Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z gruszką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z gruszką

Laura 20:38, 08 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
asica napisał(a)

plis, jest tu ktoś?

ja tu zaglądam,ale się nie udzielam, Twój ogród zapowiada się bardzo "ułożony" a ja to na takich misz-maszach się znam bardziej, więc ciężko mi się wypowiadać; ale zaglądam, bo podobają mi się Twoje plany i ciekawa jestem co z tego wyjdzie


Chcialabym mieć trochę twojego "misz maszu" szczególnie wśród warzyw
Wpadaj częściej może zwiększysz mi motywację
____________________
Ogród z gruszą
Laura 20:41, 08 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
Kondzio napisał(a)
Ja tez tu jestem i oglądam ale nie wiem co mam powiedzieć wiesz ze mam tez trochę misz masz tez z pomocą go zmieniam


dziękuję za wsparcie
____________________
Ogród z gruszą
Kondzio 20:44, 08 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Czeba jakoś sie pocieszać
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Laura 20:48, 08 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
Spróbowałam rysunek przestrzenny przerzucić na plan

no to coś takiego

tylko garażu tu nie ma.
Kurcze nie wiem czy to dobry pomysł z tą kwaterą na na środku, może lepiej zostawić więcej przestrzeni?
____________________
Ogród z gruszą
Laura 20:49, 08 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
Kondzio napisał(a)
Czeba jakoś sie pocieszać


____________________
Ogród z gruszą
asica 09:11, 09 sie 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3828
Fajnie to wygląda, taki pałacowy ogród. Jeśli kwatera na środku się nie sprawdzi , to ją zlikwidujesz . Czy Twój ogród ma być w stylu minimalistycznego ogrodu Daniusi ? Czy zakładasz, że te zaplanowane obwódki będą bukszpanowe?
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-minimalistyczny
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
EwaG 06:47, 10 sie 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Laura napisał(a)
Spróbowałam rysunek przestrzenny przerzucić na plan

no to coś takiego

tylko garażu tu nie ma.
Kurcze nie wiem czy to dobry pomysł z tą kwaterą na na środku, może lepiej zostawić więcej przestrzeni?


A rysowałaś w skali?

Po naniesieniu na plan chyba jednak to środkowe rozwiązanie zbyt dominuje (nie wiem czy wiesz, że takie rozwiązanie z 4 kwater - mające swą symbolikę religijną - charakterystyczne jest dla ogrodów średniowiecznych, wirydaży klasztornych). Na pewno lepiej by było odsunąć od tarasu, tym bardziej, że taras chyba będzie bez stopni, a więc ze swobodnym wyjściem na wszystkie strony. Poza tym lepiej by było, gdyby przód i tył domu udało się utrzymać w tej samej stylistyce. Napisałaś, że Twój dom to nie rezydencja, takie roziązanie jest trochę rezydencjonalne. A czy ten wąski korytarz z prawej strony jest w całości dla dzieci? Jeżeli nie (jak wskazuje zielona plamka), to co z pozostałą częścią - jest martwa?

Przejrzałam cały wątek, ale nie znalazłam zdjęć ogólnych działki i domu. Takich na których widać usytuowanie w przestrzeni. I jescze pytanie dotyczące komunikacji: jak rozumiem zrezygnowaliście ze scieżki prowadzące z garażu do wejścia w obecnym kształcie?
Lauro a masz plan działki z naniesionymi elemntami stałymi? Coś takiego jak na s. 3 tylko w wersji bez projektowanych rabat? Mogłabyś wrzucić i podać wymiary (wiem, że na tym planie są, ale obrazki sa tak małe, że trudno czsami zobaczyć co jest co).

PS. Lauro czy to nie ty napisałaś "Jednak gdy ochłonęłam po paru tygodniach stwierdziłam, że niestety mój domek to nie rezydencja. Poza tym mam trzy małe córeczki piszczące na widok każdego kwiatka, więc w moim ogrodzie nie może ich zabraknąć.
Gdy byłam małą dziewczynką uwielbiałam ogród mojej babci: dużo zieleni, zapach róż, pnący się klematis, piwonie zbierane do koszyczka na Boże Ciało, małe różowe serduszka, wielgachne jak na mój wzrost hortensje, no i oczywiście żadnego żwirku, betonowych krawężników, eko bordów i innych cudów techniki. Nie mogę ograniczać moim dzieciom dostępu do tego zaczarowanego świata z dziecięcych wspomnień."

Czy widzisz to w tych ramach?
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Laura 18:41, 14 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
EwaG napisał(a)

Spróbowałam rysunek przestrzenny przerzucić na plan

no to coś takiego

tylko garażu tu nie ma.
Kurcze nie wiem czy to dobry pomysł z tą kwaterą na na środku, może lepiej zostawić więcej przestrzeni?


A rysowałaś w skali?

Po naniesieniu na plan chyba jednak to środkowe rozwiązanie zbyt dominuje (nie wiem czy wiesz, że takie rozwiązanie z 4 kwater - mające swą symbolikę religijną - charakterystyczne jest dla ogrodów średniowiecznych, wirydaży klasztornych). Na pewno lepiej by było odsunąć od tarasu, tym bardziej, że taras chyba będzie bez stopni, a więc ze swobodnym wyjściem na wszystkie strony. Poza tym lepiej by było, gdyby przód i tył domu udało się utrzymać w tej samej stylistyce. Napisałaś, że Twój dom to nie rezydencja, takie roziązanie jest trochę rezydencjonalne. A czy ten wąski korytarz z prawej strony jest w całości dla dzieci? Jeżeli nie (jak wskazuje zielona plamka), to co z pozostałą częścią - jest martwa?

Przejrzałam cały wątek, ale nie znalazłam zdjęć ogólnych działki i domu. Takich na których widać usytuowanie w przestrzeni. I jescze pytanie dotyczące komunikacji: jak rozumiem zrezygnowaliście ze scieżki prowadzące z garażu do wejścia w obecnym kształcie?



Lauro a masz plan działki z naniesionymi elemntami stałymi? Coś takiego jak na s. 3 tylko w wersji bez projektowanych rabat? Mogłabyś wrzucić i podać wymiary (wiem, że na tym planie są, ale obrazki sa tak małe, że trudno czsami zobaczyć co jest co).

PS. Lauro czy to nie ty napisałaś "Jednak gdy ochłonęłam po paru tygodniach stwierdziłam, że niestety mój domek to nie rezydencja. Poza tym mam trzy małe córeczki piszczące na widok każdego kwiatka, więc w moim ogrodzie nie może ich zabraknąć.
Gdy byłam małą dziewczynką uwielbiałam ogród mojej babci: dużo zieleni, zapach róż, pnący się klematis, piwonie zbierane do koszyczka na Boże Ciało, małe różowe serduszka, wielgachne jak na mój wzrost hortensje, no i oczywiście żadnego żwirku, betonowych krawężników, eko bordów i innych cudów techniki. Nie mogę ograniczać moim dzieciom dostępu do tego zaczarowanego świata z dziecięcych wspomnień."

Czy widzisz to w tych ramach?


Dzieki Ewo za rzeczowe i fachowe podejście do sprawy
wszystko o czym piszesz postaram sie jak najszybciej uzupełnić gdy wróce z urlopu (zwłaczsza że na działce ostro pracuje teraz koparka).
Masz rację, utwierdzasz mnie w moich wątpliwościach co do tego formalizmu,to chyba nie pasuje do rodziny z małymi dziecmi, ale mozna jakoś do tego klasztornego stylu pewnie nawiązać
dzisiaj oglądałam takie kwatery przed zamkiem w krokowej na kaszubach, no ale to był zamek Chyba jestem niespełnioną księżniczką. Pozdrowienia znad morza.
____________________
Ogród z gruszą
Laura 19:15, 14 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
asica napisał(a)
Fajnie to wygląda, taki pałacowy ogród. Jeśli kwatera na środku się nie sprawdzi , to ją zlikwidujesz . Czy Twój ogród ma być w stylu minimalistycznego ogrodu Daniusi ? Czy zakładasz, że te zaplanowane obwódki będą bukszpanowe?
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-minimalistyczny

Asiu, no właśnie czy pałacowy ogród pasuje do niepałacowego domu?
Oczywiscie ta fantazja to efekt przesledzenia dokladnie wysztkich etapów powstawania minimalistycznego odgrodu
Odwódki oczywiści bukszpanowe a zywopłot cisowy (efekt za 20 lat )
____________________
Ogród z gruszą
Janet 16:55, 20 sie 2012


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
Witaj!
Po pierwsze piękną macie trawkę. Moja też ma dwa tygodnie ale nie jest tak gęsta jak Twoja. Dziś dosypałam w puste miejsca
Ja też jestem początkująca. I też mam skarpę, 39m. Nie mam bladego pojęcia co z nią zrobić Na razie rosną na niej chwasty. Jesienią mam zamiar zaplanować sobie nasadzenia by wiosną ruszyć z kopyta.
Będę zaglądać ale nie za wiele pomogę
p.s. Ja mam 2 dzieci, niedawno posadziłam żywopłot z 50cm cisów. Wiem, że są trujące ale przecież można upilnować maluchy by się do nich nie zbliżały.
Pozdrawiam Cię serdecznie i głowa do góry Ja też łapię ogrodowe dołki ale szybko z nich wychodzę
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies