Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Kocanka 12:18, 30 maj 2018


Dołączył: 29 sty 2018
Posty: 23
Znajoma pozwoliła mi zerwać przekwitnięty czosnek olbrzymi, położyły jej się na ziemi. Nasiona jeszcze nie dojrzały, ale te koszyczki, w których są nasiona, są już brązowe. Czy dojrzeją mi w mieszkaniu? czy jednak za wcześnie zerwane i nie ma co się łudzić?
____________________
Kocankowe pole
Gardenarium 13:04, 31 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Moim zdaniem raczej powinny dojrzewać w połączeniu z cebulą, ale pewności nie mam. Dopiero zostawiam pierwszy raz swoje czosnki na rabatach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
cyma2704 13:23, 31 maj 2018


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 140
Ściełam trzy lata temu czosnki z długą łodygą do wazonu. Nasiona dojrzały i wysypały się przy poruszaniu główką. Wysiałam do doniczki wiosną i ładnie wzeszły. Po dwu latach cebulki wielkości większego zielonego groszku. Chyba długo trzeba czekać żeby zakwitły. Ja nie z tych cierpliwych. Już oddane w dobre ręce.
____________________
Sonia
Karol99 14:07, 03 wrz 2019


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Czy ktoś z Was rozmnażał bez koralowy z nasion?
Zastanawiam się, czy wystarczy wysiać jesienią do pojemnika i pozostawić na dworze w celu przechłodzenia czy trzeba bawić się w stratyfikację w lodówce. Macie jakieś doświadczenia?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Adam_ 22:18, 18 lut 2020


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25
Na rynku pojawiły się podgrzewane tace do wysiewu nasion. Czy macie jakieś doświadczenie z takim sprzętem? Opinie są skrajne. Jedni chwalą że wschody są dobre, inni ugotowali nasiona w ziemi.
Gardenarium 11:12, 28 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Powinien być jakiś termostat gwarantujący taką temp. jaką się ustawi. Czy ma? nie wiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adam_ 09:19, 01 mar 2020


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25
Gardenarium napisał(a)
Powinien być jakiś termostat gwarantujący taką temp. jaką się ustawi. Czy ma? nie wiem.


Temeratura jest stała o 8 stopni wyższa niż otoczenie. Sprawdziłem, woda na tacy jest letnia, nie zimną więc raczej to nie powinno zaszkodzić. Pytanie dotyczy czy to ma jakieś znaczenie dla procesu kiełkowania nasion. Do tej pory wysiewy bez podgrzania nie przynosiły dobrych efektów. Taca produkcji angielskiej.

Zgr 02:00, 28 lut 2021

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Pomocy!
Drugi raz wysiewam, nie licząc zeszłorocznej, średnio udanej próby. Oświećcie mnie jakie błędy robię.
Wysiałem 2 tygodnie temu petunię, werbenę, żeniszka i ostnicę Pony Tail.
Wszystko pięknie wykiełkowało, ale rośnie jak szalone, a korzonki liche. Wszystko zaczyna mi się pokładać. Na pikowanie chyba za wcześnie- żeniszki dopiero mają zalążki liści właściwych, a ostnica pojedyncze źdźbła, ale wszystko rośnie mocno w górę i korzonki nie mają siły chyba utrzymać ciężaru.
Wysiewałem w "profesjonalnych" zakupionych mini szklarenkach. Gleby niewiele się mieści, bo ma to głębokość jakieś 4-5cm.
Na dodatek widzę gdzieniegdzie chyba pleśń.
Za dużo nawadniam, czy może powinienem zdjąć pokrywy?
Wody dolewam co 2 dni do tacki, aby gleba podsiąkała, w pokrywach jest otwarte regulowane okienko.
Co dalej?
Kiedy i które uszczykiwać, pikować, pokrywy zdejmować?
Gardenarium 10:48, 28 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
O tej porze jest za mało światła i rośliny się "wyciągają" - oczywiście że trzeba wietrzyć. Choroby grzybowe biorą się z niewyprażonego podłoża pełnego patogenów i z nadmiernej wilgotności powietrza i podłoża.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zgr 14:03, 28 lut 2021

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Gardenarium napisał(a)
O tej porze jest za mało światła i rośliny się "wyciągają" - oczywiście że trzeba wietrzyć. Choroby grzybowe biorą się z niewyprażonego podłoża pełnego patogenów i z nadmiernej wilgotności powietrza i podłoża.

To chyba za dużo podlewałem i za mało powietrza.
A kiedy pikować jak już tak wyrastają i się pokładają?
Teraz, mimo jeszcze braku liści, czy poczekać?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies