Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » I ja potrzebuje pomocy ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

I ja potrzebuje pomocy ;)

kaisog1 00:26, 24 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ewo zaraz wrzucę fotki

Namieszałaś to fakt Ale może dzieki temu uniknę błędów

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 00:33, 24 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108

Samotnia


Wlochata


____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
EwaG 06:54, 24 kwi 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
kaisog1 napisał(a)
Do mnie trzeba prosto z mostu walić

Mocne stwierdzenie, a ja nie chciałam Cie urazić, bo wpadłam tam w środek dyskusji mało zorientowana.
Prosto z mostu to niestety mogę tylko potwierdzić uwagi Ewy i Danusi. Trochę wygląda to jak zbiór elementów, ładnych samych w sobie, ale niekoniecznie tworzących spójną całość. Ja na podstawie tegoż planu miałam pewien kłopot w odczytaniu zamysłu (jak sie okazało nie tylko ja).
Mnie np. podoba sie ten poprzeczny żywopłot, może właśnie od niego można wyjść (zresztą Ewa chyba też tak radzi).
Czy to miała być ta część bylinowa? Bo tak myślę, że można też zastosować żywopłoty (np. grabowe) bez żadnego podsadzenia bylinami i zrobić z nich motyw przewodni, na tyle niski by nie zasłaniały całkowicie skarpy i domku (chodzi mi u efekt widoku na niebo=przetrzeń). Częściowo te żywopłoty można wpuścić w rabaty tak aby z nich wychodziły bardziej zdecydowanie (co co masz już w jakiś sposób zapronowane w projekcie).
Ale burza mózgów!
EG
Ps
Wstawiam obrazek z taką symulacją aby zobrazować o co mi chodzi, ale absolutnie nie jest to jakaś propozycja tylko taki szkic bez przemyślenia. Poza tym dereń to ma być w formie naturalnej? Na Twoim planie zajmuje 0.5 m?



PS2
I rabaty z niskich roślin, a drzewa może bardziej "włochate" nie geometryczne; raczej lekkie w kontraście do żywopłotów.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
beta 09:53, 24 kwi 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ale pieknie tam u Ciebie Gosiu, widoki niesamowite

terenu masz duuuuużo

ale wszystko po malutku, dobrze stwiedziłaś, że lepiej się zastanowić niż popełnić błąd
ja się nie znam na ogrodach, sama mam problem ze swoim zagospodarowaniem, więc za duzo nie pomogę ale trzymam kciuki
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
kaisog1 09:55, 24 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ewo ja zaraz postaram się odszkuać mój projekt Kubusiowa cały. Skala projektu to 1 kratka=1 metr
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
abiko 10:05, 24 kwi 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Gosia, no ciekawa jestem jak to u Ciebie wyjdzie, fajna ta dyskusja Nie pomogę, bo się nie znam, ale płot masz super..jakoś wcześniej go nie zauważyłam
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
kaisog1 10:14, 24 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Tu jest szkic sytuacyjny Czarne strzałki oznaczają spadki terenu. To jest część działki ogrodzona - resztą i tak sie nie bedę zajmować.

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 10:20, 24 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
abiko napisał(a)
Gosia, no ciekawa jestem jak to u Ciebie wyjdzie, fajna ta dyskusja Nie pomogę, bo się nie znam, ale płot masz super..jakoś wcześniej go nie zauważyłam


Hehehhehe mnie się ta dyskusja "nie podoba" bo okazuje się, że to wszystko do bani (oczywiście to żart) Muszę zakasac rękawy, słuchac wskazówek i rysować
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 10:38, 24 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Zmazałam łezkę, wywaliłam drzewo i przestawiłam żywopłot..... Wytarłam też te linie w łezkach bo je wszyscy mylą z zawijasami....

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 11:32, 24 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
EwaG napisał(a)

Do mnie trzeba prosto z mostu walić

Mocne stwierdzenie, a ja nie chciałam Cie urazić, bo wpadłam tam w środek dyskusji mało zorientowana.


Ewo, ja nie lubię tracić czasu. A czym tu kogo urażać? że mu się pokazuje błędy? Trzeba sie tylko cieszyć i korzystać. Poza tym, jeżeli coś należy zmienić to wolę to zrobić za w czasu. Najprościej jest pochwalić i przymknąć oko Dlatego też bardzo chętnie słucham każdej uwagi. Staram się to wykorzystywać na ile potrafię. Czasem się to udaje, czasem nie - jak to u "lajkonika" ogrodowego
Czasem bywam uparta w swoich "wizjach" ale jeżeli ktoś jest mi w stanie uargumentować, że nie mam racji to "bastuję" i zastanawiam się
Także Dziewczyny piszcie śmiało i prosto z mostu bo tak najprościej i najszybciej
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies