Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

HaniaDzialko... 03:05, 09 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 7
Gardenarium napisał(a)
Jeśli w nocy jest na plusie to można przenosić, będą miały o wiele lepsze warunki świetlne. Sprawdź tylko, czy nie są delikatne i wybiegnięte, bo takie wystawienie na mocne słońce może je przypalić. Dla pewności zacieniuj włókniną aby się przyzwyczaiły do światła.


Dziękuję serdecznie za radę
Pozdrawiam
Hania
____________________
Hania
zeta 13:05, 25 kwi 2016

Dołączył: 22 sie 2012
Posty: 46
Kupiłam sobie różne odmiany aksamitek które chciałabym finalnie posadzić w doniczkach na balkonie. Tylko na początek mam problem gdzie je wysiać...w domu nie za bardzo mam już miejsce, do połowy maja obawiam się że nie wytrzymam.. i teraz zastanawiam się czy mogę posiać je do doniczek, wystawić do ogrodu w najcieplejsze miejsce i na noc przykrywać włókniną? czy w ten chłodny kwiecień nie zmarnuje mi się część nasion?
____________________
Karol99 13:08, 01 paź 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Chciałbym spróbować wysiac pecherznice. Wiecie może czy nasiona wymagają stratyfikacji?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 23:32, 04 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nasiona aby wykiełkowały nie wymagają stratyfikacji ani skaryfikacji. Powinny być zbierane właśnie teraz, gdy osłonka jest sucha i zaczyna pękać. Ale wysiewa się wiosną w mieszankę z trocinami lub wermikulitem dla rozluźnienia podłoża. Żywotnośc nasion jest krótka.

Siewki mogą mieć zupełnie inne cechy, jak roślina macierzysta, jak to w rozmnażaniu generatywnym, mogą się rośliny krzyżować i otrzymasz zupełnie coś innego (inny kolor liści).

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 06:55, 05 paź 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Dzięki za odpowiedź, a nie można wysiać jesienią bezpośrednio do gruntu? Postępuje tak z berberysami.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 10:27, 05 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podziel nasiona i zrób eksperyment. Jedna tak, a drugie inaczej. Może one potrzebują dobrze przeschnąć? Nie wiem, ale takie znalazłam informacje i takie przekazuję. Ja nie wysiewałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 10:12, 06 paź 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ok, dziękuję.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 10:53, 06 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mnie się zdaje, że może kiełkują szybko, gdy teraz wykiełkują może będzie zbyt późno i zimno, aby takie młode siewki przetrwały?
A wiosną to wzejdą, urosną do jesieni i zimy. Tak kalkuluję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lilka2 11:11, 27 sty 2017


Dołączył: 16 kwi 2016
Posty: 37
Nie mogę sobie poradzić z maleńkimi roślinkami, ktore dopiero wzrosły z nasion. Są bardzo delikatne. Jak je podlewać, aby nie zostały zniszczone? Próbowałam spryskiwaczem, takim najpopularniejszym w sklepach, ale za duża była siła wody, przewracala i wyrywała rosliny. Podpowiedzcie proszę, jak Wy sobie radzicie z podlewaniem siewek.
Gardenarium 11:27, 27 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przez podsiąkanie - wstaw tackę do większego pojemnika z wodą.

Albo długa rurka i woda przez rurkę cienką dotykającą ziemi, żeby siły wymywania nie było.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies