Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Co z tym ogródeczkiem począć

Pokaż wątki Pokaż posty

Co z tym ogródeczkiem począć

ewa004 10:20, 20 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Alinko dzięki kochana że monitorujesz moje zmagania i mogę liczyć na twoja pomoc

Ta trzmielina też jest do przesadzenia koło niej wylazł mi bluszcz narazie go nie ruszam niech sobie rośnie ,rosną tam jeszcze begonie jednoroczne ,czekam aż przekwitną ,bo jakoś szkoda wywalić .
Nie wiem tylko co to za zielona trawa na środku ,ale to zaraz zakwitnie więc zobaczmy .
Pojadę dzisiaj poszukać trawek ,ale te moje szkółki to takie bidne że tam nic nie ma
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 11:16, 20 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
A pod murem posadziłam pierwiosnki ,wszystkie rosły na tym kawałku ,pochowane pod roślinami .Na wiosnę rozjaśni się tam troszkę jak zakwitną
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 18:59, 20 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Pojeździłam dzisiaj po moich szkółkach i niestety trawek tam nie uświadczysz a jak już coś mają to nie potrafią powiedzieć co to jest
Kupiłam trzy żurawki bo więcej nie było i dwa bukszpany
Popracowałam dzisiaj nad moją rabatką i przedstawiam wam rezultat oczywiście jeszcze nie końcowy ,ale już jest lepiej

A może z bukszpanem i wtedy dać jeszcze szpaler na łuku?
Czy ta azalia pasowała by w tym roku ,tam jest najwięcej słońca.Za azalią posadzę hortensję pnącą

Cis przesadzony



tak to by wyglądało ,brakuje czegoś w tan powstały kącik i jeszcze coś do przodu.
Czekam na wasze opinie
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 19:38, 20 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Czy takie coś ma szanse jako nowa sadzonka?
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 22:39, 20 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Posadzenie tych hortensji w takim mocniejszym łuku daje ładny widok na rabatę z każdej strony ,
Jak się wchodzi to ładnie się prezentuje i siedząc przy kawusi też ładny widok na całą rabatę.
Patrząc na zdjęcia widzę że muszę przesunąć troszkę środkowa hortesję.
Poczekam na wasza opinię zanim posadzę resztę
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
alinak 22:54, 20 wrz 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
chcesz takiego miskanta - bardzo by ci do kąta pasował . podzielę sie z tobą jak chcesz . mogę ci jeszcze podarować takiego wyższego chińskiego , ale myślę że zielony będzie monotonnie wyglądał w tym kącie .





azalia - miejsce myślę że trafione .
sadzonki hortensji - tez tak rozmnożyłam limkę w tym roku na 4 . wszystkie się przyjęły.
ten bukszpan - jakoś go w tej kompozycji nie widzę. jeżeli już to podsadzić nim w trójkąt pod cisem.
troche inaczej bym proponowała wykończenie rabaty . ten łuk myślałam że trochę węższy będzie. tzn na połowie tej przestrzeni a reszta trawka aż do kamyków ...tylko jak to się kosić będzie . wiesz trudno tak ocenić z fotek ile jest miejsca .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
ewa004 23:23, 20 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Alinko jasne że jestem chętna na trawki tym bardziej że nie mogę nigdzie u nas kupić .
Masz jeszcze jedną która bardzo mi się podoba Zebrinus się chyba nazywa ,jak dobrze ją rozszyfrowałam,

bukszpan myślałam że tam pasi ,ale skoro mówisz ze nie to cię posłucham

Mam do ciebie prośbę nabazgrol najlepiej na zdjęciu jak ty byś to widziała ,jeżeli nie bukszpan to co dać do tej żurawki ? czy tylko żurawka tylko gęściej ?

A ten łuk inaczej chyba nie będzie pasował wypełni całą rabatę korą czy żwirkiem i powinno być dobrze
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
alinak 23:40, 20 wrz 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
mogę ci ukopać zebrinusa albo tego z fotki ( zapomniałam nazwy ) . obydwa są odpowiednie .
kurczęcina - nie umiem tego rozmieszczenia roślin tak ładnie ci narysować , bo straszny ze mnie osioł.
czy dobrze myślę że za hortensjami jeszcze by się wcięło 2-3 trawy niższego miscanta morning light.?

a rozmieszczenie niskich bylin z żurawkami lub średnich z trawkami niskimi dać w takim kole z trójkątami ... no



i ewentualnie dodałabym w tym kole ze trzy berberysy niziutkie admiration- czerwone
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 23:42, 20 wrz 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
na posypkę dałabym korę . charakter twojego domu i rabat jest bardziej rustykalny , a żwirek to bardzo nowoczesna forma podsypki . dla mnie to będzie ni z gruchy ni z pietruchy
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
ewa004 11:08, 21 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Alinko mnie się bardziej podoba Zebrinus i on by do tego kąta pasował ,a za hortesjami morning ligt też się zmieści
Wiesz co nie mogę sobie wyobrazić tego nasadzenia w tym trójkącie (A JAKI ZE MNIE OSIOŁ ).

A jak by te żurawki zostały tylko posadzić je gęściej przed nią dać jeszcze jakąś niziutką trawkę też taki szpaler a w to miejsce co zostanie (wcale tak dużo go nie zostanie) posadzić jakąś jedną piękną roślinkę . Myślę jeszcze o tych bukszpanach ,jak będą tam dwa to ta kompozycja będzie tyłem do wejścia ,jak by przed cisem były 3 sztuki(takie półkole) to może by lepiej było, i na tym łuczku też posadzić bukszpan ,można inaczej ten łuk poprowadzić

NO TO SIĘ NAGADAŁAM


____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies