Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » I ja potrzebuje pomocy ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

I ja potrzebuje pomocy ;)

ewalm 22:36, 25 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
a tu miał być jaki?
____________________
Ogródek na trzy lata
kaisog1 22:46, 25 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ewo tu nie miało być jakiegoś konkretnego stylu Po prostu pierwszą rolę miały grac krzewy... a dopełnieniem miały być byliny. Myślałam tu też o większych trawach...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ewalm 22:55, 25 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
zawsze Gosiu jest w jakimś stylu, znaczy ma być spójny - rabaty w danej części ogrodu muszą do siebie pasować
jak z ubraniem: możesz wrzucić na siebie znoszony dres, ale jak góra jest kompletem z dołem, to i tak lepiej wygląda, niż jak założycz nowe spodnie od welurowego dresu, a do tego też nową bluzkę dajmy na to koszulową, wciętą w talii z materiału w drobną łączkę, chocby jedno i drugie było ładne - ale osobno

a o jakich krzewach myślałaś?
i czy będzie nawadnianie?
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 22:56, 25 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
bo krzewy i trawy to może oznaczać hortensje i miskanty, albo berberysy i trzcinniki - ale wrażenie te zestawy dają całkiem inne
____________________
Ogródek na trzy lata
Gardenarium 22:58, 25 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
ewalm napisał(a)
Gosia, dlaczego nie pasuje? Przecież ogrody angielskie to są często stare ogrody przy posiadłościach wiejskich, położone w krajobrazie, czasem nawet nieogrodzone. To czemu u Ciebie nie pasuje?

Kul bukszpanowych to można różnie użyć, popatrz tutaj na trzecim zdjęciu:
http://blog.lisacoxdesigns.co.uk/tag/winter-garden/


Coś jak w ogrodzie Dominiki, ja też jako inspirację miałam zdjęcie z pierwszego mojego Chelsea, też z brzozami.

Uwielbiam to zdjęcie

Białe pnie, kule i futerko



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:01, 25 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
monitka napisał(a)
Gosiu a gdzie można zobaczyć ten ogród?


Ten ogród jest w mojej relacji z CHFS zdjęcia w środku galerii http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/37-chelsea-flower-show-2010-zlote-medale

można kliknąć na link zielony i otworzy się wirtualny spacer po tym ogrodzie http://www.rhs.org.uk/Shows-Events/RHS-Chelsea-Flower-Show/2010/Gardens/A-to-Z/The-M-G-Garden
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 23:11, 25 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Danuś teraz przez Ciebie będę chciała znowu te brzozy! Przecudnie to wygląda.... i by mi pasowało (to takie nawiązanie do włochatej by było
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 23:12, 25 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Dziękuję Danusiu pędzę oglądać

Piękna ta inspiracja powyżej, rozmarzyłam się ...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
ewalm 23:36, 25 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
kaisog1 napisał(a)
Danuś teraz przez Ciebie będę chciała znowu te brzozy! Przecudnie to wygląda.... i by mi pasowało (to takie nawiązanie do włochatej by było


piękne zdjęcie Danusi,

no widzisz Gosia, to może tym tropem?

tylko się zastanów Gosiu co u Ciebie da radę rosnąć i jakie warunki/opiekę jesteś wstanie zapewnić roślinom, zanim określisz ten swój "gosiny" styl, bo to wszystko jest ładne tylko wtedy gdy dobrze rośnie
____________________
Ogródek na trzy lata
kaisog1 09:08, 26 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ewo ja nie potrafię określić czy dam radę sie tym zająć bo po prostu nie mam doświadczenia. Staramy sie być w Kubusiowie od wczesnego sezony co 2 tygodnie. Nie wiem czy to wystarczy by ogarnąć taki ogród....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies