Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Sonka 09:49, 02 wrz 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
ładniej wyglada jak od dołu sie zaczyna złocić kolumnowo do góry, pokażę, ale nieci później, ok ? teraz muszę mamą się zająć,
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
popcorn 12:59, 02 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jasne! Jak będziesz mogła
dzięki i pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Sonka 21:01, 02 wrz 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
jakoś nie wyszło dzisiejsze zrobienie nowych zdjęć, mam jedynie takie sprzed miesiąca, jeden z wiązów, został jednak, jak pisałam z tęsknoty za mną, po wyjeździe do pracy zjedzony przez mojego psa, w tym roku ładnie się odbudował, drugi wiąz jest tyci , nie mam zdjęcia,


na lewo będzie posadzony klon crimson sentry, o takim samym pokroju, widać oczara, głoga, klona oraz nie dokończony szpaler cisów hicksi, zawieszona włoknina, to straszak na pieska,
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
popcorn 11:56, 03 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale ładny ten wiąz! Ale to ten nie szczepiony? Piękny!
____________________
Mój nowy ogródek
Sonka 12:35, 03 wrz 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
zdjęcie zrobione dzisiaj, wydaje mi się, że on też jest szczepiony, to jest ładne drzewo,

a to miernota z bierżacego roku, wiązy też mają przędziorki, tylko raz dokonałam oprysku, należało powtórzyć, miejsce nie jest dolecowa, jak zwykle posadziłam niewłaściwie, widać szczepienie,


a to wrzosy dla Ciebie
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 12:37, 03 wrz 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Karolinko

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 12:47, 03 wrz 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Kochani pomożecie mi zaprojektowac tutaj nasadzenia? w bagu leży kora, piramidka do przesadzenia




____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 13:10, 03 wrz 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
już przemyślałam, żeby kształt rabat był taki( żółta linia )
bedzie korespondować na przeciwlegle z rabatą pod śliwką,

7

nie potrafię sobie poradzić z paintem
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
popcorn 21:03, 03 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sonka dzięki wielkie za fotki! Wredei piękny! A "miernota" weźmie się za siebie, tam ma pewnie cień... chociaz listki chyba poprzypalane od słonka? Sama nie wiem...
nad Twoją rabatą pomyślę jutro, dzisiaj już mnie oczy od monitora bolą,a tyłek od siedzenia miałam sporo pracy... idę dla odmiany poleżeć
Wrzosy piękne! Nie wymarzają Ci? Moje w większości nie przeżyły zimy
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Sonka 22:30, 03 wrz 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Odpowiadam,więc tak, wrzosy nie wymarzają, miernota słońca ma nadmiar , ale to na razie, jak drzewko jest małe, potem jak się dobrze ukorzeni to strzela. Wzdłuż płotu są posadzone serby ( 6 sztuk), następnie szmaragdy do zakola grupy iglaków. w tym roku uporządkowałm tę częśc ogrodu, zasiałam trawę i posadziłam rośliny na przeczekanie , mam tam
1.ładne trawy- Variegatus, Zebrinus i rozplenice, carex Evergold, carex -" kurze łapki" w innym miejscu mam miskanta Kleine Silberspinne, oraz Gracillimus
2. berberys Orange Rocket
3. żurawki -wg koloru-śliwkowa, korzenna,czerwona, brzoskwiniowa, czarna
4.rośnie tam od 15 lat biały bez który chcę zostawić, niski krzew ( 1,80), bardzo długo kwitnie, ma młode odłogi , mogę wysłać zainteresowanym,
5. wyprowadziłam na bambusie splecione 2 kolory pęcherznicy,
6. na pniu szczepiony lilak Palibin
7. krzewuszka na pniu czerwona NN ,kwitnie nieprzerwanie od wiosny
8. Red Baron
9.cisowe 2 kule zakopane w donicach, nad którymi pracuję
18. dereń biały elegantsima
19. hortensje annabel incredibal , które chcę posadzić przed dużym jałowcem rozesłanym ,jest tam jakby taka lekka wnęka między iglakami, za hortensjami derenie,
20.jeżówka alba (biała)
pod sliwkę:
21. hortensje - pink annabel,
22. białe zawilce japońskie,
23. kule cisowe
Myslę, że dokupię thuja -Aurea Nana, tawuła Golden Princes plus albo szałwia albo perowskia, albo przetacznik, kule Danica lub na pniu lub wyselekcjonowana przez szkółkarza z okolicy tuja Kraków.
Uf dużo tego? chyba nie,
Pięknie się usmiecham i proszę o pomoc w projekcie, macie takie fajne pomysły, a ja bardzo chcę mieć ładnie zagospodarowaną tę część ogrodu, niby przedogródka, plis .

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies