zanim trawy urosną to jeszcze ostróżki? Albo łubiny

My z ogrodowiska owszem, obracamy się, ale jak zaglądam w ogrody, to może hortensji trochę widuję. Innych roślin nie. Mamy szanse czerpać z najlepszych wzorów. Te rośliny są sprawdzone i co najważniejsze w większości nie bardzo wymagające. Też zastanawialam się nad rabatami trawiastymi. Ale dość szybko te trawy odbiły. Właściwie tuż po tulipanach miały ładne kępki.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
nieszka 21:11, 24 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
asica napisał(a)
A angielskim ogrodzie u Danusi hosty są z boku, ale tuż przed ławka rośnie rząd begonii.
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-w-stylu-angielskim

No tak, ale moja ławka ma mieć też funkcje użytkowe A jak nasadzę begonii przed tu już nie usiądę...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
asica 21:13, 24 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Pod moimi nogami przy ławce jest po prostu klepisko
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
nieszka 21:32, 24 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Tess napisał(a)
Wtrącę trzy grosze
Zimą będzie tam pusto - tylko jedna kulka na pniu po lewej i dwie po prawej.
Może zamiast host jakieś carexy, np Ice Dance?

Zimą będą tez snopki miskantów
Może hosty tylko pod ławką, a obok kulek ta sama trawa co pod kulką na pniu? Carex gold fountain mam do podzielenia dwie kępki.

I mam jeszcze sporo runianki, którą też myślałam początkowo żeby tam dać.

____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 21:37, 24 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Tess napisał(a)
Daj tam kopytnik
Albo po prostu skopiuj moją - Danusiową rabatkę
Żeby było nawiązanie do tej z drugiej strony, zrób na tamtej obwódke z kopytnika, bedą ładnie hosty odbijać od tej głębokiej zieleni.

Sorry, ale z bezradności "tfórczej" jakaś łupawka mnie dopada

A dlaczego ławka ma być własnie tutaj?


A bo tu cień jest i można sobie latem przysiąść. Jakoś tu stanęła i okazała się być na swoim miejscu

Kopytnik powiadasz...?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 21:47, 24 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
asica napisał(a)

My z ogrodowiska owszem, obracamy się, ale jak zaglądam w ogrody, to może hortensji trochę widuję. Innych roślin nie. Mamy szanse czerpać z najlepszych wzorów. Te rośliny są sprawdzone i co najważniejsze w większości nie bardzo wymagające. Też zastanawialam się nad rabatami trawiastymi. Ale dość szybko te trawy odbiły. Właściwie tuż po tulipanach miały ładne kępki.

To jasne że sprawdzone i mało wymagające ale ja się ostatni łapię na tym że nie potrafię wymienić nazwy innych roślin oprócz tych szlagierów ogrodowiskowych. Muszę chyba katalog bylin do ręki zabrać żeby sobie pamięć odświerzyć
Np jest taka bylinka tojad i chyba lubi cień i może bym mogła ją posadzić przed miskantami, tylko nawet zapomniałam kiedy kwitnie...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
ewalm 12:07, 26 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Nie ma tam zbyt dużo miejsca.
Może świecznica by tam dała radę? 'Brunette' podobno ładnie pachnie (ale nie sprawdzałam, więc podobno) Po lewej kulka, ale ukryta w śmiałkach, przed nią hosta jak na sąsiedniej rabacie, potem za ławką ciemnolistne świecznice, a pod ławką coś zimozielonego, runianka albo trzmielina Fortunea (chcociaż mam wątpliwości czu dadzą rade pod ławką z powodu braku światła), a po prawej stronie ławki duża grupa hortensji,(mogą byc z tych o różowiejących kwiatach do czerwonych liści świecznicy) przed nią te dwie kulki,między nimi śmiałek, może jeszcze jakaś hosta się zmieści obok kulek. Mniej formalnie, dzięki śmiałkom ciut bardziej naturalistycznie niż z careksami, miskantami. Wtedy masz pewne nawiązanie pomiędzy rabatami (duży masywny krzew: rododendron-hortensja, naturalistyczna bylina: świecznica-zawilce, i takie same trawy oraz hosty)

Zimą zostaje kulka, śmiałek, zimozielone pod ławką, suche hortensjowe kwiatostany, przed nimi znowu kulki ze śmiałkiem. W zasadzie to tylko hosty i świecznice całkiem znikają.

A tam ziemia jaka jest?
____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies