Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

Mgduska 13:15, 02 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kasiu, wyczytałam właśnie, że miałaś Lenia ogrodowego, albo coś podobnego. Jak ostatecznie pozbyłaś się robala?
Mój M. trafił na nie przypadkiem w miejscu, gdzie przysypaliśmy karton świeżymi zrębkami. Ugh, co za widok. Nie wiem, czy to wraca, pozbieraliśmy wszystko (mam nadzieję, że przynajmniej większość) do wiadra, zalaliśmy wodą z popiołem. A miejsce znaleziska też obsypaliśmy popiołem. Obficie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
KasiaBawaria 16:17, 03 lis 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mgduska napisał(a)
Kasiu, wyczytałam właśnie, że miałaś Lenia ogrodowego, albo coś podobnego. Jak ostatecznie pozbyłaś się robala?
Mój M. trafił na nie przypadkiem w miejscu, gdzie przysypaliśmy karton świeżymi zrębkami. Ugh, co za widok. Nie wiem, czy to wraca, pozbieraliśmy wszystko (mam nadzieję, że przynajmniej większość) do wiadra, zalaliśmy wodą z popiołem. A miejsce znaleziska też obsypaliśmy popiołem. Obficie.


Nie wiem szczerze mowiac, bo przestalam ze szkodnikami walczyc.Jakos sobie wszystko daje rade. mam pedraki, ale po wydaniu masy pieniedzy na nicienie i braku efektow takze tego zaprzestalam.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:37, 18 lis 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Wrocilam i narazie skonczyl sie bardzo intensywny okres z psem i moge troche zajac sie ogrodem. Tylko ze leje i nie ma kiedy

Madras byl na dwoch wystawach i wrocilam w szoku, bo pokonal samce z dwoch znanych hodowli, ktore byly wystawiane pprzez doswiadczonych hodowcow. A my kompletni amatorzy. Maly dostal 2 wnioski na championa,na miedzynarodowego championa i dwa razy 1 miejsce w klasie.O malo nie dostal BOBa, pani sedzia powiedziala mi, ze jemu tez sie nalezy ale moze dac tylko jednego, a jedna suczka miala dluzsze futro i jej sie definitiwnie nalezalo. Troche jestem w szoku w sumie poszlam, by dostac dwie oceny bardzo dobre, bo potrzebujemy do pozwolenia na rozrod a on dostal 2 oceny doskonale sedziowie chwalili jego futro, charakter, ruch, budowe nawet jak na ringu biegl za nim agresywny pies, to Madras pozostal oaza spokoju.Niesamowicie bylam z niego dumna. Do tego na hali pelnej psow byl prakycznie caly czas bez smyczy, ciagle przy nodze kompletnie zrelaksowany Wiec maly zaczal championat Niemiec i miedzynarodowy

Z ogrodu nie ma co pokazywac bo leje od kilku dni
____________________
Zapraszam na kawe
Gruszka_na_w... 14:04, 18 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21884
Gratuluję sukcesów Madrasowi i jego właścicielce. Ciężka praca przyniosła świetne efekty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
daszum 21:19, 03 sty 2023


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Kasiu zazdroszcze Ci umiejetnosci w pracy z psem. Brawo dla Was obojga.

W Nowym Roku zycze Ci wszystkiego najlepszego w zyciu i w ogrodzie.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Gosialuk 18:04, 04 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Gratulacje. Dbasz o każdy szczegół, a pies naśladuje wiernie panią.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
KasiaBawaria 09:59, 09 mar 2023


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Gratuluję sukcesów Madrasowi i jego właścicielce. Ciężka praca przyniosła świetne efekty.


Dziekuje, przepraszam, ze tak pozno

____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 10:03, 09 mar 2023


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosialuk napisał(a)
Gratulacje. Dbasz o każdy szczegół, a pies naśladuje wiernie panią.


Dziekuje zakochalam sie w tej rasie. Choc trzeba byc naprawde konsekwentnym. Ostatnio byla u nas suka tej rasy i wlasciciele skarzyli sie, ze wogole sie nie slucha. No ale po 10 minutach spaceru z nimi juz widac bylo dlaczego. Wykorzystuja kazda luke w wychowaniu ale jak sie z nimi dobrze postepuje, to ma sie napprawde wiernego przyjaciela
Nasz uzyskal w grudniu pozwolenie do rozrodu ze znakomitymi wynikami

A ogrod spi.Deszcze, wichury,brak slonca. Tej zimy prawie od listopada mielismy jesien a nie zime.Malo sniegu lub jego brak i ciagle deszcze. Dla natury dobrze ale boje sie jak to niektore wrazliwsze byliny przetrwaja.Pewnie niektore wygnija.
____________________
Zapraszam na kawe
daszum 20:41, 09 mar 2023


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Właśnie ten brak konsekwencji jest moją piętą achillesową i Kodo to wykorzystuje.
Mojego syna bardziej słucha.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
KasiaBawaria 17:56, 10 mar 2023


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ale jezeli wiesz o tym, to mozna to zmienic np.ci ludzie wolali psa po kilka razy. A to trzeba raz, bo pies sie uczy, ze za pierwszym razem przychodzic nie trzeba.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies