Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z gruszką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z gruszką

Laura 00:12, 30 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
Jak widac na załączonych obrazkach nie mam nic, a koniecznie musze wytyczyć przejście do garażu z bocznych drzwi domu, przed jesienną pogodą bo później będziemy chodzili przez bagno

Na wcześniejszych planach mam dwa sposoby przez taras i piekne kwatery lub z boku po łuku. No i nie wiem co mam robić? Doradźcie mądre głowy

Jeszcze jedno pytanko, nawet gdybym zasadziła cisowy żywopłot w granicach działki to zanim urośnie za 10 lat, będę musiała zrobic sobie parawan wzdłuż tarasu by mnie wszyscy z drogi nie obserwowali, chyba że prócz cisów posadze coś wyższego może osławione świerki serbskie. Czyms sie muszę osłonic a nie bardzo moge wymurowac gruby płot. Tylko w realizacjach Danusi cisowe żywopłoty takie gęste
____________________
Ogród z gruszą
Laura 12:31, 30 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
Jakie macie pomysły na ciekawskich gdy młody zywopłot dopiero rosnie. Widziałam takie maty słomiane ale to mi niezbyt pasuje, albo taki płot lamelowy drewniany tylko ze drogi jak na jakiś tylko czas.
____________________
Ogród z gruszą
Enya73 09:36, 13 wrz 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Lauro, bardzo się cieszę, że grupa Śląska ciągle się rozrasta. Szkoda, że Cię nie było na sobotnim spotkaniu u Kapiasów, ale pisałaś u mnie, że już ten ogród znasz
Dom masz piękny, znam dobrze ten projekt, też braliśmy go pod uwagę To, że masz skarpę, to dla mnie zaleta, a nie wada. Ja bym ją obsadziła jednorodnie-płożącymi jałowcami : green carpet, wiltonii i golden carpet lub najniżej płożącą irgą (to najoszczędniejsza wersja).
Bardzo ładnie rysujesz, masz do tego rękę. Sam pomysł ogrodu bardzo jest efektowny, ale na awatarku widzę małą dzidzię i stąd moje pytanie czy przewidziałaś w swoim ogrodzie jakieś miejsce do zabawy dla dziecka?
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Laura 20:37, 18 wrz 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
Enya73 napisał(a)
Lauro, bardzo się cieszę, że grupa Śląska ciągle się rozrasta. Szkoda, że Cię nie było na sobotnim spotkaniu u Kapiasów, ale pisałaś u mnie, że już ten ogród znasz
Dom masz piękny, znam dobrze ten projekt, też braliśmy go pod uwagę To, że masz skarpę, to dla mnie zaleta, a nie wada. Ja bym ją obsadziła jednorodnie-płożącymi jałowcami : green carpet, wiltonii i golden carpet lub najniżej płożącą irgą (to najoszczędniejsza wersja).
Bardzo ładnie rysujesz, masz do tego rękę. Sam pomysł ogrodu bardzo jest efektowny, ale na awatarku widzę małą dzidzię i stąd moje pytanie czy przewidziałaś w swoim ogrodzie jakieś miejsce do zabawy dla dziecka?


Dziękuje za odwiedziny
U Kapiasów byłam dzień po spotkaniu, niestety wcześniej nie mogłam. Oczywiście najbardziej zachwyciły mnie angielskie klimaty i ta biała altanka na końcu.
Tak to projekt Loris jednak bardzo zmieniony w środku Niestety to nie ja rysowałam a kolezanka
Projekt bardzo mi odpowiada ale jest też bardzo kosztowny. Nawet u Kapiasów nie spotkałam w miarę duzych cisów tylko w niektórych szkółkach pojedyńcze okazy za ok 200zł a ja ich potrzebuje chyba ze 200. zastanawiam się czy może nie zamienic tego na wersję z lgustrem albo grabem, do przemyślenia.
Miejsce dla dzieci w okolicach mitycznej gruszy jest przewidziane ale w projekcie wygląda jak rabata:
A dziecek mam trójkę
____________________
Ogród z gruszą
Kondzio 21:42, 02 paź 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
monteverde 00:29, 24 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Zajrzyj do Finki, pokazuje prawidłowe robienie kantów i koszenie ich z kosiarką
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Laura 21:21, 24 paź 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
monteverde napisał(a)
Zajrzyj do Finki, pokazuje prawidłowe robienie kantów i koszenie ich z kosiarką

dzięki
____________________
Ogród z gruszą
Laura 22:27, 24 paź 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
Dziś chciałam wstawić zdjęcia tego co ostatnio udało mi się dokonać ogrodowo
Niestety moja średnia latorośl znalazła kolejne zastosowanie aparatu fotograficznego - jest do wyrzucenia Coś mam problem z wgraniem zdjęć.
____________________
Ogród z gruszą
Laura 22:32, 24 paź 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
O już








____________________
Ogród z gruszą
Laura 22:35, 24 paź 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
Niestety więcej zdjęć już nie będzie z tego aparatu
Po przeczytaniu instrukcji Finki o kancikach wiem już dlaczego mam problem z koszeniem Niby takie oczywiste... Jeszcze parę lat...
____________________
Ogród z gruszą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies