Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie, proszę !

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie, proszę !

abrakadabra 09:45, 19 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Ale super akcja przesadzanie
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Gardenarium 09:53, 19 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pochwal męża za techniczne rozwiązanie, ukłony i podziw mu się należą. Koniecznie przekaż. Inny to by powiedział, że tego nie da się zrobić. A on - proszę bardzo, skonstruował narzędzie i wykonał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bietka 23:19, 19 mar 2012


Dołączył: 24 lut 2012
Posty: 46
Haniu, trzymaj, trzymaj kciuki, tylko obawiam się, że to trochę potrwa, chyba, że trzymałaś tylko za samą deportację Jak jeszcze Danusza i Abrakadabra przekażą Susance trochę pozytywnej energii, to może nie będzie tak źle
Danusiu, oczywiście że męża pochwaliłam, nawet mu podziękowałam Taka konstrukcja to dla niego pikuś, jest bardzo techniczny, domek na narzędzia i drewno sam zbudował.
Syn wątpił czy dadzą radę, ale M.jest bardzo uparty, tak łatwo nie odpuści, w końcu to Baran
Zanim wykopali magnolię, to wysadzili wszystkie rośliny rosnące obok. Powkładałam je do donic, podlałam i przykryłam plandeką – czekają grzecznie na wsadzenie.



Na rabacie po magnolii została ogromna dziura, może jutro coś kupię i wsadzę ?





To „coś” to pewnie tuje jak radziły dziewczyny (bym nie namieszała jeszcze bardziej z gatunkami).
Czy trzy zmieszczą się na tych 3 m (np. jeden sunkist i 2 szmaragdy)?
Poradźcie, co wsadzić przed tujami?
Czy pasowałyby tam choiny kanadyjskie jeddeloh, rh (jeden tam został), tawułki arendsa (mam białe do wsadzenia), orszelina olcholistna (gdyby się udało kupić, o białych kwiatach), Ilex crenata Golden Gem (Danusia o niej wspominała) ? Chyba przesadziłam
____________________
Ela
ewalm 10:52, 20 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Ja bym dosadziła różaneczniki obok tego, który juz jest, a po stronie cyprysika posadziłabym dereń o biało-zielonych liściach - rozjasniłby to miejsce w sezonie, przebarwiłby sie jesienią, a zima miałby te swoje piękne pędy, no i po drodze jeszcze zakwitnie (Elegantissima albo Ivory Halo, zależy co bardziej pasuje rozmiarami, ale ten pierwszy regularnie przycinany wcale nie będzie taki duży, jak katalogi podają, a bez przycinania pedy będą mniej czerwone, bo najładniejsze są jednak młode pędy). I jednak zrezygnowałabym z żółtej tuji obok cyprysika, pozostawiając same tuje 'Smaragd', sadzone w takich odstępach, hak te które już tam rosną, bo 'Squarrosa' jest taki szarawy i to nie gra dobrze z tują 'Sunkist'. To takie przygnębiające połączenie barw.
I może jeszcze tawułki z przodu, przy różanecznikach, bo mają delikatne ulistnienie, to ładnie kotrastuje z różanecznikami, które są takie "solidne". Zwłaszcza że i tak już masz tawułki do posadzenia.

____________________
Ogródek na trzy lata
EwaG 19:59, 20 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Ja bym jednak wsadziła tam złocistą tuję, ale nie przy cyprysiku tylko właśnie między 'Smaragdami'. Bo inaczej ten fragment nasadzeń wzdłuż ogrodzenia będzie bardzo odbiegał od reszty. Może takie nasadzenie ciągłe jest zgodne z kanonami (kto je ustala?), ale w tej różnorodności będzie jak łata na kolorowym kostiumie. Może coś takiego, proponuję dosadzić coś z przodu cyprysika jakieś małe iglaki (np. świerk Will's Zwerg lub kolumnowe cisy) a na dole tak jak radzi ewaml czyli różaneczniki i tawułki lub jakieś krzewy o kolorze liści nawiązujacej do krzewu liściastego z prawej strony (co to jest, ja zaznaczyłam to ostrą zielenią).
I właczyłabym krzew w głebi do rabaty (a może między nim a rabata nie ma trawy tylko zdjęcie troche deformuje rzeczywistość).



____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
bietka 22:48, 23 mar 2012


Dołączył: 24 lut 2012
Posty: 46
Kochani, rabata prawie skończona Dosypię jeszcze kory, zrobię kanciki (na trawniku, którego nie ma) i będę czekać ... Powiem, co tam wsadziłam. Przy płocie: tuję Sunkist (dałam ją jednak od strony cyprysika Squarrosa) i obok dwa Szmaragdy. W drugiej linii: przed Szmaragdami klon palmowy Garnet (na nóżce), na lewo od klonu 3 tawułki arendsa (białe). W trzeciej linii, między Rh a pierisem wsadziłam 3 rozplenice japońskie (piórówki).
Czy odległośc klonu od szmaragda 80 cm jest wystarczająca?
Co sądzicie o takim zestawieniu roślin? Pytam, bo w razie czego jutro mogę je wysadzić W końcu, mam już w tym wprawę
To co, mogę zacząć kolejne zmiany?


____________________
Ela
kaisog1 22:56, 23 mar 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Elu ale akcja z Tą magnolia! Jestem pełna podziwu Super pomysł był z tym wyciągnikiem
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
bietka 23:03, 23 mar 2012


Dołączył: 24 lut 2012
Posty: 46
Oby tylko przeżyła! Pąki kwiatowe jeszcze ma, oprócz tych, które straciła w trakcie przeprowadzki.
Codziennie dostaje 2 wiadra wody, nie powinna narzekać
____________________
Ela
bietka 01:30, 26 mar 2012


Dołączył: 24 lut 2012
Posty: 46
Ewalm, dziękuję że zaglądnęłaś na moją rabatę Zdecydowaliśmy się jednak na Sunkista. Mam w ogrodzie dużo dereni, także Elegantissima( to jedne z moich ulubionych krzewów) i gdyby nie zakupiony przez męża klonik Garnet, to kto wie, może i w tym miejscu bym je wsadziła ?
Właściwie to ten klon zdecydował o całkiem innych nasadzeniach. Jego korona z czasem się rozrośnie i Rh by się tam nie zmieściły, chyba że niskie zamiast piórkówek ? Zostawić tak jak jest, czy zmienić ?
____________________
Ela
ewalm 10:44, 26 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
tak całkiem szczerze mówiąc to ja bym posadziła niski rododendron zamiast tawułek, a tawułki zamiast piórkówek, ale myślę, że tak też może zostać - w końcu to Wasz ogród i jest autorski

akcja przesadzania magnolii była naprawdę imponująca - nie każdy by się zdecydowałna takie przedsięwzięcie, trudne technicznie
____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies