Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie tui

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie tui

ana_art 09:42, 16 mar 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
specjalistko to ja nie jestem, ale powiem Ci nie trać nadzieji moje szmaragdy przeżyły traumę, w pełni tego słowa znaczeniu... dostałam je w czerwcu 2010r! z uwagi na to że byłam w zagrożonej ciąży, a M nie mial czasu nie robiłam nic,stały w kącie działki w donicach. a my je tylko podlewaliśmy. W październiku chłopaki posadzili je, miały daną kwasną ziemie ogrodniczą ale wyglądały marnie. Tutaj foty z 04.2011


na wiosnę 2011 każda dostała mikroryze do iglaków, wyściółkowane korą, były systematycznie podlewane w dużej ilości, do tego nawóz do iglaków, oprysk profilaktyczny od przędziorka, dolistnie magiczna siła. Poniżej foty z 11.2012. nie są jeszcze idealne bo od dołu nie są jeszcze rewelacyjne, ale liczę, że po wiosennym przycięciu od góry trochę się wzmocnia na dole.


____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
emka 09:56, 16 mar 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
nie do wiary, rewelacja i to w takim króciutkim czasie
muszę się zasosować do Twoich rad, u mnie też mam częśc takich roztrzepanych bidulek
a i reszta ogródka majstersztyk, gratuluję
____________________
Zielonym do góry
Gardenarium 14:54, 16 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj żadnej filozofii nie trzeba, dobra ziemia, pielenie, Pinivit i podlewanie, żeby sucho nie miały i już, Całą tajemnica, jak z każdymi roślinami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emka 21:28, 16 mar 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Danusiu, a jak się potrafią roślinki odwdzięczyć, to widać najlepiej na powyższych fotkach
____________________
Zielonym do góry
Gardenarium 23:20, 17 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie też wszystko rośnie w ogrodach jak na drożdżach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emka 11:23, 18 mar 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Danusiu, jak Ty je tak dokarmiasz i pieścisz, to co im pozostaje, tylko rosnąć i cieszyć oczy
szukam dalej cisów, ale u nas nie ma takich ślicznych gęstych, jak Ty sadzisz Danusiu, a na te moje ekrany właśnie takich potrzebuję, no nic, może jak się ociepli będzie coś nowego...
pozdrawiam

____________________
Zielonym do góry
Keri 13:43, 18 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
A czy z brabantami postępować analogicznie do szmaragdów?
Były sadzone we wrześniu 2012r., czy wyrównać je od góry, żeby były wszystkie równe?
A jeśli chodzi o zdjęcia Ani no to wielki szacun! świetne porównanie, bardzo motywujące że jednak sie da pięne już są te Twoje tujki!
Czy nawożenie, mikoryza i oprysk jest wykonywany tylko jednorazowo? na wiosnę czy powtarzacie jeszcze później?
I czy podlewanie pinivitem, to oznacza że spryskuje tuje po igłach? w jakiej ilości jeden iglak musi dostać takich oprysków?
____________________
Agnieszka Zielona przystań
goniak 14:54, 18 mar 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Keri napisał(a)
A czy z brabantami postępować analogicznie do szmaragdów?
Były sadzone we wrześniu 2012 r., czy wyrównać je od góry, żeby były wszystkie równe?

Szmaragdy zazwyczaj są wykorzystywane na szpalery naturalne, gdyż same w sobie są zwarte i smukłe, nie wymagają więc ingerencji a zwłaszcza w młodości.
Brabanty natomiast stosowane są na żywopłoty strzyżone gdyż ich naturalny pokrój jest niezbyt ciekawy, roztrzepany a cięcie powoduje, że ładnie się zagęszczają i trzymają formę.
Należy je zatem regularnie ciąć dwa razy w sezonie, zasilać nawozem i podlewać.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Keri 15:03, 18 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Czyli wszystkie te wyżej opisane czynności wykonuje 2 razy w roku? a w których miesiącach?
____________________
Agnieszka Zielona przystań
goniak 16:24, 18 mar 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Keri napisał(a)
Czyli wszystkie te wyżej opisane czynności wykonuje 2 razy w roku? a w których miesiącach?

Cięcie wystarczy wykonać dwa razy w ciągu sezonu, pierwsze wczesną wiosną a drugie w połowie lata.
Nawożenie azotowe należy zakończyć do końca czerwca.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies