Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Co z tym ogródeczkiem począć

Pokaż wątki Pokaż posty

Co z tym ogródeczkiem począć

ewa004 21:44, 10 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Alinko co to za trawka ta mała z lewej strony ,jest jej najwięcej?
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
alinak 21:53, 10 paź 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
to jest rozlenica japońska . robiłam dziewczynom wysyłki , więc i tobie wpakowałam . możesz z tego zrobić 1 kępę , ale możesz zrobić też tyle ile masz siewek ...pokombinuj . to bardzo widowiskowa trawa . rośnie do 70-90 cm. wysok. i ok 1 m szeroko

a ta bryła beż pędów -no to jest własnie zebrinus do kąta jak planowałaś . musiałam obciąć długie pędy , bo inaczej nie ma wysyłki . posadź na dobrym kompoście to duża kępa .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 21:54, 10 paź 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
w rządku ostatnia to miscant morning light .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
ewa004 22:00, 10 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Dzięki za pomoc
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 14:28, 11 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Witam cieplutko ,chcę się wam pochwalić
nareszcie i ja mam swoje ździebełko trawki przed hortensją



Posadziłam Morning Light sztuk cztery przed hortensjami ,w kącie przed tują zebrinusa



Paniusia też niczego sobie


Posadziłam też cebulowe i rabatka skończona ,bardzo mi się podoba dziękuję wszystkim za pomoc
Korę wysypie chyba jednak na wiosnę ,jeszcze troszkę podkarmię glebę.
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
justi 14:46, 11 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
ewa004 napisał(a)
Przesadziłam 10 letni bukszpan mam nadzieję że się przyjmie,trochę jest poczochrany ,ale jak na wiosnę go przytnę to będzie ok.
Początkowo wydawał mi się tam za wielki ,ale chyba już się oko przyzwyczaiło
Trochę przysłania teraz hortensje,ale na drugi rok one będą większe a bukszpan mniejszy
Myślałam o takim nasadzeniu ,tam gdzie stoi ta doniczka z trawką myślę posadzić coś na pniu może trzmielinę






Witaj Nie martw się , że bukszpan zasłania hortensje. Jeśli to Limelighty to za dwa lata będą prawie na wysokośc płotu.

zobacz na to zdjęcie , prawie do siatki i to jest jeden kraczek, dwa rosną jeszcze po bokach, ale małe i nie widać



____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
ewa004 15:25, 11 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Justi witam cie, bardzo się cieszę że zajrzałaś ,ja u ciebie tez byłam ale po cichutku,śledziłam Twoje zmiany w ogródku i podziwiałam Twojego gigantycznego cisa
Swoją drogą ślicznie u ciebie

A u mnie to rzeczywiście są Limki i już wiem że będą duże nie mogę się tego widoku doczekać.


Ach te ździebełka CUDNE
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 15:54, 11 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Chcę was poprosić o pomoc.
ZNOWU...TA MARUDA.......!!!!! pewnie krzykniecie


Ponieważ nie mam żadnego doświadczenia z trawkami ,a dzięki Alince stałam się ich szczęśliwa posiadaczką mam problem z rozmieszczeniem tutaj tych trawek
Mam Red Barona ,rozplenica japońska,morning light .

Wykopałam przy tym kamieniu dużą hostę teraz jest tam jeszcze wierzba ,ale nie mam gdzie w tej chwili ja przesadzić .
nie wiem którą trawę tam dać, red baron byłby ładny kontrast kolorystyczny,ale chyba troszkę za niska, czy dać tą rozplenica japońską,
Mam morning light posadzić go za trzmielina?

POMOŻECIE?????

POMOŻEMY!!!!!!!
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 16:22, 11 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Posadziłam przed tymi trzmielinami żurawki,ale czy to na pewno żurawki, jakieś takie dziwne i mało urodne.

____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 17:20, 11 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
A może coś takiego ,ładnie by tam było z ta czerwienią trawki i berberysa

____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies