Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do remontu

Madzenka 20:13, 20 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Poszalej z projektem, stwórz ogród marzeń a potem stopniowo realizuj
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
mbozena 20:31, 20 lut 2012

Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15
Danusiu, chciałabym aby ta skarpa miała charakter lekko śródziemnomorski, uwielbiam też wrzosy.
Chcę na tarasie i schodach położyć płyty venetia verno, one właśnie mają charakter sródziemnomorski.
Dom jest zbudowany prawie na końcu działki, więc praktycznie przedogródek będzie ogrodem.
Front domu jest od południa, i też od ulicy, praktycznie okna salonu wychodzą na bramę, dlatego chciałabym aby rośliny dały nam trochę prywatności.
Madzenka 22:51, 20 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A to lokalizacja działeczki taka jak u mnie, całość ekspozycji na wprost okien sąsiadów i ekspozycja od południa . Obserwuj wiosną jak się odgrodzę gabionami
Osłaniać się bedę cisami, miskantami i bambusami to też trawy oraz 4 brzózkami. Ale to nie styl śródziemnomorski.....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
magnolia 10:36, 21 lut 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Witaj Bożena.
Jak będziesz usypywać skarpę to będziesz musiała usunąć drzewo przed domem? Bo chyba zasypiesz mu podstawę korzeni i pień?
____________________
magnolia 10:41, 21 lut 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ja mam wątpliwości czy sypać tę skarpę. jesteś jej pewna? Jak posadzisz wyższe rośliny od drogi, bedziesz mieć z okien piękny widok, a przed samym tarasem możesz posadzić coś np 2metrowego co 'zajrzy' Ci w okna. Wg. mnie sypanie skarpy, poza tym że kosztowne, zazwyczaj jest problemowe bo trudne do skomponowania. Ona jest taką wielką, masywną bryłą
Ja będę miała taras ( jak go już zbudujemy) na wys 100 cm , ale nie obsypię go skarpą, tylko obsadzę trawami. Na tarasie blisko będą donice, a z za tarasu trawy i mniejsze drzewa.
____________________
Wieloszka 10:45, 21 lut 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witaj Bożena, i ja mam taka samą lokalizację domu na działce i od południowej strony - prawie cały ogród jest moim przedogródkiem. Odgrodzić się niestety trzeba, bo nie ma intymności w takim ogrodzie. Niestety czekam aż moje thuje podrosną (mają ok.1,7m) - na razie cokolwiek robię w ogrodzie (czy pracuję, czy imprezuję) jest doskonale widoczne dla wszystkich... Polecam realizację etapami, jak Marzena, jest wtedy czas, żeby każdy etap przemyśleć i realizować od A do Z, żeby potem nie bawić się w przesadzanie i zmienianie wszystkiego od nowa. Powodzenia i będę zaglądać!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Lena 14:18, 22 lut 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Witam się i ja
Ogród zapowiada się piękny.Dom wyglada obłędnie - jak już otuli go zieleń to będzie raj.
Pozdrawiam
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
mbozena 10:06, 05 mar 2012

Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15
udało mi się zrobic kilka zdjęć miejsca w którym chcę zrobić skarpę, jeszcze skończę rysunek działki i go wrzucę



Madzenka 19:17, 05 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Super będzie. Takie przeszklenia muszą być wystawione na piękny ogród
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
EwaG 06:40, 06 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Według mnie skarpa zupełnie nie pasuje do charakteru domu. Poza tym jak zasypiesz drzewo, to tak jakbyś je przenaczyła do uschnięcia. Ja bym wkomponowała te drzewo w rabatę rozciągniętę wzdłuz tarasu.
I tak tej skarpy nie będziesz pewnie widziała z okien salonu (no ale to musisz sprawdzić sama).
Naprawdę sparpa przytłoczy ten budzynek, sciągnie go do ziemi, a z rabatą u podnóża drzewa będzie o wiele lżejszy.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies