Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dla odmiany czas na zmiany...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dla odmiany czas na zmiany...

beta 17:32, 26 maj 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
chyba zrobiłam błąd- wsadziłam cztery jodły kaukaskie pod siatkę między świerki, a czytam że one do 20-30 m rosną,

czy można je ciąć? nie chcę takich wysokich drzew w tym miejscu

poratujcie proszę poradą
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Juzia 17:36, 26 maj 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38446
Zawsze można przesadzić Póki małe...hehe.
Ja nie doradzam...z wiadomych względów! Ale czytam na bieżąco!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Diana 21:37, 26 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047

No ja też długo się wachałąm jeśli chodzi o rośliny.Potrafiłam kupić coś co mi się spodobało i nie wiedziałąm gdzie wsadzić.I póżniej niestety biegałam z tymi roślinami.Teraz robię tak że wybieram roślinę którą wiem że napewno chcę, myślę nad miejscem dla niej i pod nią dobieram całą resztę.Dlatego skupiłam się na zimozielonych i drzewach liściastych - te w sumie mam wszystie które chciałam i jestem na etapie wypełniania bylinami,cebulami itp.Pózniej przyjdzie pora na korę lub żwirek.Pomyśl co napewno byś chciała u siebie i tego się trzymaj,a "ogrodowisko" pomoże ci gdzie ustawić to drzewo bądż krzew.Ja nie nadaję się do takiego zadania.pozdrawiam
beta 22:04, 27 maj 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Juzia_G napisał(a)
Zawsze można przesadzić Póki małe...hehe.
Ja nie doradzam...z wiadomych względów! Ale czytam na bieżąco!!!


pewnie że można przesadzić, ale jeżeli okazałoby się że można je przycinać to problem z głowy (chyba)

Juziu, a dlaczego nie doradzasz? masz przecież spore doświadczenie jeżeli chodzi o roslinki itp., więc zupełnie tego nie rozumiem

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 22:10, 27 maj 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Diana napisał(a)

No ja też długo się wachałąm jeśli chodzi o rośliny.Potrafiłam kupić coś co mi się spodobało i nie wiedziałąm gdzie wsadzić.I póżniej niestety biegałam z tymi roślinami.Teraz robię tak że wybieram roślinę którą wiem że napewno chcę, myślę nad miejscem dla niej i pod nią dobieram całą resztę.Dlatego skupiłam się na zimozielonych i drzewach liściastych - te w sumie mam wszystie które chciałam i jestem na etapie wypełniania bylinami,cebulami itp.Pózniej przyjdzie pora na korę lub żwirek.Pomyśl co napewno byś chciała u siebie i tego się trzymaj,a "ogrodowisko" pomoże ci gdzie ustawić to drzewo bądż krzew.Ja nie nadaję się do takiego zadania.pozdrawiam


Diana ja podobnie jak Ty też bym wolała zimozielone roslinki a tylko gdzie niegdzie dla przełamania monotoni jakaś "sezonówka" i liściaste

przekanałam się też że najgorzej to zacząć, później jakoś samo to idzie, tak jak piszesz, ze kupić co chcemy mieć a potem podsadzać różnymi innymi roślinkamai-to jest dobre rozwiązanie

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Juzia 06:33, 28 maj 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38446
Ja mam doświadczenie ??? hehe....no coś Ty!
Teorii trochę liznęłam, ale w praktyce to już kiepskawo
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Diana 08:53, 28 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
pisz co wymyśliłaś , wiesz już co ci się podoba tak na 100% !!!!!! Z czego napewno nie zrezygnujesz
beta 09:01, 28 maj 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Cześć dziewczyny

nadaje z pracy więc tylko przywitam się, bo zaraz wyjazd mam

wieczorkiem siądę, albo jak z robotą się wyrobię
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 09:03, 28 maj 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
p.s Juzia a Ty to spać nie możesz czy co że o 6.30 nadajesz?

wyczuwam uzależnienie

konieczny seans na czerwonej kanapie
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Juzia 16:43, 28 maj 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38446
Ja to bym i do 10 spała jakbym mogła
Psica spać nie daje
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies