Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Sonka 21:48, 03 mar 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Witam wszystkich kochających ogrody , z wyboru lub konieczności, całą społeczność ogrodowiskową.

Czytam wątki już od kilku miesięcy, lektura ponad wszystko, podglądam, uczę się i im więcej wgłębiam się w tematy ogrodowe, uświadamiam sobie jak nikła jest moja wiedza w tym temacie. Jednocześnie czuję się tak jakbyście byli moimi znajomymi już od dawna, Sylla, Bogdzia, Badara, Hanka, Sebek, Anula, Hrabia i wiele innych osób nie zapominając o najważniejszej, zawsze życzliwej Danusi.

Ogród posiadam prawie od zawsze, jest to miejsce w którym mieszkam od 8 roku życia, no może kiedyś był rodziców. Z forum czerpię inspiracje, wiedzę i zapał do ciągłej zmiany stanu ogrodu, widzę popełniane błędy w jego tworzeniu, które staram się redukować a to powoduje, że ciągle przesadzam.
Pracą ogrodową zajmuję się sama, w końcu z nadzieją i dużą dozą nieśmiałości postanowiłam się ujawnić.

Mój ogród ulega gruntownej modyfikacji od 4 lat, kiedy to stare drzewa zostały wykarczowane, teren wyrównany, zasiana nowa trawa i kolejno zakładam nowe rabaty. Aktualnie rozpracowuję część ogrodu z prawej strony domu, tak bardzo chciałabym mieć tak pięknie jak nasi forumowicze. Ogród to moja radość i moje zielone oczy. Postaram się pokazać co jest do zrobienia, jest to teren ok, 30 m x 12m. Niektóre drzewa i krzewy zostawiłam: ogromne 30 letnie bukszpany, śliwę, 2 cyprysy, jałowca z którego planuję zrobić bonsai.

Miejsce przed wejściem do domu, najbliżej bramy.W tym miejscu ma być bonsai, lub coś innego ?
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 21:53, 03 mar 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Przy werandzie, wejściu do domu
Sliwa została znacznie uporządkowana, po drugiej stronie widać małe serby,przed nimi biały bez, grujecznik poczekalnia roślin oraz drzewko bzu do wykopania.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
finka 21:59, 03 mar 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Witaj i pokazuj swój ogród!!! Zaraz wiosna więc będzie mnóstwo pracy i nowy materiał to fotografowania. pozdrawiam.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Mala_Mi 21:59, 03 mar 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Witam chyba jako pierwsza
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Sonka 22:13, 03 mar 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Zdjęcie od wschodu, widać całą część ogrodu do realizacji.


niezupełnie, śliwa w zarysie , dalej są bukszpany i cyprys ogromny, zdjęcia aktualnie nie posiadam, poszperam, jutro wgram
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 22:23, 03 mar 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
wjazd i wejście do domu;
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 22:26, 03 mar 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Jutro będzie na zielono, a tymczasem dobranoc.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
hanka_andrus 22:45, 03 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Szkoda,że nie zostawiłaś więcej starych nasadzeń,ale już się stało!
Witaj, skoro już nas znasz, o tyle lepiej będzie Tobie z nami współpracować.Jedni się znają profesjonalnie
na urządzaniu ogrodów,inni/to ja/ wcale się nie znają ,ale w nim działają.A jakie są tego skutki?
Różne,jak różni są ogrodnicy,tak i ich ogrody nie przystają do siebie.
Rady tu znajdziesz ,i pomoc sądzę również.....Rozgość się!

Z wiosennym pozdrowieniem...
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 17:40, 04 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witam - ładnie zaczęłaś we wstępie - dziękuję

Na razie trudno coś zaplanować chociażby w przeogódku, bo nie wiemy co tam rośnie dokładnie
Ale jeśli miałby być bonsai to niech inne krzewy z nim nie konkurują.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
madlen 19:42, 04 mar 2012

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
a ja witam krajankę - w jakich okolicach Opola mieszkasz ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies