Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

sierika 20:21, 22 sie 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Sarah nie ma w ofercie? jakoś nie pamiętam ale byłyście w świątyni nasion..
podglądam, że ma jakąś piękna odmianę-sadzonki.
____________________
EwaSierika
ryska 20:49, 22 sie 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11620
mira napisał(a)



No wiedziałam że ktoś to robi z powodzeniem brawo Ty !!!

u nas to chyba tak nazywają heliotrop peruwiański bo to roślinka z Peru


proszę zrób zdjęcia i wklejej gdzie chcesz

nie mam okularów więc na razie wiecej nie piszę

wiem już jak siać
wiem już jak pielegnować
wiem jak przechować

nie mam tylko nasion - zacznę od tych które u nas są

hej

Wstawiłam, strona 966 u mnie.
Mogę zebrać więcej nasion i się podzielić ale mój to zwykły heliotrop.
Pamiętam, przechowywałam przez zimę. Nawet się udało ale wczesną wiosną zaatakowały go mszyce i słabo wyglądał.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Wendy79 21:59, 22 sie 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Miro, ja też siałam heliotrop z powodzeniem, tak jak pamiętałaś, z nasion ogólnodostępnych w sklepach. Pamiętam, że zaskoczył mnie wysokością (spodziewałam się niższego) i u siebie zapachu nie czułam. Myślę, że było to spowodowane tym, że w młodym ogrodzie nie ma odpowiednich ram, które ten zapach by zatrzymywały.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Anabell 00:04, 23 sie 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Ja też wysadzam heliotrop z własnego siewu. jest b. wrażliwy na zalanie lubi ciepło do kiełkowania.

Obiecuję sobie kupić wiosną gotowe w doniczkach, tylko siła wyższa początek lutego sieję.

Potem lubi przyprószone światło i wilgotno, nie znosi patelni.
Muszę mieć ze względu na kolor i długie kwitnienie.
Nasiona nieraz uzyskam tylko zapominam zebrać.

Mira! już zaczyna się daliowo i cieszy ich widok.
Georginia kojarzy mi się z wielkimi głowami, sama nie wiem dlaczego teraz używam nazwy dalie, może krótsza nazwa:

Dziś po deszczach czyściłam z opadających kwiatów.
Zastanawiam się czy nie dać im jeszcze nawożenia.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 00:11, 23 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mira napisał(a)


Sprawozdania będą zimową porą, wiem że jesteś wiernym odbiorcą więc postaram się urozmaicić jesienno -zimowe wieczory

lubisz praktyczne rozwiązania to może w kibelku biblioteka?







U nas, po miesiącu z tej biblioteki mało by zostało Polska to nie Anglia jednak, u nas co leży - to się bierze jak swoje. Też bym tak zrobiła, ale kasy brak na kupowanie bez końca. Wszyscy ludzie odwiedzający - nie uszanują niestety tego. I to jest duży ból. Wiem coś o tym
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 10:39, 23 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sierika napisał(a)
Sarah nie ma w ofercie? jakoś nie pamiętam ale byłyście w świątyni nasion..
podglądam, że ma jakąś piękna odmianę-sadzonki.


W ogóle u niej nie widziałam heliotropów. Gdzieś na pewno był.



Mira, zapodaj jakieś strony z heliotropami instruktażowe. Oczytam się na razie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 13:21, 23 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
mira napisał(a)


Ula ja juz się doczytałam o heliotropie bo widzę że Was podkręciłam i sama siebie - uda się Tobie też
co zrobilaś - kiedy siałaś, nasiona były odkryte czy przykryte? musza mieć światło do kiełkowania


Ula krzewuszka koło hortensji to super myśl - podobne jakoś liście w szorstkości mi to pasuje - tu jest jescze problem kwitnienia no ale teraz szukam jej hortensjowego towarzystwa tak - dzięki


Siałam późno chyba w kwietniu. Sadzonki małe były i tylko ostały się te co ma zdjęciu Ci wklejam. Na dodatek zero kwitnienia, daję sobie spokój. To nie wyzwanie dla mnie, chciałam mieć kwiatki



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Poziomka 20:43, 25 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
mira napisał(a)


Jasu u mnie chyba przepadł i nie ma podobnie jak inne dzielżany bo miałam więcej. Mam nogę jedną z imponującą wiechą ale to jest chyba carnewal bo różowa noga kwitła na żółto jak pamiętam a ten wyglada tak




"różowa noga" - Praire gold podstawowym kolorem jest zółty


a Carnival kwitnie tak

muszę mu zrobić kolejne zdjęcie bo w miarę przekwitania zmienił kolor.
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Katkak 13:33, 30 sie 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Mireczko zostawiam Ci na pamiątkę nasze sweetfocie

i miałaś mi powiedzieć jaki masz patent na werbenę, ale się zagadałyśmy .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Rench 17:12, 30 sie 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
mira napisał(a)


Sebek nie zaskakujesz - my jesteśmy już całkiem fiśnięci - oczywiście że żywopłot sadziliśmy pod latarkę, a krokusy po pracy oglądałam z czołówką no a ślimaki jak myślisz jak zbieram

a w tym roku pracowałam w ogrodzie przed wschodem słońca to było bardzo rano no ale to było dopiero pięknie nie myślałam że tak cudnie może być w ogrodzie przed wschodem

pozdrawiam

Uchachałam się bardzo, masz Miro rację, całkiem fiśnięci.
Kiedyś kupiłam tulipany końcem listopada i nagle z dnia na dzień przymroziło ziemię. Waliłam motyką, aż iskry szły, a mój eM stwierdził- dobrze, że sąsiedzi tego nie widzą, bo zadzwoniliby na pogotowie psychiatryczne Nie wspomnę o śmianiu się do monitora podczas czytania postów

Poczytałam sobie troszkę na wstecznym u Ciebie i kiedy doszłam do cosmocu cupcakes, przypomniało mi się,że miałam zebrać nasiona. Mam aż 2 krzaczki
Ale były tylko na 2 kwiatach dojrzałe. Myślisz,że mogę zerwać takie zielone w środku i one dojrzeją? A tak na marginesie,jak normalny cosmos może być wysoki ? W jednym miejscu u mnie wyrósł taki wysoki jak ja 170cm . Sądziłam,że
to te pełne takie olbrzymy rosną,ale wczoraj zakwitł jeden pąk i jest taki najzwyklejszy kwiatek. Jakiś mutant mi wyrósł chyba.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies