Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do remontu

mbozena 18:20, 20 lut 2012

Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15
Witajcie!
Od dłuższego czasu Was podczytuję, a teraz przyszedł moment, że postanowiłam napisać.
Moj dom jest w trakcie remontu, próbowaliśmy go tak przebudować, aby ogród praktycznie wchodził do salonu, zawsze o tym marzyłam, bo większość życia mieszkałam na piętrze.
Parter jest dość wysoko, ok 1,5m od poziomu gruntu, aby go chociaż trochę zrównać z działką usypiemy skarpę. I teraz pojawia się pytanie, jak to zrobić żeby wyglądało ładnie i jak połączyć z resztą ogrodu aby tworzyło całość. Bardzo mi się podoba to nasadzenie

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-wrzosowiskiem


wkleję zdjęcie domu od frontu

Jutro zrobię więcej zdjęć i rozrysuję działkę.
Sebek 18:30, 20 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj. Musisz mieć super widok na tą skarpę, bo ogromne masz okna na parterze

Musi się tam znaleźć chyba więcej zimozielonych niż na tym nasadzeniu - ale pomysł jest fajny
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 18:57, 20 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
To nasadzenie Twoje? To co tu zmieniać? Piękne miskanty.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:57, 20 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
I jeszcze napisz jakie masz plany remontowe domu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
moni 19:38, 20 lut 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
trzymam kciuki na pewno uda się
____________________
Mona
mbozena 19:42, 20 lut 2012

Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15
Marzena to nie moje nasadzenie, zdjęcie znalazłam na tym forum.
Główny remont(może raczej rozbudowę) mamy już za sobą, można powiedzieć, że teraz została już sama kosmetyka, tak od zewnątrz, to nałożenie kolorowej elewacji, położenie płytek na schodach i tarasie, jakieś balustrady, oświetlenie itp.
Generalnie od wiosny mogę już brać się za ogród, a chcę to rozłożyć w czasie, bo działka ma 2000m2 i nie będę w stanie finansowo w ciągu jednego sezonu zalożyć całego ogrodu. Czeka nas jeszcze zmiana ogrodzenia, bramy, furtki i utwardzenie podjazdu.
Gardenarium 19:47, 20 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam, spodobała Ci się akurat realizacja z ogrodu z wrzosowiskiem. Na front można dołożyć rośliny o mocnej strukturze i duże, masywne (cisy), a do tego właśnie takie nasadzenie.

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-wrzosowiskiem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 19:48, 20 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Moni to kiedyś u Ciebie będzie pięknie
Na razie to życzę wytwałości, bo jeszcze sporo pracy przed Tobą. Jak widzę na zdjęciu to z przedogródkiem też możesz poszaleć.
Ja bym sugerowała zrobić projekt ogrodu, to relatywnie niski koszt chociażby w porównaniu z kosztem ogrodzenia a potem można samemu przez lata realizować poszczególne etapy.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ircia 19:52, 20 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Witaj! Wielkie wyzwanie, ale i wielkie możliwości. Czekam na cd
____________________
Ogród Irci
moni 20:07, 20 lut 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Marzena2007 napisał(a)
Moni to kiedyś u Ciebie będzie pięknie
Na razie to życzę wytwałości, bo jeszcze sporo pracy przed Tobą. Jak widzę na zdjęciu to z przedogródkiem też możesz poszaleć.
Ja bym sugerowała zrobić projekt ogrodu, to relatywnie niski koszt chociażby w porównaniu z kosztem ogrodzenia a potem można samemu przez lata realizować poszczególne etapy.

dziękuję mam nadzieje że podołam bo plany są ambitne na papierze teraz trzeba je sprowadzić do realu.
____________________
Mona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies