Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

popcorn 15:10, 26 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ja tez mam troche mlecza w trawniku, ale trawnik maly.. zamierzam recznie chwasta powyrywac. Ladnie u Ciebie
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 15:15, 26 kwi 2012


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jaka masz powierzchnie?U mnie 800 m2.Wczoraj naliczylam ponad 200 rozet mlecza...Dziekuje.Mam jeszcze troche planow z hostami,wtedy juz bedzie tak jak chce i zostanie czekanie az wszystko urosnie
Nastepny projekt-malowanie plotu.
Moze ktos ma pomysl jaka balustrade balkonu zrobic zamiast tej drewnianej?To prawie drugie pietro i trzeba caly balkon malowac co ok 3 lata bo farba odlazi.Wolalabym cos mniej pracochlonnego.Choc nie przecze,taki balkon mi sie bardzo podoba ale jest niepraktyczny.
____________________
Zapraszam na kawe
popcorn 17:24, 26 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hihi, 870 metrów ma cała nasza działka, na której stoi spory dom, 2-stanowiskowy garaż i podjazd przez całą działkę do garażu na jej końcu... trawnika jest może ze 150m2 i to góra... na Twojej powierzchni poszłabym w ten selektywny herbicyd. Rozmawiałam nawet o tym z panią w ogrodniczym, mówi że skutecznie eliminuje chwasty z trawnika...

Też mamy drewnianą balustradę, właśnie mija 3ci rok od jej montażu, trzeba malować... no ale na 3 lata będzie spokój Jeśli metalowa to chyba taka nowoczesna, nie kuta z zawijaskami mi się widzi?
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 13:38, 10 mar 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443


Na poczatku myslelismy nad romantyczna,z zawijaskami itp.Ale cena i brak ochoty u wykonawcow (nie oddzywali sie juz..) zniechecilo nas.Skonczy sie wiec na prostej,ze stali nierdzewnej.
Ale to dopiero w przyszlym roku.Teraz czeka na nas wymiana drugiej polowy plotu i montaz pergoli z drabinkami na roze i dzikie wino.Ciekawa jestem czy bede przeklinac i je jednak w koncu wywale i zastapie czyms innym.Ale marzy mi sie zielona sciana z lisci,dajaca troche prywatnosci na tym moim calkiem odkrytym tarasie.Jestem ciekawa czy przycinaniem raz w miesiacu trzymam rosline w ryzach.Nie chce by mi sie piela po scianie domu.Do tego posadze jeszcze bezkolcowe roze pnacze.To projekt na maj.
Dzis .....siekiera dzielilismy wielkiego miskanta.Stworzyl sie krag, ktory w srodku byl pusty.Wykopalismy wszystko,3 czesci wyrzucilismy a reszte posadzilismy razem.Bede miec na ok 4 lat spokoj?Bo moj maz mnie chyba udusi.Ale tu nie ma co marudzic, bo trawe posadzila poprzedniczka.

Narazie poszerzylam jedna rabatke pod krzewami, co by zrobic miejsce na hortensje anabelle i hosty.Dosadzilam rosnaca w formie slupka jezyne bezkolcowa i jagody.Nawiozlam tez rosliny cebulowe.W tym roku wszystko nawoze granulowanym obornikiem.Jestem w szoku jak dobra musi byc tu ziemia, jezeli tylko wkopie lopate to wyciagam garsc wielkich dzdzownic.To chyba nie jest zle?Poza tym widac,ze jest ladna prochnica,od rozkladajacej sie kory i lisci.Moja poprzedniczka liscie zbierala,ja zostawiam na rabacie i juz widac,jaka ladna masa sie zrobila.
Zagladnelam do hortensji i juz wypuszczaja liscie,choc znow ma byc ochlodzenie do -9 stopni.To nie za wczesnie???A tak wygladaja okryte.Czesciowo to kosze oplecione wloknina,latwo sie na dzien sciaga.
Trawnik nawet niezle przezimowal,choc tam gdzie byly ogromne zaspy potworzyla sie plesn posniegowa.



I dla oslody pare zdjec z lata...juz niedlugo sie zazieleni
Jak widac pozbylam sie chwastow (opryskiem) i doprowadzilam trawnik do porzadku.Niedlugo znow sie trzeba za niego wziac.


____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 13:59, 10 mar 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dla porownania-tak wygladal trawnik rok temu,po oprysku i wykopaniu wiekszych kep mleczy.I w czasie regeneracji-z braku czasu robionej w trzech etapach-widac miejsca gdzie juz ladnie odbil.W tym roku dostanie tylko nawoz.

____________________
Zapraszam na kawe
Ewa4 09:42, 11 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Witaj.Zaciekawiła mnie Twoja skarpa koło domu bardzo ładna a ogród już jaki zadbany a ziemię to faktycznie masz dobrą ja mam glinę dlatego kopię już bo póżniej łopaty nie wbiję .Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
KasiaBawaria 09:47, 11 mar 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Skarpa ciagnie sie przy calym tarasie.Taras jest podwyzszony.Ogolnie z jednej strony ogrodu jest wyzej niz po drugiej stronie.Caly ogrod ma ksztalt litery U wiec ciezko go fotografowac w calosci.
Tu widac taras,z tej strony ma mala skarpe,z drugiej juz bardzo stroma.
____________________
Zapraszam na kawe
Ewa4 10:27, 11 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Piękna skarpa ja mam w kształcie litery L jak ją odwrucisz i też troche do przerobienia a kory Ci wiatr nie wydmuchuję bo ja nie posypałam jeszcze ale chyba w tym roku tak zrobię tylko u mnie wiatry są ale pielić tez dużo więc jednak kora będzie
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
KasiaBawaria 10:29, 11 mar 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Nie,choc u mnie tez bardzo wietrznie.Ale kore mam dosyc gruba.To strona zachodnia. Za to ptaki w niej grzebia i wysypuja mi kore na trawnik.
____________________
Zapraszam na kawe
Ewa4 10:34, 11 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Ja mam taras od strony północno-zachodniej i tą zachodnią przerabiam bo było strasznie posadzę trzmielinę i wysypię korą a tam glina to w dołki wsypię dobrą ziemię i korę rozsypię to wilgoć będzie się trzymać dłużej
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies