Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie tui

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie tui

halszka 23:08, 11 cze 2013

Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 3
Witajcie, mam trzy metrowe tuje brabant, czy teraz jest odpowiedni okres na to, żeby je przyciąć z góry? Czy jeszcze zdążą się zagęścić?
Pozdrawiam
Gardenarium 00:06, 12 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mogło być wcześniej, ale dadzą radę.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/339-ciecie-iglakow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
myszeczka 21:39, 14 cze 2013


Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 4
Ja swoje Brabanty w zeszłym roku też mniej wiecej przycinałam w tym samym czasie czyli czerwcu i wszystko było ok. Rosły i rosną dalej jak grzyby po deszczu. Ja gdzieś kiedyś słyszałam o tym żeby ścinac troche pod skosem wtedy lepiej schodzi woda po gałązce.
____________________
lusi
09:45, 16 lip 2013
Wiosną zawsze przycinałam iglaki,w tym roku nie zdążyłam,miałam remonty,czy teraz w lipcu mogę to zrobić czy raczej wstrzymać się do sierpnia (są to thuje cięta w kule) ? Jeden świerk ( tzw choinka) wymaga już radykalnego cięcia ,mogę zrobić to teraz czy raczej do wiosny to zostawić..
Sebek 00:30, 24 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Możesz ciąć teraz.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
annula 22:18, 08 sie 2013

Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2
witam wszystkich. Jestem tu nowa choć zaglądam tu już od paru miesięcy. Mam teraz pewien problem. Posadziliśmy z mężem szpaler tuji szmaragd wzdłuż płotu zaraz po wybudowaniu stanu surowego. Teraz jednak okazało się że musieliśmy nawieżć dużo ziemi zeby wyrównać różnicę poziomów i podsypać ścieszki i podjazdy. Okazuje się że tyje rosną znacznie niżej niż jest poziom działki zarówno naszej jak i sąsiada. wygląda to trochę jakby rosły w rowie. Czy możemy je teraz podsypać torfem zmieszanym z ziemią z ogrodu? wymagałoby to podkrzesania dolnych gałęzi. Czy możemy to zrobić?
Gardenarium 22:26, 08 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, ponieważ będą za głęboko. To im może zaszkodzić. Ale jako ogrodniczka z dużym doświadczeniem widziałam różne sytuacje i tak głęboko posadzone tuje także. Powypuszczały korzenie z pnia dużo wyżej niż normalna bryła korzeniowa.

Nie rób tak, podnieś tuje i dostosuj do obecnego poziomu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
annula 11:20, 09 sie 2013

Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2
Problem w tym ze one byly posadzone 3 lata temu i sie dobrze przyjely. Czy to znaczy ze many je wszystkie wykopac podsypac i posadzic z powrotem? Czy moze je zostawic tak jak sa z roznica poziomow ok 5-7 cm? Najbardziej obawiamy sie tego ze bedzie tam stala woda czesto i czy im to nie zaszkodzi.
Sebek 10:54, 11 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A nie możesz zdjąć trochę ziemi znad korzeni? To będzie raczej dla nich lepsze....A problem stojącej wody radzę rozwiązać poprzez odwodnienie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
piesogrodnika 15:25, 04 wrz 2013

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 8
Witam. Mam pytanie, nie przycinałem tuji i z tego powodu urosły mi do góry, ale nie na boki, czy mogę to jeszcze jakoś "naprawić"?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies