Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » I ja potrzebuje pomocy ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

I ja potrzebuje pomocy ;)

kaisog1 16:05, 24 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ja jestem bystra jak woda w klozecie! Przecież grab to drzewo, nie? Cięte czy nie pozostaje drzewem.,.... a ja nie mogę sadzic tak blisko oczyszczalni drzew......
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ewalm 19:53, 24 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
a ligustr? to krzew, a obok masz ligustr wokół samotni (ha, była w Kubusiowie i poczytałam trochę, co by poznac realia)
a drenaż wypada pod trawnikiem?, bo te jałowce nad zbiornikiem, tak?
____________________
Ogródek na trzy lata
kaisog1 20:20, 24 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Jałowce nad zbiornikiem. Samotnia stoi na rozprowadzeniu.... ale u nas to rozprowadzenie jest na bardzooooo niestandardowej głębokości więc można śmiało posadzić cos wiekszego.



Maż mi właśnie p rzytargał katalog roslin i siedzę i się delektuję Najgorsze, że wszystko bym chciała (żartuje oczywiście)
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ewalm 20:41, 24 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
ten nowy katalog? ach..
to może tam przy podjeździe zrobić żywopłot z ligustra, odsunięty od podjazdu na niezbędny metr? wyszedł by na równi z żywopłotem samotni? z przejściem na wysokości bramy garażowej, ze wzgledów praktycznych?

a nie zastanawiałas się nad zachowaniem przejścia w narożniku sasiadującym z rozstajami?
bo tam dalej jest droga i brzozy i mozna by zrobić takie naturalne wyjście z ogrodu do jego dalszych części..



____________________
Ogródek na trzy lata
Linka 20:43, 24 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
kaisog1 napisał(a)
Jałowce nad zbiornikiem. Samotnia stoi na rozprowadzeniu.... ale u nas to rozprowadzenie jest na bardzooooo niestandardowej głębokości więc można śmiało posadzić cos wiekszego.



Maż mi właśnie p rzytargał katalog roslin i siedzę i się delektuję Najgorsze, że wszystko bym chciała (żartuje oczywiście)


A wiesz, że ja robie dokładnie to samo tzn. przegladam mężowski katalog roślin ja w świerkach buszuję a chciejstwa wszystkiego powoli się oduczam
powodzenia z rabatami zyczę
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
monitka 21:26, 24 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
ewalm napisał(a)
Czemu jak ja się odezwę w jakimś watku, to już nikt oprócz właściciela wątku tam nie pisze? Uhh, idę zrobić obiad.


Ja tylko czytam i nic nie gadam bo się nie znam ale ty Ewo bardzo dobrze radzisz i dzięki temu zrozumiałam o co chodzi w Gosi projekcie bo wcześniej tego nie widziałam.

Gosiu po twojej wizualizacji jeszcze bardziej cztelnie dla mnie się zrobiło trawnik piękny i w pięć minut Będę zaglądała i kibicowała!
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 22:05, 24 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
ewalm napisał(a)
ten nowy katalog? ach..
to może tam przy podjeździe zrobić żywopłot z ligustra, odsunięty od podjazdu na niezbędny metr? wyszedł by na równi z żywopłotem samotni? z przejściem na wysokości bramy garażowej, ze wzgledów praktycznych?

a nie zastanawiałas się nad zachowaniem przejścia w narożniku sasiadującym z rozstajami?
bo tam dalej jest droga i brzozy i mozna by zrobić takie naturalne wyjście z ogrodu do jego dalszych części..





Ewa, zachowanie przejścia fajne rozwiązanie ale to co narysowałaś nie bardzo mi odpowiada. Ta druga łezka byłaby nieproporcjonalna do pierwszej. A gdyby chcieć robić takie same to dół jej nie złapie wszystkich dekli. Łezki na środku nie powiększę bo bardzo ograniczy to komunikację (stworzy sie wrażenie ścisku)
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 22:08, 24 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Linko powiem szczerze, że katalog jest rozbudowany jeżeli chodzi o drzewa i krzewy. Reszta troszku ograniczona Za powodzenie "nie dziękuję"

Monitko tak naprawdę to żadna wizualka nie odda rzeczywistości A trawnik taki w Kubusiowie nie do osiągnięcia niestety
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Linka 23:09, 24 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
monitka napisał(a)

Czemu jak ja się odezwę w jakimś watku, to już nikt oprócz właściciela wątku tam nie pisze? Uhh, idę zrobić obiad.


Ja tylko czytam i nic nie gadam bo się nie znam ale ty Ewo bardzo dobrze radzisz i dzięki temu zrozumiałam o co chodzi w Gosi projekcie bo wcześniej tego nie widziałam.

Gosiu po twojej wizualizacji jeszcze bardziej cztelnie dla mnie się zrobiło trawnik piękny i w pięć minut Będę zaglądała i kibicowała!

Ewo to dobrze że Ty chociaż się odzywasz bo niektórzy by monologi prowadzili
A Gosi ogród to dla mnie wyższa szkoła jazdy ale podczytuję, nie powiem że nie
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
ewalm 00:00, 25 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
to wracajmy do pierwotnego kształtu rabat, im dłużej na nie patrze, tym bardziej dochodzę do wniosku, że są akurat, tak ładnie obejmuja ogród z tej lewej strony
Gosiu, jak będziesz chciała zachowac przejście do rozstaji to i tak możesz je zrobić przez rabatę, zachowując jej przebieg, układając ścieżke z płyt kamiennych obok koła nad oczyszczalnią na przykład i planując w tym rogu same niskie rośliny obok ścieżki. Ładny widok tam masz, a jak brzozy urosną będzie jeszcze lepszy.
To samo z żywopłotm zamykającym widok wzdłuż podjazdu - jeżeli uznasz, że się zmieści i pasuje to w obecna rabate też da się go wkomponować.

Może ZSZP wyda też nowy katalog bylin? Rozszerzony? W starym katalogu roślin o bylinach też było nie za wiele
(a ja nowego katalogu nie mam )

A wizulaki, niestety, ułomne są. Nawet te rysowane ręcznie, a co dopiero komputerowe.
dobranoc
____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies