Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Sonka 20:32, 04 mar 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
Tak, pod Opolem 11 km, nie zaznaczyłaś siebie na mapie forum, cieszę się ze mam kogoś w bliskości terytorialnej, nie wykonałam obiecanych zdjęć, ale mam mamę niepełnosprawną po opieką i nie zawsze wychodzi tak jak bym chciała,
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 21:14, 14 mar 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
Witam ponownie.Nie było mnie przez kilka dni, ale nie próżnowałam i w miarę możliwości rozrysowałam przestrzeń do nasadzeń na papierze , pokażę stan aktualny z drugiej strony budynku , od frontu.
teraz jednak chciałabym się skupić na przedstawionym wcześniej fragmencie.Teren ma powierzchnie ok 30 arów ( budynki z ogrodem ogrodzone ), całość to 50 arów.
30 letnie bukszpany chyba muszą pozostać na miejscu , dwa małe zechcę przesadzić

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 21:29, 14 mar 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
Drodzy ogrodowiczanie czy tę tuję da się przesadzić? ma ponad 2 metry,


Z lewej strony rośliny w poczekalni ,
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 21:42, 14 mar 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
A tak przedstawia się szkic w którym 2 kratki to 1 metr, narysowałam jak potrafiłam , czy taki kształt rabat mógłby być ? oczywiście zostają na miejscu 2 ogromne bukszpany, przy nich cyprysik z którego chcę zrobić jakąs figurę, może bonzai,,



____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 21:54, 14 mar 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
mała rabatka przy werandzie z prawej strony jest pokrywa od studzienki, podsadzona irgą w celu osłonięcia, oczywiście czeka na uporządkowanie ,jutro się za nią zabiorę,


____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
EwaG 21:56, 14 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Sonka napisał(a)
Drodzy ogrodowiczanie czy tę tuję da się przesadzić? ma ponad 2 metry,




To nie tuja a cyprysik. Ja bez znajomości rzeczy bym nie ryzykowała. Chyba, że specjalnie rosline przygotujecie do przesadzania, ale to proces rozłożony w czasie. W jednym roku obkopuje sie bryłę korzeniową, aby wytworzyły się małe korzenie (to te co czerpia pokarm i wode z gleby), a w następnym przesadza.
Ja bym obudowała te iglaki innymi roslinami i kompozycja ogrodowa gotowa. Pozdrawiam
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Sonka 22:05, 14 mar 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
Dzięki Ewa , faktycznie masz rację ,w tym skupisku jest właśnie ten cyprysik ,ogromny jałowiec z którego chciałam zrobić bonsai na kamieniu, duży szmaragd i ogromna kulista tuja żółta o średnicy 2 m, rosły tam 3 tawuły, jedna z nich została jesienią wykopana pozostały jeszcze dwie.Widać w oddali tę dużą tuję, mam do was kochani pytanie, czy tę śliwę jeszcze bardziej poprzycinać? poskracać jej gałęzie ?







____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
dajana 18:25, 01 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Masz 30 letnie bukszpany? rany jakie piękne okazy .Wszystkie stare drzewa to kawałek historii Zostaw je w ogrodzie ,zawsze jest czas na zmianę decyzji Dla mnie są piękne wszystkie ,jestem sentymentalna i wszystko co stare traktuje jak relikwię. Oczywiście to twój ogród ,sama więc zdecydujesz o jego wyglądzie a ja sobie tak gdybam .Ładne miejsce już zagospodarowane,, będzie ci łatwiej go tworzyć bo nie musisz zaczynać od ścierniska Powodzenia Sonka
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
moni 20:03, 02 kwi 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
jak widzę podobnie jak ja maszproblem ze starymi nasadzeniami ja też kilka lat temu sadziło się nie patrząć jaka będzie wielkośc roślin i teraz problem bynajmniej u mne tak jest ale uciebie da się stworzyć fajny ogród trochę roboty będzie.
____________________
Mona
Sonka 10:19, 03 kwi 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
Witam Cię Moni, ciesze się że do mnie zajrzałaś, bo tak na prawdę na tym forum wszyscy chętniej uczestniczą podpowiadają proponują w programowaniu ogrodów nowych, nowopowstających od zera. Trudniej jest projektować ogrody przy uwzględnieniu istniejącego drzewostanu. rośliny moje sadziłam od 30 lat, ale co wtedy było dostępne? Parę ładnych roslin przywiozłam z zachodu, ale wcześniej czy później wypadało z racji nieprzystosowania klimatycznego.W ostatnim czasie równaliśmy teren, była zakładana kostka, remont i ocieplanie budynku a to spowodowało że częśc innych roślin nie przestrwało, było zbyt blisko domu, albo wręcz, zestarzało się. Cześć roślin zostało posadzonych na chwilę i tak już zostało.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies