Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

lilka2 11:31, 27 sty 2017


Dołączył: 16 kwi 2016
Posty: 37
Tak zrobię. Nie pomyślałam o tym. Dziękuję Danusiu
siostra9 12:02, 09 mar 2017

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 53
Wysiałam se werbenę patagońską, smagliczkę nadmorską i kapustę ozdobną do doniczek. Na werbenie fajnie pisało, że aby zakiełkowała musi mieć powyżej 20 stopni, więc wylądowała na parapecie w mieszkaniu. Zaś na smagliczce i kapuście nie pisało nic, a że mam tego spoooooooooro to zostawiłam je w szklarni i przykryłam folią. Czy w takich warunkach wykiełkują, czy lepiej wynieść gdzieś do ciepłego miejsca??

Właśnie wyczytałam, że kapustę sadzi się do zimnego inspektu - to ma chyba dobre warunki?
____________________
Sylwia.
Karol99 11:28, 17 kwi 2017


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Czy wiecie może jakiej rośliny jest to siewka? Dość sporo mi się tego pojawiło w ogrodzie.

____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
brydziasia 13:09, 18 kwi 2017

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Karol99 napisał(a)
Czy wiecie może jakiej rośliny jest to siewka? Dość sporo mi się tego pojawiło w ogrodzie.

Pierwsza myśl to wiąz szypułkowy, pytanie czy rośnie w pobliżu.
Gardenarium 20:46, 27 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
korek123 napisał(a)
Witam nie wiem jak to się stało ale użyłem do rozsad ziemi uniwersalnej do roślin ozdobnych zasiałem pomidory, paprykę, brokuły wyrosinie coś? I jeszcze 1 pytanie czy na zwykłej ziemi uniwersalnej do roślin i warzyw wyrośnie większość warzyw jakie bym zasiał na rozsadę? jak nie ten dział to sorry z góry dzięki




Na pewno wyrośnie pod warunkiem, że utrzymasz prawidłową wilgotność i temperaturę.

Polecam cykl artykułów o wysiewach

https://www.ogrodowisko.pl/tag/siew

Odnośnie drugiego pytania, uściślij, gdzie będziesz te warzywa uprawiał, czy chcesz nasypać ziemi z worków do warzywnika? Ziemia ta z reguły ma w składzie jakieś sztuczne nawozy, a tego bym nie polecała spożywać skoro sam produkujesz żywność przecież. Przeczytaj skład tej ziemi a nawet pokaż zdjęcie opakowania.

W samym torfie to nie za bardzo warunki będą dla warzyw.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
la_estrellita 21:27, 04 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Witam, posiałam macierzanki, ładnie wykiełkowały i po kilku dniach zaczęły więdnąć. Podlewam regularnie, jak tylko ziemia przesunie. Mają słońce, codziennie odwracam je drugą stroną tacki do okna żeby nie wyginały się w jedną stronę. Z innymi wysianymi roślinkami nie mam tego problemu. Wszystko ładnie rośnie również na tym samym parapecie. Tylko te macierzanki jakieś obrażone. Czy ktoś wie co mogłam zrobić źle?
____________________
Agnieszka Gutlandia
Gardenarium 21:28, 04 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Macierzanka to roślina suchych stanowisk, może miała za mokro właśnie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
la_estrellita 21:34, 04 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. W takim razie dam jej troszkę podeschnąć i może coś się uratuje . Żebym tylko nie przegięła teraz w drugą stronę .
____________________
Agnieszka Gutlandia
Gardenarium 21:41, 04 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nom, trzeba obserwować. MOże ziemi do wysiewów powinna była mieć więcej piasku?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
la_estrellita 22:37, 04 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Na każde dwa kubki podłoża do siewek dałam jeden kubek piasku do piaskownicy bo taki akurat miałam. Jak trochę przeschnie to sporo tego piasku widać ale to macierzanki piaskowe, więc może lepiej było w sam piach sypnąc i zapomnieć. Sama nie wiem. Z drugiej strony lawenda też podobno lubi sucho i piach a nie udało mi się jej wykończyć i pięknie rośnie.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies