Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » I ja potrzebuje pomocy ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

I ja potrzebuje pomocy ;)

EwaG 07:13, 25 kwi 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
ewalm napisał(a)




Mnie też nie bardzo widzą się te dwa ślimaki (nadal jestem za wersją bezślimakową; bo o ile z bylin można uzyskać "rożek", to z krzewów chyba przez cięcie.

A może tak, w nawiązaniu do kształtu ślimaka w rogu
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
kaisog1 11:45, 25 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
ewalm napisał(a)
to wracajmy do pierwotnego kształtu rabat, im dłużej na nie patrze, tym bardziej dochodzę do wniosku, że są akurat, tak ładnie obejmuja ogród z tej lewej strony
Gosiu, jak będziesz chciała zachowac przejście do rozstaji to i tak możesz je zrobić przez rabatę, zachowując jej przebieg, układając ścieżke z płyt kamiennych obok koła nad oczyszczalnią na przykład i planując w tym rogu same niskie rośliny obok ścieżki. Ładny widok tam masz, a jak brzozy urosną będzie jeszcze lepszy.
To samo z żywopłotm zamykającym widok wzdłuż podjazdu - jeżeli uznasz, że się zmieści i pasuje to w obecna rabate też da się go wkomponować.

Może ZSZP wyda też nowy katalog bylin? Rozszerzony? W starym katalogu roślin o bylinach też było nie za wiele
(a ja nowego katalogu nie mam )

A wizulaki, niestety, ułomne są. Nawet te rysowane ręcznie, a co dopiero komputerowe.
dobranoc


Tak - zostańmy przy starym układzie. Nad tym żywopłotem zamykającym przy podjeżdzie to się zastanawiam... w sumie to nad zasadnością.... Chciałam tam na tej rabacie dać szpaler hortensji i nie wiem czy one, wraz z miskantami go nie zakryją.. Zresztą nie wiem czy to dobry pomysł z tymi hortensjami.

W starym katalogu było chyba więcej bylin niż w tym nowym.... takie odnosze wrażenie, jednak katalog stary miałam tylko chwile w rękach.

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 14:19, 25 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Znalazłam jedynie takie zdjęcia.... tych drzew jako tła dla klona


____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 20:21, 25 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Przeglądam tak sobie net i tak mnie korci, żeby zmienić zamysł tej część.... tylko jak będzie wyglądał taki ogród typowy, stary angielski z kulami bukszpanowymi w takim otoczeniu??? Jak pięść do oka
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ewalm 22:11, 25 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Gosia, dlaczego nie pasuje? Przecież ogrody angielskie to są często stare ogrody przy posiadłościach wiejskich, położone w krajobrazie, czasem nawet nieogrodzone. To czemu u Ciebie nie pasuje?

Kul bukszpanowych to można różnie użyć, popatrz tutaj na trzecim zdjęciu:
http://blog.lisacoxdesigns.co.uk/tag/winter-garden/
____________________
Ogródek na trzy lata
kaisog1 22:15, 25 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ewa bo ja taka głupia jestem, że sie naoglądam a potem mi "palma" odbija Obejrzałam właśnie ogród Rogera Platts'a z CHFS 2010 M&G i mnie powaliło.... Zakochałam się w połączeniu formowanych w kule bukszpanów, lawendy, róż, szałwi, naprastnic, dereni.... no normalnie mi odbiło I ni jak to sie będzie miało do rabaty włochatej, którą zaczęłam robić
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 22:23, 25 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Gosiu a gdzie można zobaczyć ten ogród?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 22:25, 25 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ja wygooglałam po prostu po nazwisku " Roger Platts"
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ewalm 22:32, 25 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
To normalne Gosia jest
Ja już gdzies pisałam, a może to było na innym forum, nie pamietam, że ludziom - nam wszystkim pewnie -znacznie łatwiej przychodzi trzymanie się jednego stylu przy urządzaniu domu, a nieczęsta jest umiejętność zachowania dyscypliny w ogrodzie. Ale ładnego ogrodu nie będzie jeśli stanie się on zbieraniną pomysłów.

Może po prostu rabatę włochata powinnaś zmienić? Trzeba wybrać styl ogrodu najpierw i nie kopiować gotowych rozwiązań, tylko się nimi inspirować, zwłaszcza przy takim dużym terenie, po którym się chodzi, a nie ogląda tylko z tarasu.
____________________
Ogródek na trzy lata
kaisog1 22:35, 25 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ewa chodzi o to, że jeżeli zdecyduje się na ten styl to zniknie mi koncepcja od strony jeziora Bo tam miał być angielski ogród
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies