Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

Gardenarium 21:28, 19 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kasiavohenstrauss napisał(a)
Witam w moim watku popcarol-- na taras mam taki pomysl.Najpierw myslalam o roslinach,o drewnianym wysokim plotku,ale chyba jednak wole miec wysokie krzewy przy ulicy.

http://www.unopiu.de/ermitage/748/116/

Wierzcie mi,nie wszedzie jest tak czysto.Na Bayerach tak,ale wczesniej mieszkalam w Essen,w zaglebiu Ruhr i tam jest tragedia.Ale tam to metropolia.Ale brud i syf jakich malo.


Dopiero co byłam w Essen Ale w ładnym miejscu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:30, 19 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kasiavohenstrauss napisał(a)









Obtrzep to suche w środku, będą lepiej wyglądały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:31, 19 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dodawaj zdjęcia przez nasz automat, będzie szybciej i nie zginą. Po prawej masz napis "wgraj zdjęcie".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 08:51, 20 kwi 2012


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Pewnie bylas w dzielnicy Kettwig? Albo Bredeney?Rüttenscheid?Bogatej i zadbaneMieszkalam tam i jest roznica.Gorzej okolice centrum.Najbardziej to widac,jak sie jedzie U-bahnem i wysiada na tych stacjach.j.Zreszta ja dopiero te zaniedbania zaczelam dostrzegac po paru latach.


Te suche badylki to tylko susza?Wczoraj podsypalam znow nawozem i magnezem i podlalam.Zauwazylam mase nowych przyrostow.Ale te gole miejsca nic nie wypuszczaja.Czy jestem skazana na ciagle podlewanie tych juz 10 letnich cyprysow?Bo widac,ze same sobie rady jednak nie daja.

A tu inne fotki,robione w zimie.Te zmiany zaczynaja sie na czubkach i przemieszczaja w glab rosliny.Juz raz podlalam je alette.


____________________
Zapraszam na kawe
popcorn 08:56, 20 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Z cyprysami nie pomoge, nie znam sie
Ale pieknie u Ciebie! I okolica jaka zadbana!
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 09:01, 20 kwi 2012


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A moze pomozesz mi z chwastami ,-) Mam bardzo gruba warstwe kory a nadal na korze wyrastaja nasiona i chwasty.Jak sobie z tym poradzic?Kupilam herbicyt na chwasty na trawniku i tak sie blizej mu przyjrzalam,to sadze,ze jak go tym opryskam to wszystko uschnie,bo trawy to niewiele zostalo,wiekszosc to chwasty.
____________________
Zapraszam na kawe
popcorn 09:03, 20 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ja sobie radze... pieleniem nie pryskam, bo nigdy nie wiem co mi od tego uschnie a co nie A kore mam na rabatach bylinowych, gdzie dosc gesto cos wyrasta, czesto nie pamietam co Wiec pozostaje rekawice ubrac , wiaderko i... brr

O herbicydy spytaj Danusie albo w stosownym watku (pewnie jest...)
pozdrowka!
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 09:06, 20 kwi 2012


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Pod krzewami nic u mnie nie rosnie,wiec tam pryskam,szczegolnie,ze cos sie wysiewa bardzo gesto i pielenie tego to srednia przyjemnosc. Ale jak wypielic mlecz ktory wyrosl po srodku byliny poduszkowej?
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:07, 20 kwi 2012


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A ze zmian-zrobilam rabatke z hortensji,dokupilam tez na taras dwie tawulki magic carpet-czerwona i zolta.

http://www.howsweetgarden.com/Images/P-SPI-MC.jpg

http://picture.yatego.com/images/4d779602379f42.8/thumbbig2_755_0-kqh/sommerspiere--golden-princess---spiraea-japonica--golden-princess---im-topf-20-30cm.jpg
____________________
Zapraszam na kawe
popcorn 09:09, 20 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
W takim razie tez bym pryskala
A z mleczem jest masakra... ja wykopuje byline, wyciagam mlecza i sadze ponownie byline, czesto ja dzielac przy okazji...
(sorki pisze bez polskich znakow bo mam niemiecki system na firmowym komputerze...)
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies