Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do remontu

abrakadabra 11:40, 07 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Z dużą działką i stawem to ja mam teraz same problemy Oczyścić to wszystko, zaaranżować, obsadzić.
Ech - kupa zachodu

Sumaki też mnie już denerwują, ale na razie postanowiłam nie ogałacać ogrodu ze wszystkiego - dopiero jak zakupię coś w zastępstwie.
Host tez nie lubiłam, ale dzięki Ogrodowisku zmieniłam zdanie - szczególnie te z białymi plamami mi się podobają. Ja z kolei nie znoszę aksamitek (właśnie z cmentarzem i śmiercią mi się kojarzą), ale dla dobra warzywek i tak kupiłam nasiona i je gdzieś poutykam między pomidory - może mnie denerwować nie będą

Szkółka Kryta jest w Woli Prażmowskiej. Tak wyczytałam na ich stronie, aż wstyd się przyznać bo już tu tyle miesięcy mieszkam, a nigdy nie wiem gdzie co jest bo tak mi dobrze u siebie, że w ogóle okolicy nie zwiedzam
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
nieszka 11:49, 07 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
No to jak będziesz tylko brała się za wyrzucanie host to daj znać. Ja wszytkie moge od ciebie przyjąć
Chyba że już masz chętnych na nie
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
magnolia 13:07, 07 mar 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
może spróbuj z opryskiem miedzianem, a cięcie zrób mocne teraz, na przedwiośniu. Wyrzucić zawsze można to drzewo. Chyba że już go nie cierpisz i raczej nie polubisz, wtedy nie ma co.

Fajnie że pomogłam ze szkółkami.
____________________
ewalm 01:29, 08 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
przed tymi balustradami branię się jak mogę, bo nie chcę zamykać przestrzeni.


możesz wypełnić balustrady przezroczystymi płytami
albo zamiast balustrad otoczyć taras niskimi prostokątnymi donicami - też stanowią jakąś barierę

mam obsesje na punkcie trujących roślin, bo mam małe dzieci,

całe mnóstwo roślin jest mniej lub bardziej trujących: tulipany, żywotniki, bluszcz, bukszpan - nie popadaj w przesadę
te z trującymi owocami mogą być niebezpieczne dla dzieci, jak konwalie,
liście wcale nie są atrakcyjne do jedzenia - spójrz na stosunek wielu dzieci do sałaty
____________________
Ogródek na trzy lata
magnolia 09:41, 08 mar 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
pewnie, w większości ogrodów są rośliny trujące, a dzieci w nich bywają.
____________________
ewalm 14:38, 08 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
na przykład w moim tutejszym są oraz na działce moje Mamy w W-wie - i dzieci jakoś niczego nie zjadły, chociaż najmłodsza była tym typem, co to zjada wszystko co znajdzie na podłodze. Dziwne że nie upolowała żadnej dżdżownicy, chociaż kto ją tam wie.... W swoim czasie przymierzała się do cisa, na fali samodzielnego zbioru borówki ją poniosło, i usiłowała jeść wiśnie, które spadły i już jakiś czas poleżały (to akurat sie jej udało, przy cisie byłam szybsza), ale miała wtedy może z rok - teraz wszyscy są wyedukowani.
Rośliny trujące są trujące po to żeby ich nic nie zjadało, i w związku z tym są często ostrzegawczo niesmaczne. A dzieciom naprawdę można dużo wytłumaczyć. A tych najmłodszych i tak nie można zostawić samych w ogrodzie z różnych innych względów.
____________________
Ogródek na trzy lata
mbozena 15:47, 08 mar 2012

Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15
wolę dmuchać na zimne
EdytaW2 21:47, 09 mar 2012


Dołączył: 27 lut 2012
Posty: 12
mam serdeczne pytanie:
czy ktoś może nasadzał żywopłot na skalistym,zasadowym, przepuszczalnym podłożu?( do 2-3 metrów, żeby nie zabierał innym widoków).
pierwszą przymiarkę zrobiłam dwa lata temu z tarniną, od tego czasu ani drgnęła. Teraz zastanawiam się nad ałyczą, ale obawiam się podobnego efektu :- (
____________________
Madzenka 22:02, 09 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
EdytaW2 napisał(a)
mam serdeczne pytanie:
czy ktoś może nasadzał żywopłot na skalistym,zasadowym, przepuszczalnym podłożu?( do 2-3 metrów, żeby nie zabierał innym widoków).
pierwszą przymiarkę zrobiłam dwa lata temu z tarniną, od tego czasu ani drgnęła. Teraz zastanawiam się nad ałyczą, ale obawiam się podobnego efektu :- (


Zadaj może pytanie Danusi na wątku Ogród nie tylko bukszpanowy cz II
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
EwaG 06:23, 10 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
EdytaW2 napisał(a)
mam serdeczne pytanie:
czy ktoś może nasadzał żywopłot na skalistym,zasadowym, przepuszczalnym podłożu?( do 2-3 metrów, żeby nie zabierał innym widoków).
pierwszą przymiarkę zrobiłam dwa lata temu z tarniną, od tego czasu ani drgnęła. Teraz zastanawiam się nad ałyczą, ale obawiam się podobnego efektu :- (


Może być efekt podobny bo jedno i dugie to jednak śliwa (Prunus).
Pooglądaj co rośnie naturalnie w okolicy i jako żywopłot posadź coś podobnego.
W każdym razie na wapienne gleby na żywopłot nturalny może być dereń, róża pomarszczona, bez czarny, lilak (czyli zwykły bez).
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies