Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do remontu

Madzenka 06:44, 07 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ewa świetny pomysł może udało się przekonać:
A. Przeciw skarpie a za murkiem oporowym
B. Za utrzymaniem drzewa. Jak mi się marzy chociaż jedno taki stare ....., nie wycinajmy starych drzew
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
EwaG 07:20, 07 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
nieszka napisał(a)
Ależ na sąsiadki trafiłam Też jestem spod Piaseczna i miejsca te prawie wszystkie znam. Jest jeszcze chyba jeszcze taka zdeje się nowa zjeżdzając z Puławskiej w Karczunkowską (chociaż nie wiem jak ona się nazywa, być może Magnolia ją wymieniła)


Na Karczunkowskiej działa to pod szyldem "Szkółki Zamojskie". A Kordusa szczerze polecam.
A i przyznaje się do sąsiedztwa, co prawda zaledwie weekendowego, ale od czegoś trzeba zacząć.
Magnolio, a czy Ty może wiesz, czy firma Platanus ma jakiś ogród pokazowy?
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
magnolia 08:48, 07 mar 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Ewo w Głoskowie chyba nie. Przynajmniej tam gdzie mieszkają starsi Państwo S.( chyba tam jest podany adres). Starszy Pan S. zaprasza do siebie, można u niego kupić sadzonki drzewek owocowych i troszkę róż

Danusiu może Cie kiedyś spotkam na trasie do bazy. A za lat 55 jak ogród będzie ładny, zaproszę na kawę na tarasie ( jeszcze go nie ma, ale spoko, z 15 lat i będzie)
Albo zrobię spęd sąsiadek ogrodowiskowych z szerokiej okolicy.

Fajny projekt Ewy na rabatę z drzewem. czy to jest stara wiśnia? Jak tak, to można ją powycinać latem dość mocno- wszystkie pędy z odcinkami bez liści, gałęzie stare, skierowane do środka drzewa , a teraz, na przedwiośniu w fazie 'pękającego pąka' spryskać miedzianem. To preparat grzybobójczy, ale naturalny związek. Jeśli oczywiście chce Ci się powalczyć o to drzewo. I jak nie ma wiele ran z żywicą na pniu, pęknięć wgłąb pnia. Wtedy nie ma co się starać, ale można zostawić drzewo dopóki w okolicy nie wyrośnie zieleń zastępcza
____________________
EdytaW2 09:49, 07 mar 2012


Dołączył: 27 lut 2012
Posty: 12
a czy ktoś może ma doświadczenia z podłożem żwirowym, bardzo przepuszczalnym?
Do tej pory sadziłam w kwaśnej glebie z dużą ilością gliny, więc nie było problemu, natomiast obecnie przeprowadzam się w miejsce, gdzie o wilgoci w glebie raczej trzeba zapomnieć,o dużej zasadowości toteż pomyślałam że dobrze sprawdzi się szałwia, maki, żmijownik, krwawnik, macierzanka, kosaciec, dziewanna, drakiew kaukaska (tej nigdy nie widziałam w sprzedaży), nie wiem czy spodoba się bodziszkowi...
Bardzo podobała mi się realizacja na zeszłorocznym Chelsea FS ze strumykiem bodajże. Czy ktoś was miał możliwość widzieć ją na żywo? Zastanawiam się, czy taki ogród nie wygląda ładnie tylko na czas wystawy.
____________________
mbozena 09:55, 07 mar 2012

Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15
nieszka napisał(a)
Mbozena masz bardzo fajny dom Super że trafiłaś na forum zanim założyłaś ogród.
Będąc na kursie projektowania ogrodów nie miałaś za zadanie zaprojektować swojego?


Mogłam zaprojektować swój ogród, ale jakoś nie bardzo miałam pomysł itp,
Na kurs poszłam tylko po to, aby nauczyć się rysować w programie archicad + wizualizacje w artlanitsie, właśnie pod kątem architektury krajobrazu.
Ewalm dziękuję za rysunek, przed tymi balustradami branię się jak mogę, bo nie chcę zamykać przestrzeni.
Magnolia to jest rajska jabłoń, zawsze kwitnie na majowy weekend i jest piękna przez 3 dni, a potem w lipcu już gubi liście i stoi taki suchy patyk, bo przez ostatnie lata nawet nie ma owców. Ta jabłonka ma z 50lat.
nieszka 10:02, 07 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Nie znam sie za bardzo na drzewach owocowych ale może to opadanie liści to wina jakiegoś grzybka i trzeba tylko o drzewko zadbać.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
EwaG 10:14, 07 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
EdytaW2 napisał(a)
a czy ktoś może ma doświadczenia z podłożem żwirowym, bardzo przepuszczalnym?
Do tej pory sadziłam w kwaśnej glebie z dużą ilością gliny, więc nie było problemu, natomiast obecnie przeprowadzam się w miejsce, gdzie o wilgoci w glebie raczej trzeba zapomnieć,o dużej zasadowości toteż pomyślałam że dobrze sprawdzi się szałwia, maki, żmijownik, krwawnik, macierzanka, kosaciec, dziewanna, drakiew kaukaska (tej nigdy nie widziałam w sprzedaży), nie wiem czy spodoba się bodziszkowi...
Bardzo podobała mi się realizacja na zeszłorocznym Chelsea FS ze strumykiem bodajże. Czy ktoś was miał możliwość widzieć ją na żywo? Zastanawiam się, czy taki ogród nie wygląda ładnie tylko na czas wystawy.


Mam działkę piaszczystą, lepszą ziemię dodaję tylko miejscowo pod warzywa. Wymienione byliny jak najbardziej zdadzą egzamin. Bodziszek wg mnie tylko w cieniu, podobnie z innymi bylinami typu hosty czy żurawki. U mnie rosną tylko w cieniu, wtedy nawet podlewanie nie jest szcególnie intensywne. Wydaje mi się, najlepiej sadzić rośliny okrywowe gęściej, żeby ograniczyć wysuszanie ziemi przez słońce.
Albo pójść w kierunku ogrodu żwirowego...
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
EdytaW2 10:22, 07 mar 2012


Dołączył: 27 lut 2012
Posty: 12
Dziękuję Ewo, szczególnie cenna jest informacja o bodziszkach, bo w katalogu bylin występuje jako "wszystkolubiący".
____________________
abrakadabra 10:59, 07 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Podczytuje po cichu wątek, a tu się okazuje, że ja też z sąsiedztwa
Dzięki Ci magnolio za tą listę szkółek w okolicy bo ja już nie wiadomo gdzie chciałam jeździć po roślinki, a tu się okazuje, że np. do Kryta mam rzut beretem. Super
Projekt ewalm bardzo fajny
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
mbozena 11:24, 07 mar 2012

Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15
abrakadabra napisał(a)
Podczytuje po cichu wątek, a tu się okazuje, że ja też z sąsiedztwa
Dzięki Ci magnolio za tą listę szkółek w okolicy bo ja już nie wiadomo gdzie chciałam jeździć po roślinki, a tu się okazuje, że np. do Kryta mam rzut beretem. Super
Projekt ewalm bardzo fajny

przejrzałam Twój wątek, masz śliczną i ogromną działkę i ten staw, pięknie... tylko sumaki bym wycieła, wszystkie, nie cierpię ich(nie lubię jeszcze host, powód nieznany, poprostu mi się nie pdobają, kojarzą mi się z cmentarzem), wg mnie są paskudne, sama mam kilka, pozostały po poprzednich właścicielach i zamierzam je zlikwidować na dniach, i jeszcze w dodatku trujące!!!
Przepraszam, mam obsesje na punkcie trujących roślin, bo mam małe dzieci, trzy lata temu wywaliłam dwa piękne złotokapy
a gdzie dokładnie jest ta Kryta, w prażmowie czy gdziś w okolicach?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies