Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia piłkowana "Amanogawa" - Prunus serrulata "Amanogawa"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia piłkowana "Amanogawa" - Prunus serrulata "Amanogawa"

Gardenarium 14:46, 15 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz to są mrozy w najbliższych dniach. Nie nawozi się roślin teraz, bo temperatura oraz przebieg pogody nie pozwala. Możesz na wiosnę wyściółkować kompostem, albo podlać Florovitem wokół korzeni.

Jednak aby roślina pobrała nawóz, musi już rosnąć, ziemia musi być odmarznięta, a teraz to szkoda gadać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZielonaAnia75 05:57, 17 mar 2018


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 657
Tak zrobię. Jak tylko ziemia odmarznie Florovitem podleję. Z resztą Florovit to mój ulubiony nawóz do wszystkiego. Dziękuję i pozdrawiam
____________________
Gardenarium 09:10, 17 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie Aniu, nie rozumiesz mojego zdania. Jak roślina zacznie rosnąć a nie jak ziemia odmarznie. Oba warunki naraz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dzika_roza 14:57, 17 lip 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
czy szpaler Amanogawy z plecami z trzcinnika Karl Foerster będzie dobrze wyglądał?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
dzika_roza 18:50, 23 lip 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
ZbigniewG napisał(a)
Amanogawa






Czy to jest jedno drzewko? Jakie jest szerokie?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Wiaan 18:40, 01 kwi 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Pani Danusiu planowałam wiśnię Pissardi i natknęłam się na Amanogawa. Chciałam posadzic 3 szt w jednej linii. Wiem że to zupełnie inny pokrój i kolor liści ale może jak będą koło siebie będzie za ciemno z bordo liscmi pissardi. Czy poleca pani Amanogawę w nowoczesnych nasadzeniach? Posadzilabym w szpalerze 3 sz na tle żywopłotu i podsadzone trawami a Pissardi dałabym jedną na rabacie z iglakami, hortensjami, żurawkami. Co o tym myśli szefowa

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Meggy 12:21, 25 maj 2020

Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 42
Przymierzam się na dniach do zakupu dwóch wiśni Amanogawa. Na co mam na tym etapie po kwitnieniu zwrócić uwagę? Jak powinna wyglądać kora, liście? Czy mam wykonać jakieś zabiegi opryski profilaktyczne?
ztomas 17:02, 30 kwi 2021


Dołączył: 29 sie 2018
Posty: 73
Czym może skutkować przycinanie Amanogawy? Chciałbym trochę swoje skorygować ale nie chciałbym im zaszkodzić. Może ktoś ma w tym zakresie doświadczenie?
____________________
Tomek Ogród Mokre
Gardenarium 19:58, 30 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To wiśnia kolumnowa, zanim będzie zadawalający wygląd/pokrój minie sporo lat. Młode są niekształtne. Ja bym nie cięła nic, bo możesz tylko spaskudzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magg 17:02, 02 maj 2021

Dołączył: 02 maj 2021
Posty: 1
Czy ktoś mi może powiedzieć jak wygląda system korzeniowy Amanogawy? Czy mocno się rozrasta na boki czy raczej pionowo? Będę wdzięczna za odpowiedź bo zastanawiam się w jakieś odległości od rur z wodą mogę je bezpiecznie posadzić...Z góry dziękuję!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies