Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Cienisty mikrokosmos

Pokaż wątki Pokaż posty

Cienisty mikrokosmos

nesa 19:57, 26 mar 2012


Dołączył: 06 wrz 2011
Posty: 108
W pierwszym sezonie na wchodniej rabatce miałam wszystko (albo prawie ) - rododendrony, azalie, jałowce, tuje, powojniki, stokrotki, frezje, mieczyki, irysy, tulipany.... nawet sałatę, rzodkiewkę i kącik z ziołami taki był ze mnie pomysłowy Dobromir



i niektóre z kwiatów


____________________
Agnieszka - Cienisty mikrokosmos
Gardenarium 20:03, 26 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Te irysy widziałąm w grafikach jak pisałam artykuł o kosaćcach cebulowych. Czy to I. hollandica "Oriental Beauty" http://davesgarden.com/guides/pf/showimage/177257/#b ??
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nesa 20:31, 26 mar 2012


Dołączył: 06 wrz 2011
Posty: 108
To dokładnie ta odmiana, Danusiu. Podziwiam Twoje oko!
Niestety, nie wiem, co się z nimi stało - czy je niechcący wykopałam, czy stanowisko im nie posłużyło i zanikły?


----

tymczasem znikam, bo obowiązki domowe nie chcą już się chować za plecami bezczelnie się na pierwszy plan wysuwają
____________________
Agnieszka - Cienisty mikrokosmos
AniaDS 20:44, 26 mar 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Witaj Agnieszko, wątek jeszcze krótki ale bardzo ciekawy , śliczne dzieciątko też zauważyłam .
Masz rękę do zielonego, co posadzisz to Ci pięknie rośnie.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
kaisog1 09:04, 27 mar 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj

Jak zobaczyłam ogródek to pomyślałam sobie o realizacjach Danusiowych tarasów. Nie wiem czy nie warto byłoby zastanowić się nad skrzyniami bez dna... tak mi jakoś pasują tu proste skrzynie drewniane, może różnych wysokości....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 23:01, 30 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witam Piękne te przemiany urogu w rabaty z wylewającymi się kwiatami - świetnie Ci to wyszło
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mira 00:51, 31 mar 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
cześć
no co ?- masz co pokazać - piękne te iryski, a to zdjęcie czarnuszki chyba czrnuszki - rewelacyjne - rabatki przechozą metamorfozę i trabant się wymyka
też mam taras sosnowy i do malowania - ale z tym poczekamy na suchą porę pewnie po świętach
ciekawa jestem jak Ci wyjdzie malowanie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
nesa 23:13, 07 kwi 2012


Dołączył: 06 wrz 2011
Posty: 108
Kochani,

na początek słówko wyjaśnienia - chwilowo zostałam słomianą wdową na wyjeździe, czyli mąż szaleje na Atlantyku, a ja z dziećmi świątecznie nawiedzam Rodziców. Życie z dwójką maluchów nie jest łatwe, o czym zresztą niejedna z Was wie, dlatego ufam, że wybaczycie mi mą sklerozę - nie wzięłam zapasu zdjęć, trudno mi więc przedstawiać mój miniaturkowy ogród na bieżąco. A ostatnio się działooooo
Lipa przybrała kształt kuli, po raz trzeci próbowałam założyć trawnik w cieniu, szlifowałam i malowałam taras, sadziłam, pikowałam, kleciłam wielkanocne dekoracje.... wszystko to pokażę, ale w retrospektywie

tymczasem przyjmijcie jak najlepsze życzenia od całej mojej Rodzinki
____________________
Agnieszka - Cienisty mikrokosmos
justi 00:05, 08 kwi 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Wesołych Świat Wielkanocnych, smacznego jajka i mokrego dyngusa

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
ell 23:33, 01 cze 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Nesa a co u Ciebie? Jak tam nowo pomalowany taras? Puk, puk......nikogo nie ma?
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies