Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Radość dla oczu, pokarm dla duszy

Pokaż wątki Pokaż posty

Radość dla oczu, pokarm dla duszy

Nati 14:46, 18 kwi 2014


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
tulipanki
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Nati 21:48, 18 kwi 2014


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
spokojnych i radosnych świąt dla forumowiczów

____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
eda 23:20, 18 kwi 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Nati napisał(a)
spokojnych i radosnych świąt dla forumowiczów



Wzajemnie Kochana dla całej rodzinki

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 23:21, 18 kwi 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Nati napisał(a)
tulipanki


Piękne papużki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
agatanowa 22:37, 23 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
ale cuda!

Nati, sprawdź też, czy odpowiednio głęboko wsadziąłś swoje powojniki, niektóre lubią siedzieć w ziemi nawet 10 cm poniżej poziomu, na którym rosły w donicy (mają wilgotniej, a zimą nie przemarzają)
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 20:35, 24 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Nati, u mnie dziś to samo z Marią Skłodowską-Curie, co z Twoim "pafar patricia"

Chyba ja podcięłam jej pędy pod ziemią, ale na listkach z trzech też rdzawa obwódka, stąd zaczęłam się zastanawiać czy jednak nie uwiąd, ale zlałam porządnie ją mixturą, więc to raczej to pierwsze

Jak dzisiaj Twój Pafar?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Nati 22:00, 24 kwi 2014


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
dziękuję Edytko za bywanie i życzonka buźka

Agatko ja dzis ostatecznie ścięłam pęd chory aż ponizej poziomu ziemi, jednak uwiąd,
mój przyszedł chory i widocznie choroba na tym pędzie teraz się pojawiła

jesli chodzi o sadzenie sadziłam dobrze wg. zaleceń bo przed kupnem zawsze duzo czytam o roślinach więc tu błędu nie popełniłam

długo dyskutowałam na temat choroby tutaj => http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/62-pnacza-i-byliny-pnace/777-powojniki-uprawa-wiadomosci-ogolne-odmiany?start=396
jesli chcesz poczytaj, są moje fotki, ludzie świetnie radzą znają się na rzeczy, bardzo polecam tę "stronę"

ty kochana na razie obserwuj jak liscie nie mdleją to na razie zostaw i może grzybobójczym opryskaj całą roslinę bo jak się okazuje uwiąd nie do końca choroba korzeni, teraz sprzyjająca im pogoda deszczowa do chorób, przynajmniej u nas.

więc poczytaj i tam więcej sie dowiesz niż ode mnie ja również się uczę

pozdrawiam miłego wieczorku

____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
agatanowa 22:21, 24 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Nati napisał(a)
dziękuję Edytko za bywanie i życzonka buźka

Agatko ja dzis ostatecznie ścięłam pęd chory aż ponizej poziomu ziemi, jednak uwiąd,
mój przyszedł chory i widocznie choroba na tym pędzie teraz się pojawiła

j....
długo dyskutowałam na temat choroby tutaj => http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/62-pnacza-i-byliny-pnace/777-powojniki-uprawa-wiadomosci-ogolne-odmiany?start=396
jesli chcesz poczytaj, są moje fotki, ludzie świetnie radzą znają się na rzeczy, bardzo polecam tę "stronę"

ty kochana na razie obserwuj jak liscie nie mdleją to na razie zostaw i może grzybobójczym opryskaj całą roslinę bo jak się okazuje uwiąd nie do końca choroba korzeni, teraz sprzyjająca im pogoda deszczowa do chorób, przynajmniej u nas...


Nati, dziękuję za namiary na stronkę
Czy Ty wycięłaś wszystkie pedy powojnika przy ziemi? Mój niestety ma oklapniete obydwa pędy (czyli musiałabym sciąc go całego, a serce boli), co więcej podłałam go chyba z 4 l wody, zeby mu pomóc... ech
i co tu robic?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Nati 08:59, 25 kwi 2014


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
myslę agatko że sciąć całego a będziesz się nim jeszcze tego lata cieszyć, jak pewnie zauważyłaś każdy proponuje ścięcie chorych pędów bo one raczej się nie podniosą a mogą zarazić resztę, ,

ja ścięłam jeden teraz chory a wczeniej 2, w sumie mam teraz tylko młode przyrosty na nim bo zdążyły przez 2 tygodnie ładnie odbić więc jak chore to tnij przy ziemi wszystko, lepiej zdrowy krzew bo chory i tak nie pokaże ładnych kwiatów, nie udźwignie ich

____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
agatanowa 10:01, 25 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Tak zrobię, bo dziś stan bez zmian - wisi cały
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies