Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Basia_1987 20:58, 14 cze 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Ślicznie u Ciebie a ostróżki cudne pozdrawiam.
____________________
" Baśniowy" ogród
Sebek 22:03, 17 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
butterfly napisał(a)
Iza, Agata, Ania, dziękuję, buziak

Ciesze się, że od paru dni pada ale z drugiej strony... przydałoby się co nieco poplewić znów...
I do tego wczoraj popryskałam mszyce na wisni 'Umbraculifera' i na buku 'Purple Fountain'.... i za godzinkę znów zaczęło padać... do powtórki...

Dzis raniutko wyskoczyłam na pobliski ryneczek i zakupiłam 12 szt ostróżek za 5 zł (z ciekawości zajrzałam do pobliskiej szkółki o połowę mniejsze, niekwitnące były po 6,5 zł



I nie wiem czy sadzić je już w docelowe miejsce - bo darń nie zdjęta... - czy na przechowalnik i przenieść na wiosnę...

A jeszcze po przeczytaniu ostatniej "Magnolii" napaliłam się na piwonie drzewiastą... rosłaby sobie w sąsiedztwie tych ostróżek...


Aaaaale cudne okazy!!!! A nasadzenia doniczkowe również śliczne!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
butterfly 19:15, 19 cze 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Normalnie dooopa zbita... !!!

jestem jednocześnie zła i zdołowana...

Rabata frontowa prawie cała do przeprojektowania....

Niedawno wsadziłam ta hortensje everbloom, które kosztowały niemało.... wykopałam metrowe doły, wybrałam całą zawartość bo i gruz tam się trafiał... przygotowałam super-doooper mieszankę kwaśną i sru do ziemi te hortensje.

Rosły sobie, wieczorkiem po całym dniu były nieco oklapnięte ale zwalałam to na "czas na zaaklimatyzowanie się"...

Potem przyszły dni intensywnych deszczy.... kwiaty nie wyglądały ciekawie...

teraz od 2 dni upały w okolicach 30... i krzaczki praktycznie cały czas klapnięte... oczywiście jak je podleję intensywnie to wstają...

Ale powinnam chyba zacząć, że miejsce źle obrałam - myślałam, że dom daje większy cień, a tymczasem cień pada tylko na dwie z siedmiu....

Dodam tylko, że jedną mam w donicy i rośnie pięknie ale ona prawie cały dzień w cieniu (poza porannym złapaniu pierwszych promyków...)

Jutro czeka mnie przesadzanie tych hortensji do donic (raczek koszy wiklinowych bo tylko to zostało mi puste...) i nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić...
Chyba przezimuję je w koszach (może więcej zim...) i jak ogród podrośnie, zrobi się więcej cienia....

Oj, mam już dosyć....

A myślałam, ze tę rabatę całą wykończę w tym roku a tu trzeba myśleć o nowa...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 19:17, 19 cze 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Basia, Sebek, ostróżki już wsadzone ale nawet zdjęc nie robiłam bo obsypały sie całe i je ściachałam.
Czekam aż zaczną znów wypuszczać nowe liście i zakwitną
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
motylla 20:59, 19 cze 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Beatko, weszłam do Ciebie i... zostałam - masz tak dopieszczony ogród, te bukszpany, hortensje, obłęd! Pięknie po prostu!!!
____________________
Małgosia - Na okrągło
butterfly 22:12, 19 cze 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Małgosia, ty chyba dziś za długo na słońcu siedziałaś..... albo zobaczyłaś to oczami wyobraźni.... bo ja tylko tak patrzę na ten mój ogród....

I jak opowiadam znajomym - tu rosną róże w gąszczu ostróżek, tu będzie wachlarz żurawek, tam poduchy z tawuły, w rogu gaik brzozowy podsadzony funkiami, za ławeczką będzie pachniał jaśmin i róże na pergoli....patrzą na mnie dziwnym wzrokiem....

Dziękuję za odwiedzinki i zapraszam częściej. Cały czas czekam na cześć roślin więc sadzenie w tym roku nie zakończone
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 19:36, 20 cze 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Hortensje wykopane - przy takiej pogodzie to nie lada wyczyn...
Teraz mam piękne dziury - leje jak po bombach
Wybrałam ziemię bo przecież wymieszałam kwaśną...

Hortensje poszły do koszy, obcięłam suche i brzydkie kwiaty, podlałam magiczną siłą... i mam nadzieję, że dojdą do takiej kondycji jak ta w donicy



Bluszcz powoli oplata kule wiklinową



I wykulkowałam mojego pierwszego bukszpana



Zdjęcie trochę przekłamuje - ma z 50 cm średnicy
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 19:47, 20 cze 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Kwitną pierwsze róże

ta miała być 'Aphrodite'... ale niczym jej nie przypomina


Czy mogę reklamować?

A to 'Heritage'

Trochę podobna - i coś ją podgryza?

Ogólnie wszystkie mają pączki i lada moment będą kwiaty.

martwię się tą 'Aphrodite' bo to miała być moja ulubiona...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 19:51, 20 cze 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Takie ładne tło robi się dla moich wiśni 'Umbraculifera'



A tego różu to mam 9 dużych drewnianych donic Na zdjęciu 1/3 wysokości
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 19:59, 20 cze 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
W niedzielę wybraliśmy się na wycieczkę do Kazimierza - bardzo urokliwe miejsce - a te mniej uczęszczane uliczki najbardziej.



____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies