Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » I ja potrzebuje pomocy ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

I ja potrzebuje pomocy ;)

ewalm 22:07, 23 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Gosiu, to sie nie obraź bardzo proszę, ale ja odnoszę wrażenie, że rysujesz plan jakbyś projektowała wzór na sukienkę, dwuwymiarowo, ale nie widzisz tego w przestrzeni - bo tam u Ciebie perspektywa, osie widokowe całkiem nieuwzględnione są
mnie się ten rozkad żywopłotów wydaje nieuzasadniony, zamiast tworzyć zaułki, kulisy, tworzyć tą tajemnicę, która skłania do spacerowania po ogrodzie i pójścia dalej - zasłania po prostu najlepsze widoki

bo naprzykład rabata "włochata" skąd ma być widoczna?
czy Ty masz taras po drugiej stronie domu? i z tej drugiej strony jest też jezioro, a po tej stronie co ogród na projekcie działka dalej sie jeszcze daleko ciągnie, dobrze myślę?
____________________
Ogródek na trzy lata
kaisog1 22:13, 23 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ewo wyjaśniam...... projekt nie jest mojego autorstwa..... zrobiła go osoba, która studiuje w tym temacie... Jedyną modyfikacją moją było zrobienie symetrycznej łezki (4).
Taras jest z drugiej strony domu, działka faktycznie ciągnie się jeszcze ale ten fragment ogrodu ogranicza dom i skarpa. Znajdę zaraz zdjęcie to zobaczysz
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 22:16, 23 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Zdjęcia stare ale widać o co biega

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ewalm 22:18, 23 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
a masz może takie zdjęcie pokazujące widok spod domu w stronę tej długiej części działki?
może jest jakiś powód, żeby robić żywopłot w poprzek, tylko ja o nim nie wiem, bo nie widziałam?

____________________
Ogródek na trzy lata
kaisog1 22:20, 23 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ewo poza tym ja się nie znam na osiach widokowych i różnych innych aspektach tajemnej wiedzy projektowania. Dlatego też szukam pomocy tutaj, na forum. Gdybym wiedziała jak zaprojektować ogród pewnie w ogóle bym tu nie siedziała a spędzała czas na kreśleniu kolejnej rabaty....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ewalm 22:24, 23 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
o już jest, robione z lewego rogu domu, stojąc tyłem do budynku?

a te żywopłoty to mają być takie wysokie z prawdziwego zdarzenia, czy raczej niskie?
i z czego mają być?

macie jakie plany co do skarpy?
____________________
Ogródek na trzy lata
kaisog1 22:25, 23 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Tylko zdjęcie robione z piętra....

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 22:27, 23 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
ewalm napisał(a)
o już jest, robione z lewego rogu domu, stojąc tyłem do budynku?

a te żywopłoty to mają być takie wysokie z prawdziwego zdarzenia, czy raczej niskie?
i z czego mają być?

macie jakie plany co do skarpy?


Tak z lewo boku.
Żywopłoty mają byc wysokości metra, metr trzydzieści.

Co do skarpy... to na górze będzie las po prawej i łąka kwietna po lewej. A samą skarpę obsadzimy irgą jałowcami, różą pomarszczoną..... jeszcze nie wiem.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ewalm 22:45, 23 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
no ja wiem, wiem, naprawdę nie chciałam Ciebie i Autora urazić, może sie nie powinnam odzywać, ale jak patrzę na koncepcję to nie łapie o co w niej chodzi, jaki jest pomysł na ogród - może dlatego, że za mało wiem o tym terenie

o, to drugie zdjęcie z góry bardzo dobre, i sznureczki widać
hm, czyli co one maja robić te żywopłoty - zasłaniać widok na skarpę?
ten na środku ma tak troszkę zasłaniac podjazd od strony domu, a dom od strony samotni?
chciałabyś, żeby z okien domu garaż nie był widoczny?

skarpa + las i łąka kwietna są super

a czy ta rabata włochata będzie widoczna okien domu?
____________________
Ogródek na trzy lata
Gardenarium 22:48, 23 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)



1 - zakątek nazwany "samotnią" - tu wszystkie rośliny są już dobrane
2- rabata nazwana "włochatą" - tu rośliny również dobrane



Dlatego mówiłam o usunięciu tej łezki 4 bo moim zdaniem za dużo na trawniku się dzieje. Jak będziesz wchodziła do domu i spojrzysz w lewo, to ze schodów zobaczysz koronę drzewa, jak nisko to rabatę. Być może trzeba zlikwidować drzewo koło włochatej to podmalowane na pomarańczowo.

Żeby podziwiać rabatę "włochatą" ustaw ławkę w plecach ekranu cisowego koło nr 6. Będziesz patrzeć lekko z boku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies