Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeszcze hobby czy już uzależnienie..?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeszcze hobby czy już uzależnienie..?

ewalm 00:32, 23 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
nieszka napisał(a)

No ta jasna hosta to też jedyne co mi się tam podoba. Rh jakieś zupełnie nie kształtne, zawilce za wielkie, bukszpany chore...
A powiedz co ty byś widziała w miejsce tej kulki? Może miskanta żeby trochę do prawej strony nawiązać???


Zawilce japońskie ze śmiałkiem darniowym pod oknem i dużo hosty z przodu na całej długości. Bez obwódki z bukszpanu.
____________________
Ogródek na trzy lata
leon60 08:28, 23 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
O coś się dzieje jak ja lubię zmiany
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
nieszka 10:29, 23 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
asica napisał(a)
Nieszka nie bój się ciąć rh. Odbijają zupełnie bezproblemowo.
Ja ścinałam wiosną całą czapę. W tej chwili wogóle nie widać cięcia, naprawdę gęsto odbiły.
Tu masz link do zdjęć z parku róż, gdzie przycięto wielkie rh
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1506-nowa-ogrodniczka-prosi-o-pomoc?page=94

I oczywiście artykul Danusi:
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/369-jak-ciac-rozaneczniki

No to zaryzykuje, tylko muszę doczytać czy tylko wiosną, bo teraz nawet gdyby było można to już mi szkoda tych pąków kwiatowych.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Tess 10:33, 23 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
No przecież Toszka już podła, kiedy:
Toszka napisał(a)
Dominika (Domi) też z powodzeniem przycina Rh. Rodków jeszcze nie cięłam, ale co roku tnę azalie japońskie i wielkokwiatowe. Zasada jest jedna - jeśli chcemy kwitnienia w następnym sezonie - najpóźniej tydzień po kwitnieniu trzeba ciąć. Ze śpiących paków wyrastają nowe (i więcej) gałązki, które zdążą zawiązać w sierpniu pąki kwiatowe.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
nieszka 10:34, 23 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Jagodaa napisał(a)
Cała szachownica kostkowa idzie do zmiany?

Widok śpiochów słodki .

Cała caluśka!
Ale żeby nie dokupywać już grafitowej kostki to jeszcze będzie jakiś prozty wzór z żółtej tam dalej na tym parkingu (typu dwa kwadraty na siebie nachodzące)a grafit stamtąd zostanie zabrany pod dom...
Jak to powiedziała moja siostra - jedni malują mieszkanie raz na dwa lata a ja zmieniam ułożenie kostki
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 10:35, 23 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
beta napisał(a)
ale się dzieje

pozdrawiam


Lubię to!
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 10:48, 23 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Toszka napisał(a)
Dominika (Domi) też z powodzeniem przycina Rh. Rodków jeszcze nie cięłam, ale co roku tnę azalie japońskie i wielkokwiatowe. Zasada jest jedna - jeśli chcemy kwitnienia w następnym sezonie - najpóźniej tydzień po kwitnieniu trzeba ciąć. Ze śpiących paków wyrastają nowe (i więcej) gałązki, które zdążą zawiązać w sierpniu pąki kwiatowe.
Znajomy szkółkarz opowiadał mi jak to kiedyś miał okazje widzieć stary, ponad 40-to letni rododendron "przycięty" siekierą do 1/4 wysokości. Mówił, ze serce z żalu mu stanęło na moment. Po roku nie mógł wyjść ze zdumienia kiedy zobaczył ponownie tę roślinę, która pięknie odbiła, zgęstniała i nabrała kształtu.


No i odpowiedz na moje pytanie kiedy na tacy
Dziękować!!!

Też by mi serce stanęło...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 10:49, 23 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
ewsyg napisał(a)
O kurcze, ale poszłaś po bandzie



Ponoć do odważnych świat należy

Ociupinkę Ale będzie pani zadowolona
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Toszka 10:53, 23 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
U mnie trawnika ubywa, a u ciebie kostki
Będzie świetnie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
nieszka 10:53, 23 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
ewalm napisał(a)


Zawilce japońskie ze śmiałkiem darniowym pod oknem i dużo hosty z przodu na całej długości. Bez obwódki z bukszpanu.

Ewa uwielbiam Twoje rady! A tą tym bardziej bo mam niewykorzystane należycie śmiałki darniowe i kilka zółtawych host co to też miejsca nie mogą znaleźć. I śmiałek jest fajny bo kwitnie wcześniej i taką delikatną mgiełkę stworzy, przeciwwagę dla rodków. Tylko się zastanawiam czy nie podzielić tych trzech host co już tam mam czy wprowadzać nowe...?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies