Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rozplenica japońska - Pennisetum alopecuroides

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozplenica japońska - Pennisetum alopecuroides

Angelika95 15:40, 22 sty 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 966
Jaka odmiana rozplenicy będzie najlepsza do posadzenia przed szpalerem hortensji limelight? Chodzi mi o wysokość roślin
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
SylwiaBe 11:12, 12 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Angelika95 napisał(a)
Jaka odmiana rozplenicy będzie najlepsza do posadzenia przed szpalerem hortensji limelight? Chodzi mi o wysokość roślin

Docelowo Hortensja Limelight będzie wyższa niż każda odmiana rozplenicy japońskiej, także kwestia tego, która Ci się najbardziej podoba
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Teska 13:24, 05 maj 2023

Dołączył: 23 lip 2017
Posty: 18
Hej, czy u Was ruszyły już rozplenice??? u mnie cisza....sadziłam w tym roku tzn w kwietniu...
Nowa12 21:04, 05 maj 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Teska napisał(a)
Hej, czy u Was ruszyły już rozplenice??? u mnie cisza....sadziłam w tym roku tzn w kwietniu...


Moje wszystkie ruszyły.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Mary 22:19, 05 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Moje też ruszyły.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Beata36 18:58, 06 maj 2023

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Witam Kochani czy roplenice i inne trawy można już wsadzać spokojnie do gruntu czy jednak występujące jeszcze przymrozki mogą im zaszkodzić?gdzieś czytałam na ogrodowisku że mniejsze sadzonki rozplenicy gorzej się przyjmują i po zimie wypadają czy może ktoś ma takie doświadczenia nie ukrywam że planuje większy zakup i myślałam o mniejszych(tańszych)sadzonkach ale jak mają nie przetrwać zimy to już sama nie wiem...
Marcin89 20:42, 06 maj 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2363
Beata36 napisał(a)
Witam Kochani czy roplenice i inne trawy można już wsadzać spokojnie do gruntu czy jednak występujące jeszcze przymrozki mogą im zaszkodzić?gdzieś czytałam na ogrodowisku że mniejsze sadzonki rozplenicy gorzej się przyjmują i po zimie wypadają czy może ktoś ma takie doświadczenia nie ukrywam że planuje większy zakup i myślałam o mniejszych(tańszych)sadzonkach ale jak mają nie przetrwać zimy to już sama nie wiem...
Można sadzić, jest już sezon wegetacyjny. Jak stoją w doniczkach w szkółce to jeszcze gorzej są narażone na przymrozki. Ważniejsze tutaj dobrze posadzić i podlewać. Na temperatury nie mamy wpływu.
Ogólne rośliny w doniczkach (a zakładam o takie chodzi) sadzi się przez cały rok, z wyjątkiem dni, gdy gleba jest zamarznięta. Choć na zdrowy rozsądek powiedział bym, że od połowy marca do końca listopada. Choć i grudzień bywa ciepły
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Beata36 09:21, 07 maj 2023

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Bardzo dziękuję w takim razie sądzę a czy wielkość sadzonki ma znaczenie w przezimowaniu bo rozumiem że na efekt dłużej będę czekać ale czy większe szanse ma większa sadzonka czy to ma małe znaczenie
Marcin89 09:26, 07 maj 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2363
Beata36 napisał(a)
Bardzo dziękuję w takim razie sądzę a czy wielkość sadzonki ma znaczenie w przezimowaniu bo rozumiem że na efekt dłużej będę czekać ale czy większe szanse ma większa sadzonka czy to ma małe znaczenie
Według mnie nie ma aż takiego znaczenia. Jak się roślina ukorzeni to będzie rosła i zimowała.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Beata36 10:23, 07 maj 2023

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Dziękuję bardzo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies