Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu

beta 09:45, 02 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Cześć Madziu

widze że poszłaś na całość

dobrze to określiłaś "szajba ogrodowa" -- tez ją mam, normalnie przeraża mnie to, idę na spacer i ludziom do ogródków zaglądam, idę do koleżanki i się "żadzę", wszystkie krzaczki w wyobraźni klulkuje, normalnie szok

też mam te żurawki, są ciemne , ale ślicznusie

że ja wcześniej nie wpadłam żeby je rozmnożyć

ale efektu mi się chciało, no i mam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
nl_kinia 10:33, 06 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
a "dla efektu" to jaką ilość krzaczków na 1m2 potrzeba?
bo będę miała duuuuużo obwódki i nie wiem czy by może jednak nasion nie kupić(?) żeby nie zbankrutować
____________________
Kingi ogrodowe początki
Joaska 11:06, 06 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Madziu
Ja też wszystko rozmnażam i to z sukcesem
moje żurawki kupione na podział w czerwcu są już całkiem spore,
jak cykne fotkę to wstawię dla porównania i zachęty
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
TheMagda 11:38, 06 sie 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
nl_kinia napisał(a)
a "dla efektu" to jaką ilość krzaczków na 1m2 potrzeba?
bo będę miała duuuuużo obwódki i nie wiem czy by może jednak nasion nie kupić(?) żeby nie zbankrutować


Słoneczko piękne nie mam pojęcia ile roślinek trzeba dla efektu na m2. Ja póki co to rozmnażam wszystko na potęgę, jak leci. Na pewno się nie zmarnuje.
Więc bez obaw pędź do centrum, kupuj i dziel. Zawsze to kupa pieniędzy w kieszeni.
Wiosną kupiłam 3 żurawki po 13zł szt. W tej chwili mam już 18 dorodnych okazów, jutro dzielę je ponownie, mam zamiar docelowo uzyskać 30-35 roślin.
Liczymy:
Uzyskam rośliny za: ok 33szt x 13zł szt = 429zł
Poniesiony koszt: 3szt x 13zł = 39zł
ZAOSZCZĘDZAM: 429-39 = 390zł!!!
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
TheMagda 11:39, 06 sie 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Joaska napisał(a)
Madziu
Ja też wszystko rozmnażam i to z sukcesem
moje żurawki kupione na podział w czerwcu są już całkiem spore,
jak cykne fotkę to wstawię dla porównania i zachęty


Joasiu bardzo proszę się poprawić. Nowych fotek nie było od miesiąca!!
Od babci fotki będą jak tam pojedziesz, rozumiem, ale bardzo proszę o szybkie wstawienie fot z balkonowego rozmażalnika
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
Joaska 12:01, 06 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Madzioskoczek napisał(a)

Madziu
Ja też wszystko rozmnażam i to z sukcesem
moje żurawki kupione na podział w czerwcu są już całkiem spore,
jak cykne fotkę to wstawię dla porównania i zachęty


Joasiu bardzo proszę się poprawić. Nowych fotek nie było od miesiąca!!
Od babci fotki będą jak tam pojedziesz, rozumiem, ale bardzo proszę o szybkie wstawienie fot z balkonowego rozmażalnika

Obiecuję poprawę!!
Balkonowy rozmnażalnik wylądował u babci z powodu naszego urlopowania się, stąd też brak fotek, teraz ostatnie deklaracje i inne bzdety w pracy muszę pokończyc i chyba od czawartku urlop, no i wyjazd do babci + foty
Chociaż nie ... zaraz zrobio fotę jałowca w pracy co znim zrobiłam, to był bardzo ciężki dzień w pracy i w ramach relaksu dostało się jałowcowi.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
nl_kinia 13:42, 06 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Madzioskoczek napisał(a)
Więc bez obaw pędź do centrum, kupuj i dziel. Zawsze to kupa pieniędzy w kieszeni.
Wiosną kupiłam 3 żurawki po 13zł szt. W tej chwili mam już 18 dorodnych okazów, jutro dzielę je ponownie, mam zamiar docelowo uzyskać 30-35 roślin.
Liczymy:
Uzyskam rośliny za: ok 33szt x 13zł szt = 429zł
Poniesiony koszt: 3szt x 13zł = 39zł
ZAOSZCZĘDZAM: 429-39 = 390zł!!!


Kochana, kwota 390zł przemówiła mi do wyobraźni BARDZO
i ja też jak najtaniej bym chciała mieć roślinki, nazbierałam już "worek" z nazwami jedno- i dwuletnich, ale będę je kupowała zimą dopiero, żeby nie zaczynać wysiewów przyszłorocznych już jesienią hehe a i to jak zrobię z tego "worka" przesiew i będę wiedziała GDZIE chcę je docelowo widzieć

ale przede wszystkim na razie nie mam listy roślinek, które mogłabym kupować do podziału - bo "jakieś żurawki" to za mało, żeby iść z tym do CO

aha, i jeszcze chciałam zapytać gdzie je będziesz trzymała zimą?
bo właśnie mam dylemat...
____________________
Kingi ogrodowe początki
Joaska 14:05, 06 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
ja też dzielę i dzielę,
właśnie wróciłam z CO z 3 szt. zurawek-9zł, 1 hakone-15zł, 1 hort grandiflora-15zł, i mam zamiar podzilić żurawki na przynajmniej 18 szt, hakone może się uda na 5 a z grandi też porobię jakieś sadzonki, i z zakupów za 50 zł mam nadzieję że zrobię sadzonek o wartości
18x9=162-27=135 zysk
15x5=75-15=60 zysk
15x no tu niewiadomo ile się przyjmie niech będzie z 3 szt. to zysku 30 zł
razem to 225 zysku,
a te 18 szt na wiosne te zdo podziału będzie więć tylko same korzyści
a na zime planuje podsypać korą, przysłonić, jakąs włókniną i na to gałązki choiny, powinno być ok
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
TheMagda 14:12, 06 sie 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
nl_kinia napisał(a)


Kochana, kwota 390zł przemówiła mi do wyobraźni BARDZO
i ja też jak najtaniej bym chciała mieć roślinki, nazbierałam już "worek" z nazwami jedno- i dwuletnich, ale będę je kupowała zimą dopiero, żeby nie zaczynać wysiewów przyszłorocznych już jesienią hehe a i to jak zrobię z tego "worka" przesiew i będę wiedziała GDZIE chcę je docelowo widzieć

ale przede wszystkim na razie nie mam listy roślinek, które mogłabym kupować do podziału - bo "jakieś żurawki" to za mało, żeby iść z tym do CO

aha, i jeszcze chciałam zapytać gdzie je będziesz trzymała zimą?
bo właśnie mam dylemat...


No i już podzieliłam. Mam 33 sadzonki
Żurawki ja kupuję jakie mi się podobają i później porozdzielam które do cienia, które na słonko. Wszystko się przyda!
Do słonka z tego co czytałam nadają się Obsidian oraz Southern Comfort.
Ale w sumie to kupuj co Tobie się podoba w końcu masz gdzie poszaleć

A w zimie zamierzam wyłączyć z użytkowania jedno z pomieszczeń, zrobić tam kilka stopni na plusie i tam je przezimować. Tylko tę zimę!!
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
TheMagda 14:14, 06 sie 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Joaska napisał(a)
ja też dzielę i dzielę,
właśnie wróciłam z CO z 3 szt. zurawek-9zł, 1 hakone-15zł, 1 hort grandiflora-15zł, i mam zamiar podzilić żurawki na przynajmniej 18 szt, hakone może się uda na 5 a z grandi też porobię jakieś sadzonki, i z zakupów za 50 zł mam nadzieję że zrobię sadzonek o wartości
18x9=162-27=135 zysk
15x5=75-15=60 zysk
15x no tu niewiadomo ile się przyjmie niech będzie z 3 szt. to zysku 30 zł
razem to 225 zysku,
a te 18 szt na wiosne te zdo podziału będzie więć tylko same korzyści
a na zime planuje podsypać korą, przysłonić, jakąs włókniną i na to gałązki choiny, powinno być ok


Joasia fotki, pokazuj nowe nabytki. Proszę!
Ja swoje zamierzam w domu przezimować w zimnym pomieszczeniu, bez podlewania i ciepła, wpadną w hibernację na na wiosnę HEJA!!!
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies