Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z gruszką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z gruszką

Kondzio 22:39, 22 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
To moze daj wieksze kamienie nie w fale moze bluszcza nie bo bedzie miał taki sam odcień liscia przydało by sie coś tylko w innm odcieniu lisci mysle ze itak rosliny sie rozrosna to przyczymaja kore
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
kaisog1 22:40, 22 sie 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Zdecydowanie szybciej
Wiem, wiem o tym ulatwianiu życia Ja sama chętnie bym ja położyła bo mam problem żeby ogarnąc ale nie kładę Szkoda mi kasy Poza tym naczytałam się i naoglądałam o szmacie i powiedziałam nigdy w życiu
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Kondzio 22:44, 22 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
wiesz na szmacie faktycznie szybciej zjedzie ja mam w niektórych miejscach szmate bo mam 18 arów działke nie wyrobił bym na plewieniu ale powiem szczeze powoli ja usówam bo nie pozwala roslina sie rozrastac ale jak uwazasz ja jestem za ułatwianiem sobie zycia ale na ogrodowisku sa przeciwni tej szmacie jest wtym troche racji ale musisz sama zadecydoac
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Laura 23:28, 22 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
kaisog1 napisał(a)
Zdecydowanie szybciej
Wiem, wiem o tym ulatwianiu życia Ja sama chętnie bym ja położyła bo mam problem żeby ogarnąc ale nie kładę Szkoda mi kasy Poza tym naczytałam się i naoglądałam o szmacie i powiedziałam nigdy w życiu


Obiecalam sobie w duchu, że szmata będzie tylko na skarpach, bo na nich mi nie zależy chcę by mi szybko zarosły a ziemia się nie obsuwała.
____________________
Ogród z gruszą
Laura 23:30, 22 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
Kondzio napisał(a)
wiesz na szmacie faktycznie szybciej zjedzie ja mam w niektórych miejscach szmate bo mam 18 arów działke nie wyrobił bym na plewieniu ale powiem szczeze powoli ja usówam bo nie pozwala roslina sie rozrastac ale jak uwazasz ja jestem za ułatwianiem sobie zycia ale na ogrodowisku sa przeciwni tej szmacie jest wtym troche racji ale musisz sama zadecydoac


już zdecydowałam a w miarę rozrastania roślin na skarpie kamienie usunę
____________________
Ogród z gruszą
Safoya 23:34, 27 sie 2012


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Witaj Laura
Twój ogródek zapowiada się bardzo elegancko. Zielona trawa, naturalny kamień i stonowane kolory bardzo mi się podobają.

Podpowiem Ci jeżeli chodzi o matę, bo też mam na skarpie i stopniowo ją wycinam. Mimo coraz większej ilości kamieni, woda wciąż wymywa korę i drobny żwir.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Laura 22:43, 28 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
Safoya napisał(a)
Witaj Laura
Twój ogródek zapowiada się bardzo elegancko. Zielona trawa, naturalny kamień i stonowane kolory bardzo mi się podobają.

Podpowiem Ci jeżeli chodzi o matę, bo też mam na skarpie i stopniowo ją wycinam. Mimo coraz większej ilości kamieni, woda wciąż wymywa korę i drobny żwir.


No własnie, mąż ciągle mi powtarza że ta kora i tak zjedzie.
Dzięki za radę
____________________
Ogród z gruszą
Laura 23:53, 29 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
EwaG napisał(a)

Spróbowałam rysunek przestrzenny przerzucić na plan

no to coś takiego

tylko garażu tu nie ma.
Kurcze nie wiem czy to dobry pomysł z tą kwaterą na na środku, może lepiej zostawić więcej przestrzeni?


A rysowałaś w skali?

Po naniesieniu na plan chyba jednak to środkowe rozwiązanie zbyt dominuje (nie wiem czy wiesz, że takie rozwiązanie z 4 kwater - mające swą symbolikę religijną - charakterystyczne jest dla ogrodów średniowiecznych, wirydaży klasztornych). Na pewno lepiej by było odsunąć od tarasu, tym bardziej, że taras chyba będzie bez stopni, a więc ze swobodnym wyjściem na wszystkie strony. Poza tym lepiej by było, gdyby przód i tył domu udało się utrzymać w tej samej stylistyce. Napisałaś, że Twój dom to nie rezydencja, takie roziązanie jest trochę rezydencjonalne. A czy ten wąski korytarz z prawej strony jest w całości dla dzieci? Jeżeli nie (jak wskazuje zielona plamka), to co z pozostałą częścią - jest martwa?

Przejrzałam cały wątek, ale nie znalazłam zdjęć ogólnych działki i domu. Takich na których widać usytuowanie w przestrzeni. I jescze pytanie dotyczące komunikacji: jak rozumiem zrezygnowaliście ze scieżki prowadzące z garażu do wejścia w obecnym kształcie?

Lauro a masz plan działki z naniesionymi elemntami stałymi? Coś takiego jak na s. 3 tylko w wersji bez projektowanych rabat? Mogłabyś wrzucić i podać wymiary (wiem, że na tym planie są, ale obrazki sa tak małe, że trudno czsami zobaczyć co jest co).

PS. Lauro czy to nie ty napisałaś "Jednak gdy ochłonęłam po paru tygodniach stwierdziłam, że niestety mój domek to nie rezydencja. Poza tym mam trzy małe córeczki piszczące na widok każdego kwiatka, więc w moim ogrodzie nie może ich zabraknąć.
Gdy byłam małą dziewczynką uwielbiałam ogród mojej babci: dużo zieleni, zapach róż, pnący się klematis, piwonie zbierane do koszyczka na Boże Ciało, małe różowe serduszka, wielgachne jak na mój wzrost hortensje, no i oczywiście żadnego żwirku, betonowych krawężników, eko bordów i innych cudów techniki. Nie mogę ograniczać moim dzieciom dostępu do tego zaczarowanego świata z dziecięcych wspomnień."

Czy widzisz to w tych ramach?



Ewo w końcu udało mi się coś stworzyć, mam na mysli oczywiście plan działki a nie plan ogrodu

____________________
Ogród z gruszą
Laura 23:59, 29 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
No to od początku... zdjęcia i plan



no i znowu nic nie widać



no to jeszce raz



dobra zdjęcia zrobię rano teraz za słabe światło
____________________
Ogród z gruszą
Laura 00:03, 30 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
No i zdjęcia, tak dla urealnienia mojej opłakanej sytuacji mało ogrodowej






na razie ambicje trawnikowe, konieczne odwodnienie częsci tarasowej, utwardzenie drogi do garazu.....
Znowu jestem w punkcie wyjścia

____________________
Ogród z gruszą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies