Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Katkak 21:18, 02 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Mireczko zebrałam u znajomych nasiona zęleźniaka. Kiedy wysiewać? Teraz sypnąć wprost do gruntu? Czy w lutym do diniczek w domu i po zimnej Zośce do gruntu?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
mira 21:25, 02 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Czego nasiona?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Rench 22:41, 02 wrz 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
mira napisał(a)


Renia ....a śnieg nie grabiłaś, żeby szybciej stopniał albo krokusy szybciej się pokazały

Zielone kosmosy nie-musza dojrzeć i być brązowe

Kosmosy rosną wysokie i niskie zależy od domiany-tez miałam takie krzaki wysokie - a z tych od Ciebie jest jedna sadzonka co nie zakwitła i na pewno ma 170 cm albo lepiej


Ja grabiłam, ale na rośliny, żeby ich nie pomroziło.
Te moje wybujałe kosmosy, to chyba jakieś dziwolągi, krzak jakby miał być kwiat jak dłoń, a tu taki kwiatuszek marny na czubku. Powiedz, czy te pełne bordowe zakwitły Ci ? Ja mam jeden, ale nie pachnie. W ubiegłym roku te pełne piękny miały zapach.
Odnośnie do tych cupcakes, u Andy widziałam z taką nazwą,ale z podwójną spódniczką,masz taki może ? Ja zaglądam do każdego rozkwitniętego kwiatka i tylko pojedyncze. Na Twoich zdjęcia piękne są te dalie storczykowe.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
mira 23:10, 02 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Renia kosmosy pełne? nie wiem miałam? chyba nie siałam, musze moim porobić fotki

Nie mam z podwójną spódniczką ale widziałam w tym roku takie i aż się zatrzymałam i fotkę zrobiłam z myślą o Tobie



a w kwestii róż to zamówiłam 3 i to na dodatek nie trzymając się żadnych zasad które sobie wyznaczyłam czyli pokroju zapachu i miejsc gdzie posadzę. Taka całkowita ignorancja, spontan sama nie wiem co mnie napadło
Koko loko, Minerwa, Burgundy Icberg.





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Katkak 00:21, 03 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
mira napisał(a)
Czego nasiona?

Żeleźniaka. Tak to pisać na tel.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Agania 11:09, 03 wrz 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Śliczne bukieciki, biały szczególnie wyjątkowy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Rench 12:19, 03 wrz 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
mira napisał(a)
Renia kosmosy pełne? nie wiem miałam? chyba nie siałam, musze moim porobić fotki

Nie mam z podwójną spódniczką ale widziałam w tym roku takie i aż się zatrzymałam i fotkę zrobiłam z myślą o Tobie



a w kwestii róż to zamówiłam 3 i to na dodatek nie trzymając się żadnych zasad które sobie wyznaczyłam czyli pokroju zapachu i miejsc gdzie posadzę. Taka całkowita ignorancja, spontan sama nie wiem co mnie napadło
Koko loko, Minerwa, Burgundy Icberg.


Ten kosmos który pokazałaś,Anda podpisała cupcakes i na opakowaniu mojego też taki był,tylko zapomniałam.Teraz dopiero sprawdziłam. Może z czasem wypuści podwójne spódniczki.
A pełny bordowy wysłałam Ci,możliwe że to ten wielgachny, który jeszcze Ci nie zakwitł.Ja mam też kilka takich jeszcze bez kwiatów.Chyba,że nie powtórzą cech z ubiegłego sezonu, ale ja jeden mam,tylko własnie nie pachnie,jak w ubiegłym roku.

W kwestii róż,to po tym sezonie jestem maga wnerwiona. Jakieś dziwy się dzieją,róże rabatowe wypuszczają pędy na 2m,w drugim kwitnieniu.I to nie jedna jakaś zwichnięta,ale kila. W tym sezonie,jak nigdy narobiłam bukietów z takich wybujałych,dotychczas nie wolno było ścinać nic

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
sierika 19:43, 03 wrz 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
W sprawie tawuły odpowiedziałam na pw, koszyczek z cukinią i daliami cudowny.
Wiesz chyba wezmę się za stół, leciutko pchnę do przodu i jutro mam na oku kilka elementów ozdobnych, chyba kupię ocenisz..
Kasia, przyjedź dostaniesz żeleźniaka ile chcesz, chyba, że chodzi o sianie i cały rytuał z tym związanyzrozumiem bo po ilus tam latach preferencji gotowych sadzonek doceniłam przyjemnośc pozyskiwania z nasion.
____________________
EwaSierika
Basilikum 19:46, 03 wrz 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
mira napisał(a)
Placuszki cukiniowe - to przepis proszę


Mira nie mam przepisu, sama je wymyslilam, robie tak jak placki ziemniaczane, tylko zamiast ziemniakow daje cukinie. Czasami dodaje troche startej marchewki a czasami papryke czerwona pokrojona w kostke (dla koloru).
W tym roku mam swietna cukinie, taka zolta z chrostami przepyszna jest. Nawet R ktory cumienie lubi raz, dwa w sezonie teraz sie zajada. Moze Ci nasiona wysle zima.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sierika 20:18, 03 wrz 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
O to ja poproszę Mirę o jedno nasionko do odstapienia
____________________
EwaSierika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies