Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Podlewanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Podlewanie trawnika

mazilo 07:07, 05 maj 2020

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Pani Danusiu czy w związku z tym ze trawnik założony w 07.2019 to mogę nakłuwać ? Jak dla mnie to 90 % winy .
Zagłodzony raczej nie bo około 4 tygodnie przed foto nawoziłem 2,5 kg saletry amonowej . Wzrost i kolor był widoczny, ale przez 3 tygodnie . W niedziele sypnąłem 3 kg yara mila Hydrocomplex
Może powrócić do koszenia na wysokość 55mm?
Jeśli za mało wody ( obecnie 7l/m2) to ile powinienem ?
Nawet na forum piszą ze powinno być 5l/m2
Gardenarium 07:22, 05 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz nakłuwać. Jest zagłodzony. Nie ścinaj zbyt nisko. Na gliniastej glebie mniej lejemy wody niż na piasek, moim zdaniem wystarczająco.
Po nawożeniu trzeba rozpuścić nawóz aby granulek nie było widać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mazilo 12:24, 05 maj 2020

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
W przeciągu 1 miesiąca sypnąłem łącznie 5,5 kg nawozu , skoro zagłodzona to ime powinienem sypać ?W przypadku piaskowania to mieszać piasek z torfem ? Gdzie znajdę tak drobny torf ?

Zakupiłem 100kg zeolitu . Zobaczymy co z tego będzie .
mazilo 09:31, 07 maj 2020

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Czy po piaskowaniu sypnąć raz jeszcze saletrą wapniową , czy odczekać 3/4 tygodnie od poprzedniego nawożenia Yara Mila Hydrocomplex i nadal używać tego nawozu ?
mazilo 20:20, 09 maj 2020

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Narobiłem się dzisiaj
Cały trawnik nakłułem , wysypałem 100 kg zeolitu (1kg /1m2)
Zobaczymy co z tego będzie .
Trawę zacznę kosić jednak wyżej- na 55 mm , bo już przed nakłuciem wyglądała dużo lepiej .
waldek727 03:36, 10 maj 2020


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
mazilo napisał(a)
W przeciągu 1 miesiąca sypnąłem łącznie 5,5 kg nawozu , skoro zagłodzona to ime powinienem sypać ?W przypadku piaskowania to mieszać piasek z torfem ? Gdzie znajdę tak drobny torf ?

Zakupiłem 100kg zeolitu . Zobaczymy co z tego będzie .


Jakie masz pH gleby?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
mazilo 10:46, 10 maj 2020

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
PH waha się między 5-6
Brix0n 20:09, 28 sie 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Powiedzcie mi mniej więcej ile podlewać trawnik takim zraszaczem żeby był dobrze nawodniony.. Proszę napisać mniej wiecej. Może ktoś posiada podobnego typu zraszacz. Pozdrawiam

Gardenarium 20:50, 16 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
radzkaa napisał(a)
Jakoś nigdy nie potrafię odpowiednio dozować wody na trawniku. Albo przelewam i robi się bagienko, albo polewam za mało i zaraz wszystko żółknie. Dobrze, że chociaż w tym roku nie było takiej suszy, jaka zapowiadała się jeszcze w marcu czy kwietniu.
A te automatyczne zraszacze są przereklamowane. Uruchamia się taki samoczynnie kiedy nie trzeba i potem pranie albo rzeczy potrzebne do pracy przemoczone, bo zostały na zewnątrz.


Automatyczne nawadnianie nie jest człowiekiem, jest tylko automatem zaprogramowanym przez człowieka i uwierz mi, da się tak zaprogramować aby podlewało w miarę prawidłowo. Powinien być czujnik deszczu, wtedy nie podlewa gdy spadnie odpowiednia dawka wody z nieba.'

Najprostszym sposobem oceny, czy trawnik potzrebuje wody jest taki sposób:

uklęknij w spodniach na trawnik, jeśli kolana są mokre lub wilgotne, nie potrzeba podlewać, a jeśli spodnie są suche, możesz podlewać ale też niekoniecznie... bo jesli trawnik wygląda dobrze i nie żółknie, możesz jeszcze się wstrzymać dwa dni.

Trawnik potrzebuje około 10 l wody/m2. Ale też na glinie woda pozostaje dłużej a na piasku krócej. Trawnik potrzebuje mądrego człowieka, który zrozumie jego potrzeby.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
j_damian 14:43, 24 cze 2021

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Czy w mega upały trawnik nasłoneczniony mogę podlewać w trakcie dnia (podczas upału) ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies