Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie tui

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie tui

Gardenarium 23:53, 13 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciąć po niebieskiej linii, a nawet wyżej, najwyżej, bo średnia linia zbyt ogołoci najwyższą tuję.

Tą po prawej to już insza sprawa, trzeba podejść indywidualnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dorciabe 01:22, 14 sty 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Dzięki Danusia, czyli najmniejszą zostawić niech dorasta do reszty Ten olbrzym po prawej to ma pewnie 10m i szeroki na dole dosyć jest. Z jednej strony troche ciachnęłam,bo na furtke właził.
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
heros 11:29, 15 sty 2014

Dołączył: 14 sty 2014
Posty: 5
Ucięcie pomaluj farbą olejną np; zieleń .Zabezpiecza to moim zdaniem przed ; słońcem - promieniami szkodliwymi dla drzewka ,oraz chorobami .
____________________
dorciabe 12:14, 15 sty 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
heros napisał(a)
Ucięcie pomaluj farbą olejną np; zieleń .Zabezpiecza to moim zdaniem przed ; słońcem - promieniami szkodliwymi dla drzewka ,oraz chorobami .



Farbą olejną tujkę malować???? Dziwne co najmniej
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
heros 14:54, 15 sty 2014

Dołączył: 14 sty 2014
Posty: 5
Farba olejna odbija swiatło i zatrzymuje promienie ultra, które mogą uszkodzić drzewo po ucięciu gałężi, konaru .
____________________
Gardenarium 15:10, 15 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iglaste drzewa na ranach zalewają się żywicą. nie malujemy ich, a tym bardziej farbą olejną.

Rany u drzew liściastych smarujemy co najwyżej farbą emulsyjną z braku odpowiedniego fungicydu (Funaben czy Dendromal).

Tutaj są szczegóły cięcia iglaków

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/339-ciecie-iglakow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:12, 15 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dorciabe napisał(a)
Dzięki Danusia, czyli najmniejszą zostawić niech dorasta do reszty Ten olbrzym po prawej to ma pewnie 10m i szeroki na dole dosyć jest. Z jednej strony troche ciachnęłam,bo na furtke właził.


Tego wielkoluda formuj po całości, jako walec lub szpic.

Ten najwyższy po lewej stronie - można mu zawiązać trochę bocznych gałęzi na wierzchołku, żeby się zasłonił, ale raczej zrób rozpoznanie i nie ryzykuj z cięciem. Może być goły i brzydki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agam 09:23, 18 lut 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Nie wiem na jakiej wysokości uciąć moje tuje żeby je wyrównać. Na zdjęciu widać że te po lewej są znacznie wyższe od tych po prawej. Wiem że trzeba ciachnąć na rozgałęzieniach pędów, ale jak to zrobić jeśli będę musiała dość sporo je skrócić?



____________________
Aga i Ogródek Agam
Gardenarium 16:37, 18 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To mogę wyjaśnić tylko realnie, nie da się pokazać słownie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kris2682 00:27, 02 mar 2014

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 56
Pytanko mam: chcialbym przyciac swoje tuje szmaragdowe. Strasznie do gory strzelily i chuderlaki sie zrobily. Kiedy sie za to zabrac. Pogoda jest zdecydowanie wiosenna. Uciapac je teraz, nie zaszkodza im ewentualne przymrozki? Czy raczej odczekac do prawdziwiej wiosny?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies