Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 22:41, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anabell napisał(a)
Ja też wysadzam heliotrop z własnego siewu. jest b. wrażliwy na zalanie lubi ciepło do kiełkowania.

Obiecuję sobie kupić wiosną gotowe w doniczkach, tylko siła wyższa początek lutego sieję.

Potem lubi przyprószone światło i wilgotno, nie znosi patelni.
Muszę mieć ze względu na kolor i długie kwitnienie.
Nasiona nieraz uzyskam tylko zapominam zebrać.

Mira! już zaczyna się daliowo i cieszy ich widok.
Georginia kojarzy mi się z wielkimi głowami, sama nie wiem dlaczego teraz używam nazwy dalie, może krótsza nazwa:

Dziś po deszczach czyściłam z opadających kwiatów.
Zastanawiam się czy nie dać im jeszcze nawożenia.


Oj Hania nawożenia dać pewnie mam nadzieję że teraz daliami będziemy sie cieszyć - u mnie w ub roku 30 września był przymrozek a potem cudny październik brr oby tak nie było

Dzięki za uwagi o heliotropie - trzeba go wcześnie siać - spróbuję







____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:46, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)


U nas, po miesiącu z tej biblioteki mało by zostało Polska to nie Anglia jednak, u nas co leży - to się bierze jak swoje. Też bym tak zrobiła, ale kasy brak na kupowanie bez końca. Wszyscy ludzie odwiedzający - nie uszanują niestety tego. I to jest duży ból. Wiem coś o tym


Danusiu wiem o czym myślisz, zawsze jest przykro jak się staramy i serce się wkłada. Ja myślę że wszędzie są amatorzy cudzego. Widziałam w ogrodach holenderskich inną atrakcję np, sprzedawane za małe piedziądze stare książki albo całe roczniki gazet.
Przyjdzie jeszcze taki czas że książki ogrodnicze będa ludzie oddawać - na razie mamy wciąż jeszcze młody rynek książek ogrodniczych - tak mi się wydaje



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:50, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)


W ogóle u niej nie widziałam heliotropów. Gdzieś na pewno był.



Mira, zapodaj jakieś strony z heliotropami instruktażowe. Oczytam się na razie.


czytaj

https://zojeczka.wordpress.com/2011/08/23/heliotrop-peruwianski/
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:52, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Urszulla napisał(a)


Siałam późno chyba w kwietniu. Sadzonki małe były i tylko ostały się te co ma zdjęciu Ci wklejam. Na dodatek zero kwitnienia, daję sobie spokój. To nie wyzwanie dla mnie, chciałam mieć kwiatki





Ula piękne te sadzonki może przechowaj. Siałaś za późno, nasiona długo kiełkują, ja myślę że w lutym to trzeba wysiać najpóźniej.Ja bym uszczykiwała to się zageści.

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:55, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Poziomka napisał(a)


"różowa noga" - Praire gold podstawowym kolorem jest zółty


a Carnival kwitnie tak

muszę mu zrobić kolejne zdjęcie bo w miarę przekwitania zmienił kolor.


Dzięki Jasiu - no to nogi nie mam - za mało dzielżanów też.czekam teraz na astry ale moje jakieś późniejsze więc na razie mało.







____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:59, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rench napisał(a)

Uchachałam się bardzo, masz Miro rację, całkiem fiśnięci.
Kiedyś kupiłam tulipany końcem listopada i nagle z dnia na dzień przymroziło ziemię. Waliłam motyką, aż iskry szły, a mój eM stwierdził- dobrze, że sąsiedzi tego nie widzą, bo zadzwoniliby na pogotowie psychiatryczne Nie wspomnę o śmianiu się do monitora podczas czytania postów

Poczytałam sobie troszkę na wstecznym u Ciebie i kiedy doszłam do cosmocu cupcakes, przypomniało mi się,że miałam zebrać nasiona. Mam aż 2 krzaczki
Ale były tylko na 2 kwiatach dojrzałe. Myślisz,że mogę zerwać takie zielone w środku i one dojrzeją? A tak na marginesie,jak normalny cosmos może być wysoki ? W jednym miejscu u mnie wyrósł taki wysoki jak ja 170cm . Sądziłam,że
to te pełne takie olbrzymy rosną,ale wczoraj zakwitł jeden pąk i jest taki najzwyklejszy kwiatek. Jakiś mutant mi wyrósł chyba.


Renia ....a śnieg nie grabiłaś żeby szybciej stopniał albo krokusy szybciej się pokazały

Zielone kosmosy nie - musza dojrzec i być brązowe

Kosmosy rosną wysokie i niskie zalezy od domiany - tez miałam takie krzaki wysokie - a z tych od Ciebie jest jedna sadzonka co nie zakwitła i na pewno ma 170 cm albo lepiej

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:11, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rench napisał(a)
Piękny masz ogród Miro, bardziej niż angielski
Heliotrop siałam czasem,ale jego trzeba wcześnie siać żeby w lecie już kwitł. Ostatnio kupuję gotowce, po majowych przymrozkach. Kwitną najlepiej w półcieniu i nie obsychają im tam liście. Od maja,aż do samych przymrozków. Te które ja siałam w marcu ,dopiero zawiązują pączki, nie wiem czy zdążą zakwitnąć jeszcze.
Dalie masz Prześliczne,moje w donicach eM uśmiercił podczas mojej nieobecności.
Tylko jedna w gruncie się ostała. Na drugi rok mam w planie wszystko do gruntu.
Widziałaś może dalię storczykową Pink Giraffe ?


Renia dzięki za komplementa - z angielskich ogrodów podglądam praktyki ogrodnicze które dla mnie sprowadzają się głównie do uprawy ziemi - banał ale ja jakoś stale mam z tym problem - właśnie pasuje się rozejrzeć za jakim dobrem

Dalię storczykowa jak piszesz zobaczyłam pierwszy raz w tym roku - jest inna i mnie nie doprowadziła do omdlenia - chyba bym ją na daliowisku nie sadziła a raczej gdzieś w rabaty wkomponowała - o może z jakąś rożą to tak









____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:21, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Temat heliotropu mamy chyba opanowany,

czas na przegląd donic, begonie te ze słońca mi już wypadają i inne - żurawki mam w pogotowiu - jakoś teraz to je lubię - zwykle na wiosnę gdzieś w ogrodzie rośnie, pobieram sadzonki i na jesień gotowe

jutro wykopuję irysy w celu odmłodzenia i przy okazji posadzenia w innym miejscu

trochę w ostatnim czasie uzbierałam wszelkiego dobra bo troszkę się pospotykałam a to zwykle kończy się sadzonkami z ogrodu i czasem wizyta w szkółce.

Oczywiście są tez smakołyki
od Katki mam przepis na pasztet z cukini a od Agaty Lurowiśni nie mam przepisu na zupę krem paprykowy - będę mieć ? będę

Kończy się skwarne i upalne lato, za chwilę będzie zimniej i mam nadzieję deszczowo bo u mnie sucho bardzo.

Robi się mocno jesiennie, w ogrodzie kipią wszelkie kolory a astry szykują się do kwitnienia.Zaczyna się pracowita jesień w ogrodzie - chciałoby się.



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Basilikum 14:06, 02 wrz 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
uff doczytalam
pochlaniam wszelkie madrosci

Werbena u mnie sama sie sieje. Na dodatek w roznych dziwnych miejscach a ja zbieram sadzonki po ogrodzie i sadze tam gdzie chce.

Pasztet z cukini robie od lat u wielbiam i na cieplo i na zimno, nawet zis mial byc ale mnie czas goni i cos szybszego bedzie (placuszki cukiniowe).

Natomiast o przepis na zupe krem paprykowy sie usmiecham.

Zarazilam sie od Ciebie sianiem i juz zbieram nasionka na zimowo-wiosenne siewy
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
mira 21:12, 02 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Placuszki cukiniowe - to przepis proszę

Agata przysłała mi przepis zatem

zupa paprykowa krem
___________________________


2 cebule,3,4 ząbki czosnku - poddusić na oliwie z masłem + 2 pokrojone marchewki + listek laurowy

Później 2 lub 3 części papryki na 1 część pomidorów podlać wodą, pogotować, wyciągnąć listek zmiksować dodać bazylię , podać z mozzarelą


"Zarazilam sie od Ciebie sianiem i juz zbieram nasionka na zimowo-wiosenne siewy "

super zaraza

nie ma lepszych nasion niż własne, co prawda dobrze zebrane dojrzałe, suche i dobrze przechowane

dlatego wczoraj latałam przed zapowiadanymi deszczami i zbierałam, zresztą całe lato zbierałam a i będę jeszcze

to zaraź się dzieleniem

dzisiaj wykopywałam co tam - hosty stilletto, liliowca,parzydełka, miodunkę i dzieliłam - mam kilkadziesiąt sadzonek na poszerzone rabaty - co to dopiero zrobię - tak myślę że końcem września wysadzę już na rabaty bo już korzenie się pozbierają.
Uwielbiam taką pracę w ogrodzie w taki dzień jak dziś - pochmurno deszczowo i chłodniej
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies