Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Co z tym ogródeczkiem począć

Pokaż wątki Pokaż posty

Co z tym ogródeczkiem począć

ewa004 11:30, 21 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Alinko wysłałam ci wiadomość na pv
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 11:44, 21 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
A dla tych którzy mnie odwidzają przedstawiam sie
To ja Ewa
Zdjęcie z wakacji
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
popcorn 12:07, 21 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cześć Ewa, zajrzałam po raz pierwszy do Twojego wątku Niełatwy masz orzech do zgryzienia, ale widzę działasz, kanciki lux, wracam oglądać jak obsadziłaś tę rabatę pod tujami..
pozdrawiam!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
ewa004 12:59, 21 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Witam serdecznie fajnie e przywitać kolejną osobę do pomocy
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
nieszka 13:01, 21 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
A czy musisz mieć tą rabatę w całości obsadzoną roslinami? Nie chcesz mieć tam wogóle trawy? Co będzie tam dalej gdzie widać w tej chwili jakiś bruk? To mijesce z znakiem zapytania?

Mi się wydaje że ta rabata trochę za duża jak na samą rabatę... Strasznie mi tam pasuje jakiś kawałek trawnika...
Żurawki bym wsadziła trzy obok siebie. Jak sie rozrosną to można jeszcze podzielić na więcej.
Bukszpan bym takie trzy kulki koło siebie też dała a miejsca pomiedzy nimi wypełniła hostą z białymi wstawkami. Tak żeby nawiązać troszkę do hortensji i rozjaśnić to mocno cienistą rabatę.,




____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 13:16, 21 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
A jak jednak zdecydujesz się na całości rośliny to możesz te żurawki i hosty przenieść w miejsce narysowanego przeze mnie trawnika a tam wsadzić np. azalie japońskie albo cisy Aurea Decora lub Rependens. Takie rośliny, które nie przysłonią hortensji a będą wyższe niż hosty i żurawki.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
ewa004 18:33, 21 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Wiecie co nie mam już siły na myślenie ,sadzenie ,przesadzanie znowu myślenie potem ......i tak w kółko zaczynam odpuszczać.
Posadziłam tak i co dalej nie wiem już zaczynam wątpić, że wyjdzie mi z tego piękna rabatka na którą wszyscy zrobią ACH .



Mogłam zasiać trawę albo lepiej jak radził mi mąż ziemniaki
Przed tymi żurawkami może hosty i koniec zrobię większy łuk i posieję trawę



Te bukszpany nie są jeszcze wkopane,myślałam żeby dołożyć jeszcze jednego



Pierwsze oznaki jesieni piękne czerwone wino










____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
alinak 21:50, 21 wrz 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ewka pewnie że może być jeszcze jeden bukszpan . a żurawy zostaw oczywiście , możesz do nich dołożyć hosty jak proponuje Nieszka . ja tylko zmieniłabym sposób nasadzenia , bo wszystko będzie w rządku tzn. w półkolu. dlatego ci narysowałam te trójkąty .żebyś zmieniła sposób nasadzeń z przodu .


( Mogłam zasiać trawę albo lepiej jak radził mi mąż ziemniaki
Przed tymi żurawkami może hosty i koniec zrobię większy łuk i posieję trawę )

tak bym zrobiła z tym łukiem jak piszesz . nie szkodzi że to będzie mini trawka , ale dopełni ładnie rabatę.

hosty + żurawki +szałwia omszona + rozchodnik okazały w trzech kupkach

......wspaniale oglądnąć piękną buźkę koleżanki . pozdrawiam
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
ewa004 13:22, 22 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
ciężko nad tym pracowałam nie śmiejcie się tylko z tych moich wypocin

Nie jestem pewna co by miało być na czerwonych i niebieskich kółeczkach



I jeszcze jeden mam dylemat . Jeżeli odstawie ta dużą donicę to odsłonie tego cisa ,jeżeli podsadzę go tak bukszpanem jak są teraz , to tych bukszpanów nie będzie widać jak stanę prosto przed rabatą.
Czy dać te bukszpany przed cisem ,albo trzy bukszpany i bez cisa


A może zamiast tego cisa dać coś innego ?
Ale mieszam
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 16:10, 22 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Nieszko postanowiłam że trawka będzie ,w ogóle wkurza mnie ten kawałek niby niewielki a tak ciężko rozsądnie to obsadzić ,dobrze że wy jesteście ze mną bo chyba rzeczywiście posadziła bym ziemniaki
Pytałaś co tam jest zaraz za tym łukiem otóż tam jest OKROPNA studnia,coś trzeba będzie z nią zrobić bo jest czynna ale co ...?
Na zdjęciach tarasu to częściowo widać ,nie mogę wstawić zdjęcia bo jestem na innym kompie.

Moje podwórko ogólnie jest straszne ,stara zabudowa wszędzie obórki, obóreczki ,mąż w niczym nie pomoże a z tyłkiem łazi i denerwuje.
A ja kupuje rośliny przemycam żeby nie widział ,i ciągle z laptopem przed nosem siedzę i czekam....
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies