Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do remontu

kaisog1 17:08, 06 mar 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
magnolia napisał(a)
ale mały ten świat. A mieszkacie tez w okolicy?


Nie, Magnolia my z Wawy
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
magnolia 17:14, 06 mar 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
to chyba ze 2 wioski dalej, ta Warszawa? Nasz autobus tamtędy jeździ.

Grąbczewscy jak na Złotokłos, ale - warto wpaść, ale jakoś nie zachwycam się - ceny i trudno się szuka.

Acha- przed Prażmowem jest szkółka Kryta- warto o nich pamiętać, bo są dośc tani, ale też jakoś dojechać nie mogę do nich. Znajdziesz ich na stronie.
____________________
nieszka 20:40, 06 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Ależ na sąsiadki trafiłam Też jestem spod Piaseczna i miejsca te prawie wszystkie znam. Jest jeszcze chyba jeszcze taka zdeje się nowa zjeżdzając z Puławskiej w Karczunkowską (chociaż nie wiem jak ona się nazywa, być może Magnolia ją wymieniła) ale nie zagłębiałam sie specjalnie w ceny bo jak się zorientowałam że jest to był zdaje się padziernik
A Florial rzeczywiście ma ceny z kosmosu choć wydaje mi się że mają duży wybór bylin i w zeszłym roku były po 4 zł.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 20:45, 06 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Mbozena masz bardzo fajny dom Super że trafiłaś na forum zanim założyłaś ogród.
Będąc na kursie projektowania ogrodów nie miałaś za zadanie zaprojektować swojego?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Gardenarium 20:46, 06 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mbozena napisał(a)
No to jesteśmy sąsiadki, ja jestem z Zalesia Górnego
Gdzie kupujesz roślinki?


Mam tam rodzinę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:47, 06 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
nieszka napisał(a)
Ależ na sąsiadki trafiłam Też jestem spod Piaseczna i miejsca te prawie wszystkie znam. Jest jeszcze chyba jeszcze taka zdeje się nowa zjeżdzając z Puławskiej w Karczunkowską (chociaż nie wiem jak ona się nazywa, być może Magnolia ją wymieniła) ale nie zagłębiałam sie specjalnie w ceny bo jak się zorientowałam że jest to był zdaje się padziernik
A Florial rzeczywiście ma ceny z kosmosu choć wydaje mi się że mają duży wybór bylin i w zeszłym roku były po 4 zł.


Karczunkowska fajnie mają ustawione rośliny.
Floriall często ma rarystasy, w zeszłym roku mieli też piękne róże.
Obracam się też w tym rejonie bo bazę mam za Gołkowem hehe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
laszkur 21:22, 06 mar 2012

Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 6
Widzę, że sąsiad blisko dla zachowania prywatności proponuję płot nawet tylko w miejscu swoich i jego okien oraz tam za domem gdzie najczęściej przebywacie z rodziną.
ewalm 21:35, 06 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
mbozena napisał(a)

myślę że drzewo przy domu jest cenne. Jak nasypiesz wokół pnia metr ziemi, to go udusisz.. Mozna próbować robić systemy napowietrzające wokół korzeni, ale nie wiadomo jak to wyjdzie.
Może nie syp takiej warstwy ziemi, tylko przy tarasie zrób murek oporowy do wysokości np połowy tarasu i tam zrób wyniesiona rabatę. Wtedy ogród zajrzy Ci w dom, otoczy zielenią taras, a nie przytłoczysz domu. Tylko trzeba ocieplić taki murek, żeby korzenie nie przemarzały.


Drzewo przy domu jest do wycięcia, za bardzo będzie mi śmiecić, liście gubi bardzo wcześnie, wszędzie ich pełno, i potem stoi taki patyk, bo nawet ostatnio i owoców nie ma, zresztą bardzo stare już jest.


o, szkoda, że do usuniecia, ma fajną formę - może się jeszcze zastanów?
ja też bym skarpy nie robiła, ze skarpą to jest cała masa kłopotów
i zachowałabym drzewo
(domek po remoncie wyszedł naprawdę ładnie i ciekawie)


____________________
Ogródek na trzy lata
Wieloszka 23:09, 06 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Ewo, super Ci wyszedł ten rysunek dla Bożenki I balustrada nowoczesna, pasująca
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
nieszka 23:16, 06 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Daniusi bazę za Gołkowem?? Myślę i myśle i nie wiem
Mi też się bardzo podoba pomysł Ewy. Fajny pomysł z tym drzewem żeby je ocalić .
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies