Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Basia72 11:57, 29 kwi 2015

Dołączył: 17 mar 2015
Posty: 4
Pierwszy raz zasadzona Tunbergia ,czubatka oraz bratki zasiane w tamtym roku na jesień ..
KasiaG 19:08, 01 maj 2015

Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 31
Gardenarium napisał(a)
Nie polecamy w sumie tutaj sklepów, szukaj a znajdziesz


W porządku.. Na szczęście się udało i nasiona już dotarły..
sebastian_pi... 12:59, 16 mar 2016

Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 1
Ja dopiero stawiam pierwsze kroki jeśli chodzi o ogród, po wypadku musiałem sobie znaleźc jakieś zajęcie. Generalnie planujemy z żoną ogród pełen kwiatów, szukałem trochę ciakawych gatunków w internecie i znalazłem stronę gdzie zacząłem od nich kupować nasiona. Najbardziej mi przypadła do gustu dalia kaktusowa.
sandwitch 13:53, 21 mar 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 5
W tym roku pierwszy raz w życiu próbuję swoich sił w ogródku. Planuję rabatę z roślin jednorocznych sianych wprost do gruntu, a mój problem polega na tym, że nie mam pojęcia ile tego kupić!
Jak oglądam takie drobne nasionka jak np. u niezapominajki, to mi się wydaje, że musiałabym kupić 10 opakowań, żeby obsiać 2mx2m. Z drugiej strony, powinny rosnąć w odpowiedniej rozstawie, więc nie mogę przesadzić. Koniec końców, nie wiem nic konkretnego.
Proszę o pomoc: jaki obszar można mniej więcej obsiać jednym opakowaniem?
____________________
Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme; Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.
margaretka3 14:00, 21 mar 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Niezapominajki zakwitną Ci w drugim roku od wysiania. Nie patrz na to, jak drobne sa nasionka, tylko ile ich jest w opakowaniu. A tego nie wiem. Pewnie mnóstwo. Jedno nasionko to jedna roślinka, a dorodna sadzonka niezapominajki potrzebuje co najmniej 30cm x 30cm. No to policz
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
sandwitch 14:19, 21 mar 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 5
Tych nasionek wydawało się tak niewiele, ja wiem, 50 może Ale jeśli mają urosnąć takie olbrzymy, to faktycznie, całkiem niezły wynik, nawet jeśli nie wzejdą wszystkie. Po prostu mnie, która nigdy nie siała kwiatów, to wydaje się nie do pomyślenia - z małego nasionka cały krzaczor. Marchewka zawsze rosła grzecznie wgłąb i nie potrzebowała dużo miejsca
No nic, pewnie i tak kupię na oko, wysieję na oko, potem osiwieję i będę przerywać jak szalona, a i tak zostanie mi pół tony nasion. Chyba nie ma na to rozwiązania innego niż ogrodnicze doświadczenie.
A ta niezapominajka na rabacie jednorocznej to taki dwuletni rodzynek, jestem świadoma, ale musiała tam być i już.
____________________
Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme; Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.
Gardenarium 10:25, 23 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kup jedno opakowanie i rozsiej na tych 2 metrach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
margaretka3 10:29, 23 mar 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
A w kolejnym roku po kwitnieniu będą już w całym ogrodzie Choćbyś nawet nie chciała Rozsiewaja się jak szalone
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
HaniaDzialko... 10:23, 07 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 7
Witajcie doświadczeni,
mam pytanie dotyczące pomidorów. Na parapecie zrobiło się za ciasno po przepikowaniu siewek do osobnych doniczek i zastanawiam się, czy mogę umieścić młode pomidorki w nieogrzewanej szklarni?
Przy zapowiadanych przymrozkach mogłabym je przenieść do domu na noc.
Zastanawiam się czy temperatury jakie panują obecnie, czyli ok min+5 w nocy nie zaszkodzą roślinkom.
Hania
____________________
Hania
Gardenarium 12:50, 07 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli w nocy jest na plusie to można przenosić, będą miały o wiele lepsze warunki świetlne. Sprawdź tylko, czy nie są delikatne i wybiegnięte, bo takie wystawienie na mocne słońce może je przypalić. Dla pewności zacieniuj włókniną aby się przyzwyczaiły do światła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies