Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Gardenarium 08:26, 17 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obornik granulowany.

Ale jeszcze lepiej rozsypać kompost i przegrabić grabiami do liści. Wzbogaci glebę i tym samym zwiększy ilość próchnicy przynajmniej w powierzchniowej warstwie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
czarny8x 22:53, 26 lip 2021

Dołączył: 26 lip 2021
Posty: 3
Witam!
11 lipca wreszcie udało się zasiać trawnik.
Niestety źle obliczyłem ilość nasion i będę musiał dosiać.
Po ilu dniach mogę wykonać dosiewkę?

Czy trawnik nawozić? Jeśli tak, to czym? Przed dosiewką czy po dosiewce?

W tej świeżo wysianej trawie, pojawił się skrzyp.
Jak mogę się go skutecznie pozbyć?

W kilku miejscach widać jak coś buszuje pod powierzchnią ziemi. Widać kilka otworów, grubości palca przy tych korytarzach (wrzucam zdjęcia poglądowe).
Co to może być i jak z tym walczyć.


Z góry bardzo dziekuję za pomoc.
Mik 21:19, 30 lip 2021

Dołączył: 29 lip 2021
Posty: 4
Witam. Mam kilka pytań odnośnie mojego trawnika.

1. Dałem nawóz na trawnik, wszędzie pięknie odżył oprócz miejsca gdzie często sie chodzi. Tam nadal trawa jest żółta chociaż lepsza niż byłą ale nadal jakby wysuszona. Jest na to jakiś sposób czy po prostu nie chodzić po niej?

2. Czy wertykulacje oraz areacje wykonuje się raz do roku czy można na wiosnę i na jesień?

3. Poleca ktoś fajny sprawdzony siewnik do nawozu do ok 200m trawnika?

4. Przy dosianiu trawy jaką glebą ja najlepiej przykryć?
Gardenarium 00:09, 31 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
czarny8x napisał(a)
Witam!
11 lipca wreszcie udało się zasiać trawnik.
Niestety źle obliczyłem ilość nasion i będę musiał dosiać.
Po ilu dniach mogę wykonać dosiewkę?

Czy trawnik nawozić? Jeśli tak, to czym? Przed dosiewką czy po dosiewce?

W tej świeżo wysianej trawie, pojawił się skrzyp.
Jak mogę się go skutecznie pozbyć?

W kilku miejscach widać jak coś buszuje pod powierzchnią ziemi. Widać kilka otworów, grubości palca przy tych korytarzach (wrzucam zdjęcia poglądowe).
Co to może być i jak z tym walczyć.


Z góry bardzo dziekuję za pomoc.


O dosiewce to dopiero pomyśl, jak wzejdzie trawa i będzie po 3 koszeniu, wtedy będzie widać czy w ogóle jest potrzebna.

1. Teraz niczym nie nawozić, teraz podlewać i modlić się żeby ulewy nie było i żeby trawa wzeszła
2. Teraz skrzypu nie zwalczycz, dopiero jak trawnik będzie miał co najmniej rok.
Skrzpu praktycznie żaden herbicyd nie bierze, wyrywać, może osłabną mu siły i pzrestanie rosnąć jak będziesz trawnik kosić.
Zapewne kret buszuje, trzeba było położyć siatkę p. kretom przed posianiem trawnika. Na żadne pytanie nie masz rozwiązania na teraz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:11, 31 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mik napisał(a)
Witam. Mam kilka pytań odnośnie mojego trawnika.

1. Dałem nawóz na trawnik, wszędzie pięknie odżył oprócz miejsca gdzie często sie chodzi. Tam nadal trawa jest żółta chociaż lepsza niż byłą ale nadal jakby wysuszona. Jest na to jakiś sposób czy po prostu nie chodzić po niej?

2. Czy wertykulacje oraz areacje wykonuje się raz do roku czy można na wiosnę i na jesień?

3. Poleca ktoś fajny sprawdzony siewnik do nawozu do ok 200m trawnika?

4. Przy dosianiu trawy jaką glebą ja najlepiej przykryć?


Nie chodzić, allbo zmieniać miejsca chodzenia, trawnik jest udeptany, ziemia zwięzła w tym miejscu, ubita, trawnik nie ma jak przyjmować wody
Wertykulacja jeseinna też jest pożądana

Siewnik ręczny, nie wózkowy
Ziemią do trawników
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
czarny8x 08:22, 31 lip 2021

Dołączył: 26 lip 2021
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)


O dosiewce to dopiero pomyśl, jak wzejdzie trawa i będzie po 3 koszeniu, wtedy będzie widać czy w ogóle jest potrzebna.

1. Teraz niczym nie nawozić, teraz podlewać i modlić się żeby ulewy nie było i żeby trawa wzeszła
2. Teraz skrzypu nie zwalczycz, dopiero jak trawnik będzie miał co najmniej rok.
Skrzpu praktycznie żaden herbicyd nie bierze, wyrywać, może osłabną mu siły i pzrestanie rosnąć jak będziesz trawnik kosić.
Zapewne kret buszuje, trzeba było położyć siatkę p. kretom przed posianiem trawnika. Na żadne pytanie nie masz rozwiązania na teraz.



Trawa wzeszła i widać, że jest rzadko posiana.

Siatka na krety jest położona, więc napewno nie jest to kret... Bardziej myślałem, że jakaś nornica lub może turkuć podjadek...
Gardenarium 22:45, 31 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na jakiej głabokości masz siatkę? Jeśli za głęboko - kret chodzi nad siatką
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
czarny8x 12:09, 01 sie 2021

Dołączył: 26 lip 2021
Posty: 3
Siatka jest na głębokości około 15 cm... Ale to napewno nie jest kret...
Walczyłem wcześniej z kretami, a to nie wygląda mi na kreta...
Gardenarium 08:22, 02 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Siatka jest za głęboko, zdecydowanie za głęboko, a co to jest nie wiem, bo nie wiem nawet jakiej wielkości jest ten ślad Na żywo byłoby łatwiej.

U mnie mam takie ślady - identyczne, na rabacie, kopca nie kopie, a ślady są takie same i wiem że to jest kret bo za płotem mam kopce. Kopca nie może wykopać bo głębiej jest siatka więc idzie pod powierzchnią a głębiej nie może.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zagi1111 10:17, 23 wrz 2021

Dołączył: 17 cze 2019
Posty: 3
Dzień dobry,
sąsiad nareszcie założył trawnik, więc mam szansę by nie nawiewało z jego strony różności Do tej pory miałem sporo trudności z utrzymaniem trawnika.
Jaki zabieg przeprowadzić jeszcze przed zimą by osłabić na zimę chwasty, a wiosną rozpocząć ponownie odchwaszczanie i nawożenie?
Obecnie mam wstawki mchu, rozrośniętą koniczynę, itp.
Dodatkowo żywi się u nas jeż, jak mniemam, ponieważ wyrywa od góry kępki trawy i ryje.
Zapowiada się słoneczna pogoda z temp. do 25 C
Z góry dziękuję
Darek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies