Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Pszczelarnia 17:31, 30 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rench napisał(a)

Uchachałam się bardzo, masz Miro rację, całkiem fiśnięci.
Kiedyś kupiłam tulipany końcem listopada i nagle z dnia na dzień przymroziło ziemię. Waliłam motyką, aż iskry szły, a mój eM stwierdził- dobrze, że sąsiedzi tego nie widzą, bo zadzwoniliby na pogotowie psychiatryczne Nie wspomnę o śmianiu się do monitora podczas czytania postów

Poczytałam sobie troszkę na wstecznym u Ciebie i kiedy doszłam do cosmocu cupcakes, przypomniało mi się,że miałam zebrać nasiona. Mam aż 2 krzaczki
Ale były tylko na 2 kwiatach dojrzałe. Myślisz,że mogę zerwać takie zielone w środku i one dojrzeją? A tak na marginesie,jak normalny cosmos może być wysoki ? W jednym miejscu u mnie wyrósł taki wysoki jak ja 170cm . Sądziłam,że
to te pełne takie olbrzymy rosną,ale wczoraj zakwitł jeden pąk i jest taki najzwyklejszy kwiatek. Jakiś mutant mi wyrósł chyba.


Cosmos musi dojrzeć, nasiona same nie dojrzeją bez niego.

Ja raz śnieg grabiłam, by posadzić hortensje, a był początek grudnia. Wszędzie zmroziło - wiedziałam, że w tym miejscu na pewno nie i posadziłam.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Rench 17:36, 30 sie 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Piękny masz ogród Miro, bardziej niż angielski
Heliotrop siałam czasem,ale jego trzeba wcześnie siać żeby w lecie już kwitł. Ostatnio kupuję gotowce, po majowych przymrozkach. Kwitną najlepiej w półcieniu i nie obsychają im tam liście. Od maja,aż do samych przymrozków. Te które ja siałam w marcu ,dopiero zawiązują pączki, nie wiem czy zdążą zakwitnąć jeszcze.
Dalie masz Prześliczne,moje w donicach eM uśmiercił podczas mojej nieobecności.
Tylko jedna w gruncie się ostała. Na drugi rok mam w planie wszystko do gruntu.
Widziałaś może dalię storczykową Pink Giraffe ?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 20:26, 30 sie 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Pszczelarnia napisał(a)


Cosmos musi dojrzeć, nasiona same nie dojrzeją bez niego.

Ja raz śnieg grabiłam, by posadzić hortensje, a był początek grudnia. Wszędzie zmroziło - wiedziałam, że w tym miejscu na pewno nie i posadziłam.


To już jak rytuał zapalonego ogrodnika,jeszcze przed zimą poryć

Na szczęście nie oberwałam tych cennych nasion
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
mira 22:22, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Katkak napisał(a)
Mireczko zostawiam Ci na pamiątkę nasze sweetfocie

i miałaś mi powiedzieć jaki masz patent na werbenę, ale się zagadałyśmy .


Kasia....ratunku

nie wiem o co chodziło z werbena patagońską ? że co? ja zbieram nasiona w styczniu i wysiewam w lutym - niech sobie kielkują, potem powoli rosną a jak trzeba to kepkami pikuję do doniczek
kiedys po jednej pikowałam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:25, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anda napisał(a)
Nadrobiłam troszkę Za Pszczółką powtórzę, żebyś tej bordowej weigelii nie przesadzała .
Dalie masz cudowne, georginie. Ta nazwa taka śliczna i pasuje jak ulał.
Miejsce do pracy jakie wysprzątane dalej.
Odetchnęłam sobie głęboko u ciebie, powdychalam wszystkie kolory, i te bure i pstrokate też

Na relacje z wojaży rownież czekam.


Z wajgelą mam teraz większy dylemat - bo jak był Kondzio /a już sie pogodzilam że nie przesadzam/ to stwierdził, że faktycznie powinna iść gdzieś - tak to jest fotka sobie a realia sobie

O na relacje z wojaży to ja tez czekam po prawdzie ale idzie deszczowa pora to może mnie najdzie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Katkak 22:29, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
mira napisał(a)


Kasia....ratunku

nie wiem o co chodziło z werbena patagońską ? że co? ja zbieram nasiona w styczniu i wysiewam w lutym - niech sobie kielkują, potem powoli rosną a jak trzeba to kepkami pikuję do doniczek
kiedys po jednej pikowałam

To oprawda tę kępki chyba. Sporo mam w ogrodzie małych co nie zdążą zskwitnąć. Dać do donic i piwnicy, czy zostawić?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
mira 22:31, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Sarah nie ma w ofercie? jakoś nie pamiętam ale byłyście w świątyni nasion..
podglądam, że ma jakąś piękna odmianę-sadzonki.



jak byłam u Sarah to jeszcze mnie starzała amora heliotropu nie dopadła
nawet nie wiem
nasiona kupiłam teraz ale pisze że peruwiański a to chyba nie o to mi chodzi - posadziłam 3 sztuki i doniczka pięknie wygląda - może przechowam a jak nie to spokojnie po bratkach kupię, no i spróbuję z siewem

szukaj może znajdziesz



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:32, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Katkak napisał(a)

To oprawda tę kępki chyba. Sporo mam w ogrodzie małych co nie zdążą zskwitnąć. Dać do donic i piwnicy, czy zostawić?


Jak zostawisz i okryjesz a zima będzie łagodna przetrwają ale bezpieczniej wykopać i przechować - trzeba od czasu podlać
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:34, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ryska napisał(a)

Wstawiłam, strona 966 u mnie.
Mogę zebrać więcej nasion i się podzielić ale mój to zwykły heliotrop.
Pamiętam, przechowywałam przez zimę. Nawet się udało ale wczesną wiosną zaatakowały go mszyce i słabo wyglądał.


Dzięki byłam widziałam, nasionka już kupiłam też nie odmianowy.Właśnie problemem są mszyce które na wiosnę je atakują.



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:36, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wendy79 napisał(a)
Miro, ja też siałam heliotrop z powodzeniem, tak jak pamiętałaś, z nasion ogólnodostępnych w sklepach. Pamiętam, że zaskoczył mnie wysokością (spodziewałam się niższego) i u siebie zapachu nie czułam. Myślę, że było to spowodowane tym, że w młodym ogrodzie nie ma odpowiednich ram, które ten zapach by zatrzymywały.


Gratuluję - zapach zależy od odmiany no i oczywiście od nagrzania miejsca

poszłam na targ po coś tam i kupiłam teraz



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies