Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

popcorn 08:42, 30 mar 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Kasiu,
od początku zastanawiałam się czy to nowe czyściutkie osiedle czy gdzieś na zachód od Polski
Sliwa wisniowa chyba - ta Felsenbirne... ładne drzewko
Ślicznie u Ciebie, jeszcze kilka "smaczków" i będzie super Tylko taras rzeczywiście przydałoby się czymś wyższym i najlepiej od razu większym zasłonić...
pozdrawiam, będę zaglądać!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 08:51, 30 mar 2012


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Witam w moim watku popcarol-- na taras mam taki pomysl.Najpierw myslalam o roslinach,o drewnianym wysokim plotku,ale chyba jednak wole miec wysokie krzewy przy ulicy.

http://www.unopiu.de/ermitage/748/116/

Wierzcie mi,nie wszedzie jest tak czysto.Na Bayerach tak,ale wczesniej mieszkalam w Essen,w zaglebiu Ruhr i tam jest tragedia.Ale tam to metropolia.Ale brud i syf jakich malo.
____________________
Zapraszam na kawe
Pszczelarnia 09:52, 30 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj! A jakiej części Bawarii mieszkasz? Widzę już lekkie pogórze. Jaka to okolica?
Tak, przemysłowe zagłębia Niemiec są bardzo zaniedbane.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
KasiaBawaria 09:56, 30 mar 2012


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Pomiedzy Nürnbergiem a Regensburgiem.Tu chociaz powietrze jest czystsze i ludzie jacys milsi.
A wracajac do Essen-jest tam bardzo duzy odsetek obcokrajowcow i chyba stad te problemy z czystoscia.Taka mieszanka narodowosci z calego swiata,czyli w sumie Niemcy stanowia tam maly odsetek.
____________________
Zapraszam na kawe
weronika77 19:54, 30 mar 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
kasiavohenstrauss napisał(a)
Wiem,jestem tu nowa.Ale mam nadzieje,ze pomimo tego ze niewiele mam postow,bede mogla liczyc na burze mozgow





Takie mam skojarzenie z białym ogodzeniem. Może to być inspiracją...
biały płocik
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
KasiaBawaria 20:36, 30 mar 2012


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Weroniko,niestety nic sie nie wyswietla bo nie jestem tam zarejestrowana.
____________________
Zapraszam na kawe
hania 21:26, 30 mar 2012


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Witaj wśród ogrodomaniaków,ślicznie mieszkasz....,poznać od razu że to Niemcy,często jeżdżę tylko na północ ok.Bremen.
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Sebek 20:02, 31 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj

Na założonych rabatach posadziłbym więcej roślin zimozielonych i podsadził bylinami jak żurawki, runianka, wrzośce, żeby były też ładne przez cały rok

Zobacz na tą rabatę - tam gdzie masz te szmaragdy pasuje ten układ

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
KasiaBawaria 21:37, 31 mar 2012


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Sebek,a nie mozna tego powiekszyc?Wzdluz jablonek raczej powinno byc cos innego,bo sie sasiedzi na mnie obraza,ze sie od nich odgradzam Tuje na tarasie podobnie obsadzilam,Sa miedzy nimi trawy ozdobne i zurawki a po drugiej stronie jalowiec i wrzosce.Na rabacie gdzie dosadzilam tui,sa juz dwie ogromne azalie (przeze mnie przesadzone glebiej,bo rosly przy plocie),dwie borowki i dosadzony klonik czerwony.Nie widac ich,bo nie maja teraz lisci.A borowki sa juz duze,azalie ogromne.Przesadzalam je z trzema chlopami.Mi wszystko psuja te jablonki.Jak pisalam,galeziami dotykaja juz plotu,wiec jak tam cokolwiek posadzic? I co masz na mysli by dosadzic jeszcze zimozielonych?Wiecej szmaragdow?Dosadzilam w tych lukach po karczowanych krzewach juz dwa jalowce i 3 tuje.Narazie innych krzewow nie chce karczowac,bo zdrowe i geste.
____________________
Zapraszam na kawe
Sebek 22:31, 31 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No nie mam większego zdjęcia tej rabaty.

Ale w rabatach na bukszpanowe obwódki czy kule znajdzie się miejsce - z bylin tak jak pisałem pasychandra, żurawki, bergenie - ładne są przez cały rok
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies