Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu

Joaska 12:51, 25 lip 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Ślicznie się zapowiada ta rabatka Kiedy zaczniesz realizację?
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
nl_kinia 10:38, 26 lip 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Madzioskoczek napisał(a)
I to mój pierwszy i bardzo, bardzo ciężki bukszpan, kupione za całe 25zł

o nie! gdzieś Ty, krajanko, kupiła bukszpana w takiej cenie? ja za moje zapłaciłam po 45/szt w Zamościu buuuuu

i mam jeszcze jedno pytanko - to można tak co dziennie florvitem podlewać cokolwiek? szczerze pytam, bo ja nawet storczyki nawożę max raz na m-c jak sobie przypomnę (ups), a wszędzie czytam, że raz w tygodniu jeśli chodzi o nawożenie w sezonie...

a ponieważ może uda mi się niebawem trafić i zakupić fajne żurawki, to chciałabym jednak wiedzieć zawczasu jak je pielęgnować - a Ty będziesz w tej kwestii moją ekspertką, zgoda?

i dołączam do pytania Joaski - jeden bukszpan już jest, więc kiedy pierwsze prace?
____________________
Kingi ogrodowe początki
TheMagda 10:59, 26 lip 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Joasiu, Kiniu początek ogrodu pewnie na wiosnę czyli już bardzo, bardzo niedługo
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
TheMagda 11:08, 26 lip 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
nl_kinia napisał(a)

I to mój pierwszy i bardzo, bardzo ciężki bukszpan, kupione za całe 25zł

o nie! gdzieś Ty, krajanko, kupiła bukszpana w takiej cenie? ja za moje zapłaciłam po 45/szt w Zamościu buuuuu

i mam jeszcze jedno pytanko - to można tak co dziennie florvitem podlewać cokolwiek? szczerze pytam, bo ja nawet storczyki nawożę max raz na m-c jak sobie przypomnę (ups), a wszędzie czytam, że raz w tygodniu jeśli chodzi o nawożenie w sezonie...

a ponieważ może uda mi się niebawem trafić i zakupić fajne żurawki, to chciałabym jednak wiedzieć zawczasu jak je pielęgnować - a Ty będziesz w tej kwestii moją ekspertką, zgoda?


Witaj Kiniu u mnie
Bukszpan kupiłam na lokalnym targowisku,no wiesz na takim, który każdego dnia tygodnia jest w innej miejscowości. U mnie w Suścu w piątek Cena byłam tez szczerze zdziwiona i jakbym jeszcze spotkała taki okaz to kupiłabym bez wahania
Co do codziennego stosowania florovitu. Az poszłam teraz po butle przeczytać i co powiem? UPSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS............. Nie wiem skąd mi się ta informacja wzięła ze można lać codziennie. Na swoja obronę mam tylko to, ze florovitem podobno nie można przenawozić.
No i coś w tym chyba jest bo zarówno balkonowe jak i moje przedszkolaki rosną jak szalone.


____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
nl_kinia 13:16, 27 lip 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
hm... kurcze, jak na targowisku, to dla mnie odpada, bo rano pracuję, a po południu nic już nie ma
poza tym na targu u nas najdrożej zawsze hehe

co do Florvitu ... ... tak mi się wydawało właśnie, że jeśli nawożenie to nie codziennie ale skoro nie można przedobrzyć, to może faktycznie lepiej częściej niż rzadziej?
ja musze chyba też COŚ zakupić, bo w domu mam tylko nawozy do paprotki i storczyków... a i to nieczęsto używam...

ale na razie szukam żurawek do bukszpanów oraz myślę powoli nad wyglądem długiej drogi wjazdowej w przyszłym roku, bo jeśli nasadzenia niektórych kwiatów trzeba robić jesienią, to już nie za wiele czasu zostało do namysłu

A to co Ty planujesz, to do realizacji dopiero od wiosny? Nic a nic nie będziesz jesienią dłubała?
____________________
Kingi ogrodowe początki
Tess 13:30, 27 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
nl_kinia napisał(a)
co do Florvitu ... ... tak mi się wydawało właśnie, że jeśli nawożenie to nie codziennie ale skoro nie można przedobrzyć, to może faktycznie lepiej częściej niż rzadziej?
ja musze chyba też COŚ zakupić, bo w domu mam tylko nawozy do paprotki i storczyków... a i to nieczęsto używam...


Kup Florovit. Taki najzwyklejszy, nie do konkretnych roślin.
Jest świetny.
a do iglaków jest doskonały Pinivit.

A z tym zasilaniem to zasada jest taka: lepiej mniej, niż więcej.
Co na polski oznacza - połowę zalecanej dawki, co tydzień
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
nl_kinia 13:50, 30 lip 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Dzięki Tess, rozglądałam się za Florvitem, ale tylko w Castoramie, a tam chwilowo było go brak, więc nic innego nie brałam. A on będzie dobry np. do bukszpanów?
Iglaków na razie nie mam, ale nazwę już spisuję - ku pamięci na przyszłość
____________________
Kingi ogrodowe początki
Tess 08:54, 31 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
W sklepie ogrodniczym szukaj. Takim dla rolników
Ten Florovit nazywa się ogrodniczy. Po prostu.
Tak wygląda: http://iglaco.com/product-pol-554-Florovit-plynny-uniwersalny-5-litrow.html
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
TheMagda 08:57, 31 lip 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Dokładnie, florovit ogrodniczy do WSZYSTKIEGO! W ZMC w CASTO są bańki 5 litowe do kupienia
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
Gardenarium 09:19, 31 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
nl_kinia napisał(a)
Dzięki Tess, rozglądałam się za Florvitem, ale tylko w Castoramie, a tam chwilowo było go brak, więc nic innego nie brałam. A on będzie dobry np. do bukszpanów?
Iglaków na razie nie mam, ale nazwę już spisuję - ku pamięci na przyszłość


Florovit jest idealny do bukszpanów i dolistnie i doglebowo Tylko przeczytaj ile lać na 10 l konewkę i ani kropli więcej, taką lekką "herbatkę" zrób. Płyn jest brązowy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies