Gdzie jesteś » Forum » Natura » Poznajemy ptaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Poznajemy ptaki

Mariusz 11:36, 19 lut 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
anka_ napisał(a)
Moje zdjęcia nie są takie piękne jak Oli ale powiedzcie mi czy to jest Sikora czarnogłówka czy Sikora uboga


Też nie jestem pewien czy uboga czy czarnogłówka, te cechy upierzenia nie zawsze są wyraźne i nie zawsze dają jasny obraz, głosik rozwiązałby problem. Bardziej pasuje mi sikora czarnogłówka, czapka daleko zachodzi na płaszcz.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
anka_ 18:47, 19 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Bożenko, Mariuszu dziękuję. Będę się przysłuchiwać odgłosom choć chmara mazurków zwykle zagłusza wszystko.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
kasiula36 20:21, 05 mar 2015

Dołączył: 05 mar 2015
Posty: 10
Wiosna za pasem a więc i więcej ptaków będzie do obserwowania. Nie mogę się doczekać momentu w którym rankiem otworzę okno i usłyszę trele z pobliskiego parku. Wiosna i lato to dla mnie najpiękniejszy czas.
roma2 14:57, 31 mar 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Żurawie pod lasem za naszą działką. Zdjęcia wykadrowane, robione z daleka, bo baliśmy się spłoszyć.



Edytuję, bo nie podziękowałam za ten wspaniały wątek. Jako stary mieszczuch (nie wiem jak napisać w formie żeńskiej- stara mieszczucha?), ma mam małe pojęcie o ptakach. Wstyd się przyznać, ale po zrobieniu zdjęć, musiałam szukać co to za cuda, te wielkie ptaszory. Och, jak ja się cieszę, że mam tę działkę i Ogrodowisko!
____________________
Komendówka
Bogdzia 20:06, 31 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Roma zazdroszczę możliwości robienia takich miejsc i miejsca gdzie masz działkę jeśli tam taka przyroda jest.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Psiamama 23:49, 07 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Bardzo ciekawy wątek, wszystkie zdjęcia cudowne... Na żurawie się zapatrzyłam... czyste piękno. Dziękuję
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Paprotka 01:00, 19 kwi 2015

Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 4
ciekawi mnie co to za aparat... jakość jest rewelacyjna z jakiej odległości robiłaś zdjęcia żurawi?
Lobelia 19:01, 03 maj 2015


Dołączył: 03 maj 2015
Posty: 6
Z wiekiem coraz bardziej doceniam obserwacje ornitologiczne.Fascynujące jest podglądanie życia ptaków. W ogóle wszystkich zwierząt. Fajnie jest mieć związek z naturą, odkleić się od tego betonowo-wirtualnego świata.
Klamber 03:33, 18 maj 2015


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Witajcie, dawno mnie tu nie było, ponad dwa lata. Szkoda że jest tu taki mały ruch w tak pięknym wątku. Chcę powiedzieć Wam że w kanadzie jest bardzo dużo ptaków i bardzo dużo gatunków. W porównaniu do naszego kraju to czuje się jak w ptasim raju. Ptaki podziwiam codziennie, gdyż połowę drogi do pracy pokonuję przez park, gdzie ptaków jest b. duża ilość, harcują i śpiewają. Połowa moich zdjęć jest zrobiona w parku w drodze do domu. Ptaki są tu bardziej kolorowe niż u nas i nie są takie dzikie jak nasze. Ptaków jest też dużo poza parkami ale wolę robić w parku, gdyż jest spokój i ładniejsze otoczenie. W Toronto jest b. dużo zieleni, jest to podobno najbardziej zielone z dużych miast. Wracałem do swojego ostatniego wpisu i bardzo podobały mi się foty Oli.
Ola zdradź, czym robisz tak ładne fotki.
Przez trzy lata już mi się nazbierało ptasich fot i chce się nimi podzielić z wami.










____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Klamber 03:43, 18 maj 2015


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924









____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies